folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nasıl Bireysel Davranışlar Sergilenebilir?

Nasıl Bireysel Davranışlar Sergilenebilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu aralar biraz sıkıntı yaşıyorum psikolojik olarak, biraz tahlil yaptım ve sorunun toplumsal bakış açısından kaynaklandığına kanaat

getirdim. Yani ben hayatı kendim için değil de başkaları için yaşıyorum, başkaları olmazsa benim yaptığımın bir anlamı kalmıyor bana göre o

yüzden bir şeyler yapmak için başkalarına ihtiyaç duyuyorum. 

Sorum biraz saçma olabilir ama ben kendimi bildim bileli hep paylaşmayı öğrendim, bende az olsa dahi her şeyimi gözümü kırpmadan

başkasına verebilecek şekilde büyütüldüm, enayi konumuna düşürülsem de bu huyumdan vazgeçemiyorum. Ama anlıyorum ki bu bana aşırı

zarar veriyor. O yüzden bundan kurtulmam gerek ya da asgari seviyeye indirmem gerek. Kendi işimle 5 dk uğraşmazken başkasının işi

olduğunda günlerimi harcayabiliyorum, hiç mantıklı gelmiyor bu, tamam iyi bir insan başkalarına yardım etmeli ama bendeki aşırıya çıkmış

hali... 

Bir arkadaş özelden kitap tavsiye etmişti Hayatın Kaynağı (http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=67967 ) bunla birlikte iki kitap daha

sipariş verdim ama sağolsun kitapyurdu 5 gün süre verdi temin edilmesi için sanki mars'tan topluyorlar kitaplar..  O zamana kadar bi şeyler

bulsam okusam iyi olur.. Yurtdışında insanlar çok bireysel, her şeyde çıkarlarını ön planda tutuyorlar, anne oğlunu kolayca feda edebiliyor,

ya da arkadaşın annesi kızından kira alıyordu, restoranda baba ile oğul ayrı ayrı hesaplarını ödeyebiliyordu.. biraz kültürel bir şey tabii bu

ama içimizde bireyselliği ön planda olan arkadaşlar nasıl böyle bir yapıdalar, bende biraz sosyalistlik de var aslında  (özellikle eskiden tkp

nin eylemlerine katılıyordum v.s. ) :) ama eştlikten çok adil olmak önemli o yüzden  biraz kendimi değiştirmem gerekli

bu konuda neler yapabilirm, psikiyatr a mı gitsem kitapla mı olur bu yoksa insanlardan nefret mi etmeliyim ya da neler yapılbilir ?

teşekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

Hacı sağlam bi kazık ye kendine gelirsin, gerek yok psikiyatra falan. Ayrıca baslık bu kadar kotu olabilir :))

edit: Başlık düzeldi

dbcooper tarafından 02/Haz/13 23:46 tarihinde düzenlenmiştir

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

başlığı bi şey yapacaktım sonra vazgeçtim ama arada kelime silmişim :)

kazık yedim hocam, söylemek istemiyorum, bana kazık atanın atacağını bile bile yedim  :) yani onu onun kötülüğüne bırakıyorum, bana zararı en

fazla maddi olur diyor ve geçiyorum, bu tarz şeyleri kafama takamıyorum, kinde duymuyorum :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kazık yedim hocam, söylemek istemiyorum, bana kazık atanın atacağını bile bile yedim  :) yani onu onun kötülüğüne bırakıyorum, bana zararı en

fazla maddi olur diyor ve geçiyorum, bu tarz şeyleri kafama takamıyorum, kinde duymuyorum :)

Hacı, şimdi şöyle soyleyeyim, başkasının işi için daha fazla ugrasma kısmı bende de var.  Ne bileyim bence biraz abartıyor olabilirsin. Çok sorun oldugunu sanmıyorum, herkeste biraz var bizim insanımızın yapısı bu zaten hacı. Başkasının evinde kalmak istemeyiz, ama misafiri kendi evinde gibi hissettirmeye çalışırız. Ya da, kendimiz için ders çalışmayız, ama birini ders çalıştırabilmek için çalışırız. Herkes zaten kendinden çok dışarıya yardım ediyor buralarda.. Bizim kültürümüz bu biraz.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bendeki aşırı ama, sadece o değil, yani ben kendi işimi yapmıyorum hevesim gelmiyor, ama başka birine yardım etsem oooo o işi çözmem

gerekiyor ama kendi işimi umursamıyrum, bu da çalışma hayatıma etki ediyor. yani çok planım projem var ama hiç birini yapamıyorum. bilgi sıkıntım

yok sadece azmim,hevesim isteğim yok. o yüzden bu işleri ön planda tutmam lazım ama buna bile basiretim yok, neden yapayım ki diyorum :S

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Bana da oldu kaç sefer bir noktadan sonra 3 katmanlı güven yapısına geçiyosun;

Güvenmediklerin

Güvendiklerin

Askıya aldığın opsiyonel güven

------------

Ha bunu da nasıl düzene koyarsın, kendi kendini sorgulayarak okuyarak yeni insanlarla tanışarak başka şansın yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    bana o for dongusunu tw den anlattigindan beridir sana minnettarim. bence bireysel olma senin gibisi cok zor bulunur kardesim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

artık yeni insanlar da tanımak istemiyorum ne bileyim karşımda çıkarcı insanlar gördükçe ben de soğuyorum.. valla bilmiyorum ne yapacağım ne

edeceğim çok sıkıldım kafamdakileri bir türlü yapamıyorm, odaklanamıyorm,gereksiz görüyorum kendi işimi..

@zeybekustasi, hocam bak kendini düşünüyorsn mesela kendine göre yoruyorsun işte ben bunu yapamam. yani hayatım boyunca bi

hocanın yakasına yapışıp da bana bunu anlat demedim kendim öğrendim ama başkasına öğretmek için çok uğraştım. çok ders verdim gerçek

hayatta da ama bi karşılığı yoktu. elbette insan insana yardım eder ama normal limit 20 ise bende limit yok. biri bana yardım mesajı atınca ya da

yapabileceğim bi şey görünce kendimi sorumlu hissediyorum, benim ona yardım edeceğimi düşünüp mesaj atmış, o zaman ona borçlandım diyorum

ve bu bir zorunluluk haline geliyor.. dengelemeliyim yoksa şuanki gibi altından kalkamıyorum 

unbalanced tarafından 03/Haz/13 00:12 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Herkese hak ettiği değeri ver hocam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

artık yeni insanlar da tanımak istemiyorum ne bileyim karşımda çıkarcı insanlar gördükçe ben de soğuyorum.. valla bilmiyorum ne yapacağım ne

edeceğim çok sıkıldım kafamdakileri bir türlü yapamıyorm, odaklanamıyorm,gereksiz görüyorum kendi işimi..

@zeybekustasi, hocam bak kendini düşünüyorsn mesela kendine göre yoruyorsun işte ben bunu yapamam. yani hayatım boyunca bi

hocanın yakasına yapışıp da bana bunu anlat demedim kendim öğrendim ama başkasına öğretmek için çok uğraştım. çok ders verdim gerçek

hayatta da ama bi karşılığı yoktu. elbette insan insana yardım eder ama normal limit 20 ise bende limit yok. biri bana yardım mesajı atınca ya da

yapabileceğim bi şey görünce kendimi sorumlu hissediyorum, benim ona yardım edeceğimi düşünüp mesaj atmış, o zaman ona borçlandım diyorum

ve bu bir zorunluluk haline geliyor.. dengelemeliyim yoksa şuanki gibi altından kalkamıyorum 

postlardan okudugum kadariyla bunu zor yoldan ögreneceksin hocam,
    arkadadında dedigi gibi herkese ederi "degeri" kadar "zaman" ayıracaksın: ne kadar ekmek o kadar köfte ;)

dindarınada ateistinede böyle bende, ögrendim ama çok acı oldu.
    sanada derin selamlarımı sunarım.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hacı taksime çık bak nasıl bireysel davranış sergilion canını kurtarmak için :)))

Toplam Hit: 1245 Toplam Mesaj: 11