folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nasıl Para Biriktiriyorsunuz ?

Nasıl Para Biriktiriyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

kumbara tıkanana kadar doldurdum böyle oldu

http://i.hizliresim.com/1jayGN.jpg 

üşendiğimden 4 aydır bankaya gitmiyorum bütünlemeye

hep minibüscüler yüzünden :))))

hocam bozuk para lazım 500 tl ye kadar alabilirim. : )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    heza bunu yazdı

323.15 TL var orada :))

1TLx104

50krşx81

25krşx108

10krşx315

0,5krşx103

boş bir vakitte oturdum saydım :D

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    heza bunu yazdı

323.15 TL var orada :))

1TLx104

50krşx81

25krşx108

10krşx315

0,5krşx103

boş bir vakitte oturdum saydım :D

ben her gün 10 15 katını sayıyom hocam no problemo dedigim gibi yakın olaydın alırdım anında :G bozuk para yetmiyor 2 hafta önce 400 tl aldım yetmedi 2 gündür 80 tl aldım anca götürüo valla.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bazı adamlar vardır hayatta para biriktiremez, gördüğüm kadarıyla forumda var baya öyle insanlar.. ben de bunlardan biriyim.. param oldukça harcanacak bir yerler çıkıyor elbette, çıkmasa bile zorla kendime ihtiyaç yaratıyorum.. kötü bi şey.. belki sorumluluk sahibi olmadığımdan böyle.. yani kendimden başka kimseye bakmıyorum.. eğer bir eş-çocuk v.s. olsa o zaman daha farklı düşünebilir.. bekar adamın para biriktirmesi biraz zor gibi ama yapanlar da vardır tabii bir amacı olması lazım ama

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Gecen baharda bi pet sisenin kapagini acilmayacak sekilde yapistirip bozuk para genişliğinde birde delik yapip icinde para biriktirebilecegim bi kumbara yaptim kurban parasini denklestriyom bu bi ornek 

Babamin arkadasi adam bankada 280 300 bin tl para biriktirmis çocuğunnun ayakkabisini 4 sefer tamire goturen adam gerisini sen dusun eve dogru durust erzak girmiyo karisininda eli siki 3 lira fazla ciksa kopartiyormus cayirtiyi karı 

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

bozuklarla birikmiyor ihtiyaçları kısacaksınız.

der die das
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

*gelirin nekadar olursa olsun minimalist bir yaşamın olacak.

bu şu demek ihtiyaç dışından 1 gram birşey almayacaksın demek.

Çevremde çok görüyorum işine yaramayacak  10 tl lik mala 100 tl veriyor. işine yarayacak 10 tl lik mala 1 tl vermiyor.

et yiyemiyorum pastırma alamıyorum diye ağlıyor cebinden 2000 tl lik telefon çıkarıyor.

kullanmasınmı? kullansın tabi ama  şunu bunu yiyemiyoruz diyorsa hiç acımıyorum.

balık lokantasında bir balık yiyoruz 35 tl. 35tlik kilo işi balık alıp evde yesem aylık balık parası demek. ailecek dıyarız.

illaki arada kaçamak kafana göre takılabilirsin ama bunu alışkanlık haline getirmek yanlış.

kadın milleti zaten tümden uçmuş. bir anlatsam destan olur.

neler neler çöplere gidiyor elbiselerini yıkamamak için çöpe atan vardı.

aldığını etiketi üstünde bekletip birilerine gönderenmi dersin.100 tik sebze alıp 2 gün yemek yapıp hepsi çöpe ...

bak çoğunuz erkeksiniz evleneceksiniz eğer dengesiz harcıyorsa iyi düşünün

hayatta beliniz doğrulmaz. ama ben aylık 20 000 kazanırım salla gitsin diyorsan tamam

para hesabı bilmiyorum diyenler muhasebe kursuna gitsinler.. çok ciddiyim. çünkü aslında buda bir bilim dalı.

zaman içinde istemeden parayı yönetmeyi öğreniyorsun.

iktisat işletme bu tip dersler içerek kitaplar okuyun. hatta yeri gelmişken soralım bilen varsa böyle zevkli ticari kitaplar önerin.

futurist tarafından 18/Ağu/14 03:19 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Aslında asıl olay para biriktirmek değil. Para biriktirmek cimriliği yaratır. Çokculuğu yaratır. Kusura bakmayın ama bankada mal gibi yatan 10k kullanılmayan kaynaktır. Bankanın size verdiği mevduat faizi ise sadece paranın enflasyondan doğan değer kaybını önleme amaçlıdır. 

20 yaşınızda biriktirdiğiniz 1k ile, 40 yaşınızda biriktireceğiniz 1k aynı değerde değildir. Biriktirdiğiniz her birim para sizin için çalışmaya gönüllüdür. Yıllık en aşşağı kendilerine %25 değer katabilirler. Bunun için ekonomik durum iyi değerlendirilmeli. Mesela 5 ay önce borsada Çelebi hissedarı olsaydınız paranız tam tamına 2 kat artacaktı. Bu o kadar zorda değildi. CNBC-e sektör analizlerinde bunu bağıra bağıra söylüyordu. 

Yani sadece biriktirmeyin. Biriktirdiklerinizi çalıştırında. Portfoy oluşturun risk alabilme durumunuza göre ve ekonomiyi iyi analiz edin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

birikmio hacı direk yiyom :|

Living Death
Toplam Hit: 4244 Toplam Mesaj: 40