folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Nargile Tütünü Yapmak - Evde

Nargile Tütünü Yapmak - Evde

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

Forumda ilgisi olan çıkarmı bilemedim ama nargile tütünü yapmaya karar verdim. İlgilenenler çıkarsa konuşalım tartışalım bi reçetesini çıkaralım.. ilk denememi yaptım demlemeye bıraktım birazdan farklı cins tütünle ikinci denememi yapıcam merak edenler olursa yazsın deneme yaptığım reçeteleri paylaşayım.. belki çılgın bir formul yakalarız işin ucu ticarete kadar gider :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    ByTechno bunu yazdı

Forumda ilgisi olan çıkarmı bilemedim ama nargile tütünü yapmaya karar verdim. İlgilenenler çıkarsa konuşalım tartışalım bi reçetesini çıkaralım.. ilk denememi yaptım demlemeye bıraktım birazdan farklı cins tütünle ikinci denememi yapıcam merak edenler olursa yazsın deneme yaptığım reçeteleri paylaşayım.. belki çılgın bir formul yakalarız işin ucu ticarete kadar gider :)

hocam reçete paylaşsan bakalım bende arada evde yapar içlerim ancak ev şartlarında yapması kıvam olayı sıkıntı gibi.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    ByTechno bunu yazdı

hocam reçete paylaşsan bakalım bende arada evde yapar içlerim ancak ev şartlarında yapması kıvam olayı sıkıntı gibi.

ilk reçetede yaptığımı 2 hafta sonra deneyeceğim son durumu belli olur ozaman. Ama dayanamayıp ertesigünü denedim ve denlenmeden içtiğim içinmi bazı sorunlar oldu yoksa hatalarmı var bilemiyorum. Sonuç şu oldu; duman çok iyi, 45dk yanma olmadı tütünde, fazla ağır oldu yüksek nikotin hissettim. Aroma zayıf kaldı..

nikotin yoğunluğunu tütünü kaynatarak veya belli bir süre yıkayarak ayarlıyoruz(tütünlede alakalıdır galiba, FEZ marka bandrollü tömbeki tütünü kullandım. ikinci denememde adıyamandan sarı tütün aldım). ilkinde su kaynadıktan sonra tütünleri atıp 3dk kaynattım(ikincide 10dk haşladım az önce)

aroma miktarını ikincide arttırdım. Şuan yaptığım karışım:

tütün 150 gr 
    glikoz (fırın öncesi) 50gr
    glikoz (fırın sonrası) 100gr
    gliserin 80gr
    bal (fırın öncesi) 50gr 
    bal (fırın sonrası) 50gr 
    aroma 100gr 
    etil maltol 2,5gr ve propilen glikol (gliserinin %20si) ve renklendirici gıda boyası opsiyonel 

tütünü ayıkla kalın damarları yoket 
    saf su (ikincide damacana su kullandım) kaynat, kaynayınca tütünü ilave et 10dk karıştırarak haşla ve süz.. çok iyi süz ve sık makasla doğra.
    glikoz ve bal tütüne ilave edip karıştır 200 ısıtılmış fırına sür 15dk pişir soğumasını bekle sonra
    glikoz ve bal hafif ısıt akışkanlığı artsın sonra tütüne ilave et karıştır.. aroma, renklendirici, etil maltol bir kapta karıştır ve tütüne ilave et karıştır tekrar.. en son gliserin ekle ve karıştır tekrar
    cam kapta ağzı kapalı sakla 1 hafta sonra karıştır 1 hafta daha bekle ve tadım testi

ikinci deneme adıyaman sarı tütün: https://yadi.sk/i/myYKj4dKjH1rZA

ilk deneme bandrollü tömbeki tütünü: https://yadi.sk/i/zXJQ_XI_E1VtQQ

ilk deneme bandrollü tömbeki tütünü: https://yadi.sk/i/U2DsrEZ1uQwWcg

öğrendiğim kadarıyla piyasadaki markalar virgina tütünü kullanıyor.. daha bulamadım onu bulursam onlada denicem

Toplam Hit: 1116 Toplam Mesaj: 3
nargile