folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder .Net Cryptographicexception Hatası

.Net Cryptographicexception Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

merhaba,

Web sitesi için yaptığım şifremi unuttum kısmında (var code = await UserManager.GenerateEmailConfirmationToken(user.id);) aşağıdaki hatayı alıyorum. internette iis ayarlarında load user profili aktifleştirirsem düzelir yazıyordu fakat natro üzerinden nasıl yapabilirim onu bilmiyorum? başka bir önerisi olan veya load user profile kısmı güvenlik açığına neden olur mu?

hatanın devamı : 

The data protection operation was unsuccessful. This may have been caused by not having the user profile loaded for the current thread's user context, which may be the case when the thread is impersonating.

kajmerpac tarafından 24/Eki/17 15:42 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam web config ile cozulebiliyor olması lazım. Cokta emin değilim. birde aşağıdaki gibi dene istersen mantikta ayni gibi ama bazen sorunu bu sekilde aştığım yerler olmuştu. (gerci bu async post ile ilgili idi.)

var code = UserManager.GenerateEmailConfirmationToken(user.id).ConfigureAwait(false).GetAwaiter().GetResult();

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hocam web config ile cozulebiliyor olması lazım. Cokta emin değilim. birde aşağıdaki gibi dene istersen mantikta ayni gibi ama bazen sorunu bu sekilde aştığım yerler olmuştu. (gerci bu async post ile ilgili idi.)

var code = UserManager.GenerateEmailConfirmationToken(user.id).ConfigureAwait(false).GetAwaiter().GetResult();

sağol hocam akşam bakayım bilgi veririm

Toplam Hit: 1065 Toplam Mesaj: 4
.net owin