Ne Olacak Bu Suriyeliler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dede konuyu çok güzel özetlemiş, tek kelime ile muhteşem.
    https://www.youtube.com/watch?v=BSL_1wTHA70

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

5 seneye kadar ben türküm dediklerinde, bizde yaz kış kapri parmak arası terlikle dolaşmaya başlayınca, bir de kafayı balak yalamış gibi taradığımızda ortada fark kalmayacak nasılsa. işlonek habibi diye gezecez yakında.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

...

Sizlerde iyi biliyorsunuz ki bu adamlar gitmeyecek. O yüzden onların bu ülkeye uyum sağlaması için planlamalar yapılmalıdır.

Suriyelilerin içlerinde kaliteli elemanların tespit edilip ülke içinde değerlendirilmesi gerekiyor. En basit örneğini vereyim. Ortadoğuda kaç astronot var, bilen var mı ? Türkiye dahil tüm ortadoğuda tek bir astronot vardı. Muhammet Ahmed Faris. Bu adam türkiyeye mülteci olarak geldi. İş aradı, mesleği ile ilgili iş bulamadı. Ve almanlar gelip ailesi ile adamı götürüp, üniversitelerinde iş verdiler. Bizde istanbul üniversitesinde astronomi bölümü var. Bu adamı al 4 k maaşa bırak ders versin, ulan sadece gördüklerini anlatsa yeter. Ama vasıfsız suriyeliler iş bulduk, bu adamı değerlendiremedik.

Bildiğim, duyduğum bu adam gibi bir çok kaliteli insanı AB ülkeleri Türkiyeden alıp götürüyor ve bize donla denize giren, nargile içen kişiler kalıyor ^^D`.

Muhammed Ahmed Faris için yazıyorum. Ulan hayata bak ya. Hava kuvvetlerinde ol, general ol,  ülkenin başkanına isyan et, 2012 Türkiye'ye sığın, sonra başka(?) ülkeye iltica et.

Karakterli adammış. 

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Muhammed_Ahmed_Faris

https://eksisozluk.com/muhammed-ahmed-faris--4952719

-0-

bir iki birşey daha derledim. 

https://m.haberturk.com/yasam/haber/1144462-kocamustafapasada-suriyeli-bir-kozmonot

" ...

Dünya dışı varlıklara inanıyor musunuz?

Aaa. Bu, çok hassas bir konu. Samanyolu Galaksisi’nde 1 milyardan fazla Gezegen var ve milyarlarca başka Galaksi var. Olabilir.

Bazı insanlar “Ben gördüm” diyor. Ama bilimsel bir veri yok henüz.

Yeryüzüne benzer gezegenler buluyorlar. Son buldukları 144 milyon ışık yılı uzakta. Bir rokete binsek, 50 "milyon" Yılda varırız.( @RitmFarbRacourci ^^D`) Çok uzak. O yüzden bilemiyoruz.

Amerikalı bilim adamları, 10 yıl önce uçan cisimler gördüklerini söyledi. Ama ben uzayda hiçbir şey görmedim. Amerikalılar bunu söylüyor, çünkü “Yeryüzünü Sadece biz koruyabiliriz” mesajı vermek istiyorlar. Bu, çok uzun bir konu... "

-0-

https://www.aydinlik.com.tr/ilk-suriyeli-astronot-muhammed-ahmed-faris-bilim-ve-teknoloji-kasim-2017-1

veya 

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/uzaydan-yeryuzune-baktigimda-anneme-bakiyor-gibi-hissettim-40630050

" ...

Şimdi ve gelecekteki bilimin uzaya bağlı olduğunu bildiren Faris, "Uzayda bir bacağınız varsa yerde de bir bacağınız var demektir. Uzaydaki bilim, yerküreyi kontrol etmektedir. Devlet politikası olarak Çocukları ve Gençleri, Uzay çalışmalarına yönlendirmek ve desteklemek lazım. Şu anda maalesef uzayda yapılan çalışmaların yüzde 50-60’ı, Askeri amaçlı kullanılıyor." değerlendirmesinde bulundu. 

.... "

Şu "Işık Yılı" tamlamasını duyunca, bi' bana mı gülme geliyor bırak Milyon'u ya da 144 sayısını   ^^D`). 

RitmFarbRacourci tarafından 21/Haz/19 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

İsimli Oylama yapılmalı, Kalsın diyenler alsın evine baksın. Çoğunu da Rize'ye göndermek lazım.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

millet zıvanadan çıkmak üzere gördüğüm kadarıyla.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

https://yadi.sk/i/Rw_R_KTUAp_tAA

Seyfi güldürerek anlatmış aslında ne yapmamız gerektiğini :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

karışık çerez gibi her millet vardı..

çeşit artırımında bulunuldu pek bişey değişmedi.(hanı karışık çerezin içine çok fazla çekirdek yada sevmediğin bir çerezi koyarlar he bu da aynı)

böyle devam edersek yakında sonumuz hazır

diğer ülkelerin sevmedikleri insanları gönderecekleri bir ülke halıne geleceğiz...(geldik zaten)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

En basit Ev kiralamalar memleketimde değişti, burada Diyarbakırda eskiden bir aylık kira depozit veriyordun, Emlakçı payı veriyordun kolayca ev kiralıyordun, şimdi 6 ay kadar kira peşin alıyorlar, kiracı olanın yükü arttı, arkadaşa ev tutamadık geçen çabaladık, parayı denkleştiremedik, bir ara iş yerlerine arapça yazılar asarlardı, bu ara pek göremiyorum, ya da gördüklerim ufaltılmış yazılar, cama falan yazılıyor, ona bir düzenleme getirildi sanırım, İş veren durumuda ayrı yara oldu, ucuz olduğu için Suriyeliler çalışıtırılıyor, insanlarımız perişan durumda, hastanelerde öncelik onlara, bu adam bu ülkeye bunları neden yapıyor anlamıyorum, ve Akp liler kendilerine ve ülkeye bu kadar kötülük eden adamı neden savunuyorlar hiç anlayamıyorum.. Makarna için mi..? ATM kartı için mi? Olabilir..! Ama karşılığı vatan olan bir alışveriş bu..! Karşılığını umarım maddiden fazlası ile ödemek zorunda kalmayız, büyük kısmımızın canına mal olacak bir duruma umarım girmeyiz..

Selam @shockman hocam.. İşte yıllar yıllar önce bizim karşı çıktığımız buydu. Cumhurbaşkanı makamına hakaret etmek vatana ihanet etmek değildi. Başımızdaki herifin karakteri, yaptıkları ve yapacakları ortadaydı. BUna karşı çıktık biz.. ;)

A.s Hocam baş tacısın, Cumhurbaşkanı da olsa, hata edene hata ettin diyebilmeliyiz.. katılıyorum.. Bu adam iyi adam değil maalesef.

ShockMan tarafından 29/Haz/19 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 5454 Toplam Mesaj: 49
suriye suri