folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Nasil İsp Alt Yapisi Kurabilrim

Nasil İsp Alt Yapisi Kurabilrim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Oncelikle selamlar

Bi ofis binamiz var ve bu binada 80 tane ofis mevcut. bu binanin internet saglayicisi kendimiz olmak istiyoruz her ofis icerisinde routerlar mevcut ve kablo alt yapisi kurulu. sadece ihtiyacimiz olan sey log tutabilen ve public ip dagitabilen bi cihaz lazim. nasil bi omurga kurmak gerekir?

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Oncelikle selamlar

Bi ofis binamiz var ve bu binada 80 tane ofis mevcut. bu binanin internet saglayicisi kendimiz olmak istiyoruz her ofis icerisinde routerlar mevcut ve kablo alt yapisi kurulu. sadece ihtiyacimiz olan sey log tutabilen ve public ip dagitabilen bi cihaz lazim. nasil bi omurga kurmak gerekir?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Öncelik ile bir Internet operator sağlayıcı ile anlasıp her ofis için public ip alacaksın. sana 80 tane public ip verecekler.

Sende ofislerde ki routerlara bunları bağlayıp dış dunyaya açacaksın. Hani aslında sen ISP olamazsın, bir isp den hizmet alip onu dağıtacaksın. 10 gbit alırsın bölüştürürsün gibi. 

Bu işlem içinde cisco veya fortinet gibi firmalarin türkiye dispiritorleri ile görüş direk onlar sana kursunlar ve yönetsinler üzerine alma ki yarin öbür gün ofislerden birisi bir işe karışır. Logu nu takip etmezsın ben bunu hizmet olarak xxx firmadan aliyorum onun sorumlulugu der cikarsin. yoksa ISP için sertifikan ve uygulama bilgin olmadiğindan cok başın ağırır.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Öncelik ile bir Internet operator sağlayıcı ile anlasıp her ofis için public ip alacaksın. sana 80 tane public ip verecekler.

Sende ofislerde ki routerlara bunları bağlayıp dış dunyaya açacaksın. Hani aslında sen ISP olamazsın, bir isp den hizmet alip onu dağıtacaksın. 10 gbit alırsın bölüştürürsün gibi. 

Bu işlem içinde cisco veya fortinet gibi firmalarin türkiye dispiritorleri ile görüş direk onlar sana kursunlar ve yönetsinler üzerine alma ki yarin öbür gün ofislerden birisi bir işe karışır. Logu nu takip etmezsın ben bunu hizmet olarak xxx firmadan aliyorum onun sorumlulugu der cikarsin. yoksa ISP için sertifikan ve uygulama bilgin olmadiğindan cok başın ağırır.

Aynen soyledigin gibi hocam yapmak istedigim tam olarak bu ancak burada olmasi gereken public ipleri ic ip ye bagliyacak ve trafiklerini kontrol edebilecegim aylik internet limitleyebilecegim bi cihaz lazim. 

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı

Oncelikle selamlar

Hocam telefondan duzenleyemedim tesekkur ederim alintilamissin 😙

delimiyim ben?
Toplam Hit: 11035 Toplam Mesaj: 5
isp nasil kurulur isp