folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Netbook Da Emmc Baş Belası Yardım?

Netbook Da Emmc Baş Belası Yardım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı
    Mr_Dark bunu yazdı

Void Linux tavsiye ederim hocam.

kullanımı kolay mı hocam eşimde kullanacak office düzgün çalışıyor mu

En dusuk ram ve disk kullanimi bunda ama kullanim zor. Lubuntuya bak hocam istersen

!!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    Mr_Dark bunu yazdı
    FiL3MAN bunu yazdı
    Mr_Dark bunu yazdı

Void Linux tavsiye ederim hocam.

kullanımı kolay mı hocam eşimde kullanacak office düzgün çalışıyor mu

En dusuk ram ve disk kullanimi bunda ama kullanim zor. Lubuntuya bak hocam istersen

lubuntu nasıl kullanımı kolay mı eşim kullanabilir mi ? office çalışıyor mu? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

En son Q4Os denedim, eski atom işlemcili netbook, eski amd64 işlemcili 2 GB ramli makinede.

Q4Os, debian temelli. Debian repolarından paket yüklenebiliyor (apt ve synaptic). Repoda olmayan paketleri derleme ve kullanma basit (sonuç olarak debian, redhat gibi oldukça popüler bir dağıtım) çünkü derleme aşamaları zaten bunun gibi yaygın dağıtımlar için açıklanır.

Trinity arayüzü oldukça hafif. Windows benzeri başlat menüsü vs. ayarlanabiliyor. Lxle'den bile hafif. Belki enlightmentdan bile daha az kaynak kullanıyordur.

Yüklendikten sonra dağıtımı nasıl profil değiştireceğinizi soruyor. Chromium, Firefox, ofis paketi vs. tek tıkla yüklenebiliyor.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

En son Q4Os denedim, eski atom işlemcili netbook, eski amd64 işlemcili 2 GB ramli makinede.

Q4Os, debian temelli. Debian repolarından paket yüklenebiliyor (apt ve synaptic). Repoda olmayan paketleri derleme ve kullanma basit (sonuç olarak debian, redhat gibi oldukça popüler bir dağıtım) çünkü derleme aşamaları zaten bunun gibi yaygın dağıtımlar için açıklanır.

Trinity arayüzü oldukça hafif. Windows benzeri başlat menüsü vs. ayarlanabiliyor. Lxle'den bile hafif. Belki enlightmentdan bile daha az kaynak kullanıyordur.

Yüklendikten sonra dağıtımı nasıl profil değiştireceğinizi soruyor. Chromium, Firefox, ofis paketi vs. tek tıkla yüklenebiliyor.

türkçe oluyor mu? normal office dosyalarını libreoffice açıyor mu xls vs

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

türkçe oluyor mu? normal office dosyalarını libreoffice açıyor mu xls vs

Libreoffice Linux dağıtımlarında genelde kullanılabiliyor hocam. Eğer Libreoffice işini görürse Lubuntu gibi hafif Linux dağıtımını deneyebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

şurdaki açıklamayla  şurdaki 8.1 kurdum bakalım 16 gb boş alan var şuan bütün driverler falan kurulduktan sonra. bir de bunu deneyelim =)

Toplam Hit: 2290 Toplam Mesaj: 27
emmc upgrade