folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder .Netcore İle Fotoğraf Çekme | Yardım

.Netcore İle Fotoğraf Çekme | Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba

Bir proje aldım bir süredir üzerinde çalışıyorum ancak belli bir kısmında tikandim ve yardıma ihtiyacım var.

Verilen proje; belli haber API' lerini kullanarak yeni haberlerin listelenmesi ve ilgili haber için resim oluşturma. Kısaca, haberdeki metin ve resim alinacak, resim jpeg olarak alınacak. Kullanmam gereken teknolojiler; backend'de  c# .netcore. Fronted ise  restful api ile haberlesecek.

Projeye http agility parselleyerek haber başlık ve içerik cekme kısmını yaptım ancak reackt ile devam edip resimleri çekme kısmında sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda bilgisi olupta yardım edebilecek olan varsa çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Merhaba hocam foto cekme olayi anlasilmadi biraz daha detay verirmisin react ile foto cekmesi kolay da, net core? Haber sitesi 😁

Edit: söyle mi, foto cekip baslik yazip apiye yollayacak? Sonra panelden bakcan, onayladiklarin sitede görüncek :) 

Nerede tikandin?

Resimde sorun yasiyorsan base64 string yap öyle gönder apiye

override tarafından 03/Eyl/20 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle yanıt verdiğin için teşekkür ederim.

Bu dediğini denedim ama olmadı. 

Bu şekilde hata veriyor.

Ayrıca onaylamak değil de son güncellenen haberin başlığı ve fotoğrafi gelecek şekilde yapmaya çalışıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

api/image nedir? 

benim bahsettigim application tarafindan cekilen resimi string yapip apiye istek yapmakti neyse.

sorunlari adim adim cozmek lazim ben hala anlamadim hocam yapiyi, anlayan varsa anlatsin aksam ustu bakmistim simdi hic anlamiyorum :D

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
Toplam Hit: 1561 Toplam Mesaj: 4
#netcore #react