Nedir Bu DVB?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebeluser
    rebeluser's avatar
    Erkek
    Miilet yaa chip dergisinde okudum da bu ay tam kavrayamadım mevzuyu... Uydu hızında bedavaya download diye başlık var sonra yazının içinde "...ne yazık ki sisteme üye olmadığınızdan istediğiniz herhangi bir web sayfasını açma ya da bir dosyayı indirme olanağını sunmaz" diyor. Nedir bu uydu işi, bilen varsa biraz açıklasa... nedir nedeğildir???

There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don"t.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shineee
    shineee's avatar
    Erkek
    hoca detaylı açıklamasını bilmiyorum ama sistemi 1 defa kuruyosun ondan sonra yüksek hızda internet kullanıyosun
    ve ömür boyu hiç bi yere ücret ödemiyosun.

like this
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebeluser
    rebeluser's avatar
    Erkek
    konuyu yazdıktan sonra aklıma geldi, allah bilir bu superonline buna da burnunu sokmuştur diye, baktım birsürü zerzavat çıktı. İsteyen superonline ın sitesinde açıklama bulabilir ama ben yine tam anlamadım. İnternette gezmek için modem lazım diyo. Datagöndermek için modem, almak için uydu cart curt falan... kısacası anlamadım

There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don"t.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yigiter
    yigiter's avatar
    Erkek

Dostum bildiklerimi anlatayım...
    Digital Tv kartı aldığın zaman o olay oluyor...Digital tv kartı + olarak bir ethernet kartı pozisyonunu alıyor...Senin bir IIS ile anlaştığın taktirde ömürboyu sınırsız yüksek hızda bir bağlantın oluyor...Yani bir modem daha almıyorsun...Kart seni uydu ağına bağlıyor...Başlı başına bir modem yani...Digital tv kartı aldığın zaman birçok şifreli kanalıda şifresiz izleyebiliyorsun...
    Dediğin gibi superonline,,e-kolay,,tnn,,kaynet ve birçok servis sağlayıcı sana bu olayı sağlıyor...

Googledan beni arayıpta buraya kadar gelen insanoğlu sözüm sana; her hakkı saklıdır :P
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MohEmre
    MohEmre's avatar
    Erkek
    Ucuz falansa yaparız.Ben kablonete de razıyım.ama aylık 60-70 de fazla yaw...

This time, action must speak louder than words...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebeluser
    rebeluser's avatar
    Erkek
    Dünden beri araştırdığım ve anladığım kadarıyla (yanlışsa uyarın beni)uydu kartı çanak antenden başka servis sağlayıcıya, modeme ve telefon hattına da ihtiyacın var. Modeme ihtiyacın var çünkü internette gezerken istediğin sayfaları uydu ile isteyemiyorsun. Yani data yı modem ile gönderip, uydu ile alıyorsun. Modemim yok dersen özel yazılımlarla havada serbest şekilde dolaşan verileri talep etmeseniz de yakalamanız mümkün diyor. Sonra içinden ayıklarsın falan filan... Yada metallica'nın bir şarkısını senden başka birisi mutlaka indirmek isteyebileceğinden başkasının indiriyo olduğu dosyaları da yine özel programlarla görüp bu dosyaları biz de indirebiliyormuşuz.
    Bu arada yaklaşık olarak:
    Çanak anten : 20-50$ arası
    Technisat Skystar2 kartı 65-76$ arası (KDV eklenecek)

Not:Reklam olarak anlaşılmasın ama bilgiler chip dergisinden.

Toplam Hit: 2247 Toplam Mesaj: 6