.Net Vs Java

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

5 satir yazi yazdim programlama bilgim hakkinda cok fazla uzatmisim lafi ne gerek var diyip sildim..

simdi ben 2 yillik programlama okudum bolumde 1. okulda 2. oldum bu yil dgs ye giremedim su an ingilterede stajimi yapiyorum,

seneye dgs ye girecem ve muh kazanacagima inaniyorum o zaman geldiginde yine bu soru karsima gelecek(.net - java),

ama bir seyler ogrenmeden duramiyorum :)

suanda guzel bir karar verip o dilde ilerlemek istiyorum son 1 kac gundur androide acayip merak saldim ve java kasmaya basladim..

kocaman bi soru isareti acaba yanlismi yapiyorum bana .net(C#) yetermi turkiyede C# ile iyi yerlere gelebilirmiyim hep bunu kafaya takiyorum..

bir javaya bakiyorum bir c# ustadlarin yardimina ihtiyacim var onlarinda bu yollardan gectigini dusunursek bana fikir verebilirlermi turkiyedeki yada dunyadaki

programlama ile en iyi hangi dille para kazanilir biliyorum 2 dillede para kazaniliyor, biliyorum android icin java gerekmiyor, biliyorum bildigimi saniyorum :|

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=FiRZwBX3wZo

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Video guzelmis. .net gercekten cok kolaydir :) Java ise cok kod yazmani ister. ikisindede ayni seyleri yapabilirsin. nie illa windowsda calissinki .net ile yaptigin seyi mono bilesenleri ile linux icinde de calistirabilirsin.

ama hangisini ogrenmen gerek dersen JAVA kraldir :) 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

.net döver her türlü javada jre olmadan çalışmıyor yanlış bilgiler vermesin kimse şimdi çıkıp :D 

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek

İkisiyle de işsiz kalmazsın, .NET in piyasası daha genişdir. .NET i öğrenmesi daha kolaydır.

Ama Java yı hakkıyla bilirsen, .NET e geri döndüğünde zorlanmazsın, kaba tabirle Java yı yutan adam .NET e  dönerse zorlanmaz. Bunun tersi pek doğru değildir.

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Ingilterede neredesin??

**EbMaRtEu**
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence biraz farklı biri ol. genelin yaptığı boku yeme.

mikisofta güvenme. ne güzel yurtdışındasın son yazılım trendlerini incele ona göre hayatını çiz.

ha dersen hacı ben düz adamım heyecana gerek yok, .net in yazılım alanı daha geniş benim izlenimime ve görüşüme göre. üni mezunu isen + 2 (size bağlı tabi biraz) 4.5 k tl para alırsın. üni mezunu değilsen 4-5 yıl sonra bu paraları alırsın.

bu paraları nasıl alırsın?

ya mevcut işinde zam istersin zam ile bu maaşa ulaşırsın. ya da iş değiştirerek maaşını arttırıcaksın.sakın gönül işi yapma bi şirkete saplanıp kalma yılda bir değiştirmezsen ayıp olur, 4.5 k biraz üst sınır gibi bu paraya ulaşınca birikim yapıp kendi şirketini kurarsın vs..

ama bana kalırsa genel eleman olma, aranan eleman ol..

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
Toplam Hit: 1030 Toplam Mesaj: 7