folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Net"E Bağlanamıyorum, Bir Bakarmısınız?

Net"E Bağlanamıyorum, Bir Bakarmısınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibadeath
    ibadeath's avatar
    Erkek

su yontemi dene. eterneti kaldir bastan kur. kurduktan sonra dns numaralarini
    195.175.39.39
    195.175.39.40 seklinde elle gir.

sonra araçlar - internet secenekleri - baglantılar - yerel ag ayarlari - ayarlari otomatik olarak algila kismi tikli ise tiki kaldir. olmuyorsa modemin icine gir baglanti ayarlarinin eksiksiz oldugundan emin ol. oda olmadi xp professional sp2 ile tekrar formati cak.

a fix for grace
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Az Önce Pc'ye Tekrardan Format Attım.

Ardından Şerefsiz TT'yi Aradım, Dedimki Birader Bakın Böyle Böyle Sorunum Var, Ama Sabit HAttım Aramaya Kapalı Sizide Cepten Arıyorum, Mümkünse Siz Beni Sabit Hattımı Arayın Dedim. Olmaz Dedi Onun Bunun Çocuğu TT Çalışanı.

Neyse Bari Kontor Bitene Kadar Yardımcı Olun Dedim.

Kalktı Mal Mal Soru Sordu Modem Açıkmı - Kapalımı?

Lambalar Yanıyormu?

Dediki Bende Adsl Bağlantısı Var Görünüyor, Ama IP Almıyor Dedi Pc'den Yanı. Dıtttt Kontor Bittti.

Ağ Bağlantısına Baktım, İp'yi Oto Al İşaretli, Yeni Kablo Taktım, Etherneti Çıkardım, Modeme USB Den Bağlanmayı Denedim Olmadı.

Yokmu Hayır Sahibi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:
    -----------------------------

Ardından Şerefsiz TT'yi Aradım, Dedimki Birader Bakın Böyle Böyle Sorunum Var, Ama Sabit HAttım Aramaya Kapalı Sizide Cepten Arıyorum, Mümkünse Siz Beni Sabit Hattımı Arayın Dedim. Olmaz Dedi Onun Bunun Çocuğu TT Çalışanı.

Lambalar Yanıyormu?

Dediki Bende Adsl Bağlantısı Var Görünüyor, Ama IP Almıyor Dedi Pc'den Yanı. Dıtttt Kontor Bittti.

Ağ Bağlantısına Baktım, İp'yi Oto Al İşaretli, Yeni Kablo Taktım, Etherneti Çıkardım, Modeme USB Den Bağlanmayı Denedim Olmadı.

Yokmu Hayır Sahibi?

Callcenter'dan seni aramaları mümkün değil dışarı arama yok.Ayrıca sen format attıktan sonra bu sorunu yaşamışsın belkide sorunun bilgisayarda sana yardımcı olmayı isterdim ama bende orda çalışıyorum ve söylemiş olduğun laf hiç hoş değil " Olmaz Dedi Onun Bunun Çocuğu TT Çalışanı." sen ve senin gibi arayan kişiler zaten ses tonları ve yaklaşımlarından kendilerini ifade ediyolar kimine yardımcı olursun kimine şuan sana yardımcı olmadığım gibi olmazsın.Benim yardımıma ihtiyacın var veya yok ama tarzın çok yanlış.2.ci konuya gelince sana orda saçma sapan soru sormuyor eğer senin mantığın olsaydı anlardın.Ordaki insan senin modeminin açık oldugunu nerden bilecek, seni elektrik kesikken internete giremiyorum diye arıyolarmı?Sana sorduğu sorular neticesinde ekrandaki bilgilere göre " Adsl Bağlantısı Var Görünüyor, Ama IP Almıyor " bunu sana söylemiştir.Sen böyle konuşmaya devam et bugun ona yarın bana ertesi gün başkasına bulursun yardım edicek birini.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

Lambalar Yanıyormu?

Yokmu Hayır Sahibi?

Cevap yazmıstım artık bende üzgünüm sana daha cevap yazamayacağım..4440375 çalışanı olarak..Adam gibi denileni yapsaydın bu duruma düşmeyecektin yardım edende kabahat...

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    blutarm bunu yazdı:

Lambalar Yanıyormu?

Yokmu Hayır Sahibi?

Callcenter'dan seni aramaları mümkün değil dışarı arama yok.Ayrıca sen format attıktan sonra bu sorunu yaşamışsın belkide sorunun bilgisayarda sana yardımcı olmayı isterdim ama bende orda çalışıyorum ve söylemiş olduğun laf hiç hoş değil " Olmaz Dedi Onun Bunun Çocuğu TT Çalışanı." sen ve senin gibi arayan kişiler zaten ses tonları ve yaklaşımlarından kendilerini ifade ediyolar kimine yardımcı olursun kimine şuan sana yardımcı olmadığım gibi olmazsın.Benim yardımıma ihtiyacın var veya yok ama tarzın çok yanlış.2.ci konuya gelince sana orda saçma sapan soru sormuyor eğer senin mantığın olsaydı anlardın.Ordaki insan senin modeminin açık oldugunu nerden bilecek, seni elektrik kesikken internete giremiyorum diye arıyolarmı?Sana sorduğu sorular neticesinde ekrandaki bilgilere göre " Adsl Bağlantısı Var Görünüyor, Ama IP Almıyor " bunu sana söylemiştir.Sen böyle konuşmaya devam et bugun ona yarın bana ertesi gün başkasına bulursun yardım edicek birini.

Ne Demek Arama Şansı Yok. Koskoca TT Çağrı MErkezi, Abonelerine Yardımcı Olması Gereken Bir Departman.

1- Sorun Formattan Önce de Vardı. Bern Virüstendir Diyerekten Format Attım.

2- Ettiğim Küfür Benim Şuanki Ruh Halimin Sonucu. Olayı Genellemenin Gereği Yok.

3- Sen Benim NAsıl Biris Olduğumu NErden Anladın Şimdi?

4- Olması Gereken 5'i Tuşluyorum, Benden ADSL Nosunu İStiyor, Yetkiliye Bağlanıyorum Tekrar İstiyor Nasıl Saçmalıkdır Bu? Kaldıki Tekrardan Giriyorum ADSL Nosunu Karşısındaki Ekranda Gördüğü Halde Nasıl Bir Mantıkla Modemi Açıkmı Diye Soruyor?

5- Tşk.ler Yinede.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Yardımcı Olup Olmamada Son Derece Serbestsiniz Arkadaşlar.

Ama Sırf Siz Yanlış Anladığınız İçin Bunu Yazıyorum, Dediğim Gibi Olayı Kendinize Maal Etmenizin Hiçbir Mantığı Yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Ne Demek Arama Şansı Yok. Koskoca TT Çağrı MErkezi, Abonelerine Yardımcı Olması Gereken Bir Departman.

1- Sorun Formattan Önce de Vardı. Bern Virüstendir Diyerekten Format Attım.

2- Ettiğim Küfür Benim Şuanki Ruh Halimin Sonucu. Olayı Genellemenin Gereği Yok.

3- Sen Benim NAsıl Biris Olduğumu NErden Anladın Şimdi?

4- Olması Gereken 5'i Tuşluyorum, Benden ADSL Nosunu İStiyor, Yetkiliye Bağlanıyorum Tekrar İstiyor Nasıl Saçmalıkdır Bu? Kaldıki Tekrardan Giriyorum ADSL Nosunu Karşısındaki Ekranda Gördüğü Halde Nasıl Bir Mantıkla Modemi Açıkmı Diye Soruyor?

5- Tşk.ler Yinede.

1- Orası Türkiye genel merkezi neden seni arasın sorunun için arıza kaydından sonra zaten arıyolar.Sistemden dış arama yapamazsın ne sanıyosun sen ahizerli telefonmu?

2- Ben yazın için yorum yaptım ama emin ol ses tonun düşüncelerini ortaya koyuyor.Eğer sende günde 200kişiyle konuşsaydın anlardın kimin ne olduğunu.

3- Adsl no istemesi adsl hattın borcundan dolayı kapalıysa veya santralinde bir problem varsa onun bilgisini iletir ve bunun dışında sen tek adsl kullanıyor olabilirsin ve evinden arıyor olabilirsin.Ama benim 2-3 veya 5tane hattım var evde işte orda burda ve hepside benim üzerime ne yapıcam ozmn bütün hizmet numaralarını benmi sölicem? Veya diğer sorulan soru modem açıkmı? bu soru dışında ne soruluyor sana modem ve bilgisayarın yanındamısın değilmi ama öyle insanlar varki yalan söylüyorlar hat benim üzerime diyenler, evet yanındayım diyip şehir dışından arıyanlar, modeme hattı takılı olmayanlar vs.. bunların dışında daha önceki cevabımdada söylediğim gibi biz sistemden görürüz diyelimki ben adsl hattının modeme ulaştığını görüyorum ama senin modeminde adsl ışığın yanmıyor bunun nedeni nedir? Sen biliyomusun hayır...Ozaman orda sordukları soruları saçma bulma saçma olsa hiçbirini yapmazlar değilmi? Çağrı merkezinde açık bulmaya çalışma ortada açık varsa içeride çalışan personelin şartlarıdır sisteminde hiçbir şey bulamazsın...

Yardımcı Olup Olmamada Son Derece Serbestsiniz Arkadaşlar.

Ama Sırf Siz Yanlış Anladığınız İçin Bunu Yazıyorum, Dediğim Gibi Olayı Kendinize Maal Etmenizin Hiçbir Mantığı Yok.

Eğer biz bir takımsak birbirimizi kollamak ve korumak zorundayız.Bugün ona yarın bana.Yazdıklarımı ona göre yorumlarsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Arkadaşım Olayı Sen NErdeyse Kendine Maal Ediyorsun.

İllaki Özür İstiyorsun. ÖZÜR DİLERİM.

Ama Ruh Halimin Yansıması Olarak O Cümleyi Kullandım.

Neyse Tşk.ler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dr_X
    Dr_X's avatar
    Erkek

Genel olarak Cagrı merkezinde calısan arkadaslaın bir sucu yok onlar dsl hattı saglam oldukdan sonra birşey yapamazlar modemini yönlendirme ayarlama vs. sana sadece sabit seyleri söylerler.

Senin denemen gereken sey ise modem ayarlarını tamamen kontrol etmek kullanici adi vs. VPI : 8 VCI : 35

seklinde ayarlamayi unutma sakin arayüze girebiliyorsan modem ile pc arasında ip almada bir sıkıntı yok ha suda olabilir modemini bi degistir internete baglanmayı dene eger o modemle oluyorsa senin modemin Tel Girisinde bi sıkıntı vardır kısa devre vermiş olabilir.

diger modem ilede baglanamazsan hattında paralel varsa iptal et ve önemli bir konuda su data lambası internet baglantısı yani TT den ip alamazsa veri transferi olmadıgı için aktifleşmez. senin hattın geldigi santraldede sorun olabilir yani ana kutu olur oradaki kabloda oksitlenme olmus'da olabilir bu dediklerrimi bir dene eger olmazsa normal telekoma acıp arıza kaydı bildir yada kendin git manuel olarak bildir sorununun çözülecegi kanaatindeyim.

Ainesi İŞTİR kişinin..LAFA bakılmaz !.....Çok laf YALANSIZ olmaz !.......
Toplam Hit: 2774 Toplam Mesaj: 30