folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder NASA, Mars İle İlgili Büyük Keşfini Duyuracak(Mış)

NASA, Mars İle İlgili Büyük Keşfini Duyuracak(Mış)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

http://www.sozcu.com.tr/2015/dunya/nasa-mars-ile-ilgili-buyuk-kesfini-duyuracak-976897/

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

su bulduk, ama kuyu suyu.

( biri yapacaktı :D )

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Bu sefer buzlu raki bulmuslar :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

mkyb tarafından 04/Kas/15 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sözcünün dikkatini çektiyse beyinle alâkalı olsa gerek...

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Son zamanlarda NASA 'nın Uzayda Hayat temalı haberleri arttı. Neredeyse ayda bir önemli bir haberi bizimle paylaşıyorlar. Yanılmıyorsam en son likit su ve su yataklarının izlerini bulmuşlardı. Bakalım bu kez ne açıklayacaklar.

Ek: Konu Mars'ın Atmosferiymiş.

RockZs tarafından 04/Kas/15 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

mars ta ne madenler var onlar önemli ne kadar altın ne kadar platin ne kadar uranyum var ?

marsta kurulacak olan ilk hayat ve koloni / sera tarımı vb.  faliyetlerinden sonra marsta enerji üretimi şart bildiğiniz gibi uzaya gönderilen uzay araçlarının çoğu enerji yüzünden kendilerini kapatmak zorunda kalıyor ve uzun süre haberleşme olmuyor 

bunu önlemek için dünyada kurulamayacak kadar büyük ve tehlikeli bir enerji üretim ve transfer tesisi kurulacağını düşünüyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

mars ta ne madenler var onlar önemli ne kadar altın ne kadar platin ne kadar uranyum var ?

marsta kurulacak olan ilk hayat ve koloni / sera tarımı vb.  faliyetlerinden sonra marsta enerji üretimi şart bildiğiniz gibi uzaya gönderilen uzay araçlarının çoğu enerji yüzünden kendilerini kapatmak zorunda kalıyor ve uzun süre haberleşme olmuyor 

bunu önlemek için dünyada kurulamayacak kadar büyük ve tehlikeli bir enerji üretim ve transfer tesisi kurulacağını düşünüyorum. 

Hacim simdi gezegen farkli olunca atmosferin gunus enerjisini kirma oranida farkli olur.

Bosuna kirmizo gezegen demiyorlar oraya en buyuk enerji kaynagi gunes olur orada.

Ulan olmeden orada mangal yapabilsem gayri

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Hacim simdi gezegen farkli olunca atmosferin gunus enerjisini kirma oranida farkli olur.

Bosuna kirmizo gezegen demiyorlar oraya en buyuk enerji kaynagi gunes olur orada.

geçenlerde 9gag te şunun gibi bişey vardı

"Dünya yı keşfetmek için geç evreni keşfetmek için erken doğduk" diye

o yüzden şansımızı zikem mk

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Kırmızı gezegen çünkü yer yüzünde çok fazla demir var. Kırmızılığı da oradan geliyor bildiğimiz pas yani. Ayrıca atmosferi dünya'ya göre çok daha ince olduğunda sıcaklığı içerisinde tutamıyor haliyle sıcaklık -lerde geziyor. Bu yüzden de akan su bulması çok zor yüzeyinde. Kutuplarında bol miktarda buz kütleleri var ama sıcaklık el vermiyor. Eğer ki atmosfer güçlenirse, sıcaklık artışı sağlanıp yaşanabılabilir bir hal alabilir mars ama malesef bunu sağlayacak bir teknolojimiz yok. Öyle bir teknoloji geliştirilirse zaten hiç taa marslara kadar gitmeye gerek yok dibimizdeki venüs neredeyse kütle ve yerçekimi olarak dünyanın hemen hemen aynısı. Ama bunda da marsın aksine atmosferde çok fazla gaz var ve bunlar sera etkisi yapıyor battaniye gibi sıcaklığı içeride tutuyorlar ve yaşanılamaz bir sıcaklık seviyesi oluyor.

2016 veya 2017 de jupiterin uydularından biri olan europaya da araştırma için araçlar gönderilecek ben oradan çok umutluyum kesinlikle en azından mikroorganizma da olsa canlı bulunacaktır.  Bunun dışında 2018 de aya tekrardan insan gönderilecek.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaşam olsa ne olacak, olmasa ne olacak.

Bi venedik yok, bi paris yok, gezilcek görülcek hiç birşey yok. Cazibe merkezi yapmaları lazım ki gidek :D

Metrese ev tutulabilir belki, gözlerden ırak :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 1293 Toplam Mesaj: 11
nasa mars