Nete Girişte Sorun .Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pervane21
    pervane21's avatar
    Erkek

Evdeki pc den nete girişte problem yaşıyorum

Konu şu: expolorer 7 kullanıyorum .arama motoru google

bitdefender v10 anti kullanıyorum .bazen google açılmıyor ama msn ye girebiliyorum

mesela adres çubuğuna www.tahribat.com yazdım beni direk google aramaya atıyor

daha bunun gibi yani çoğu siteleri açmıyor .

nedeni ve çözümüne care olabilirseniz sevinirim.

Bir yerde küçük insanların gölgerleri büyük düşüyorsa, orda güneş batıyor demektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Dns sorunu yaşıyorsun. Kullandığın modem zyxel ise bana pm at, sana yapman gerekenleri söylerim...

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endthe
    endthe's avatar
    Erkek
    aynı sorun bende de var ?? 
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Zyxel modemlerde dns adresleri otomatik olmalıdır. Ama ilk kurulumda size otomatik gelmez, bundan dolayı dns sorunu yaşarsınız.

Öncelikle 212.252.168.225 bu ip adresini adres satırına yazınız. Turkcelin ip adresidir. Eğer sayfa hızlı bir şekilde açılıyorsa ve diğer sayfaları açamıyor ama msn ye girebiliyorsanız dns sorunudur. İlk olarak pcdeki dns ayarlarını kontrol ediniz otomatik mi? Buda otomatik ise kullandığınız modemide kontrol ediniz, eğer zyxel modem kullanıyorsanız bu konuda (212) 444 0 140 arayarak modeminizin müşteri hizmetleri yetkilisinden destek alabilirsiniz.

Eğer bunların hepsinde otomatik yinede dns sorunu yaşarsanız 444 0 375 tuşlayıp, 5 i tuşlamanızı rica ediyorum...

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pervane21
    pervane21's avatar
    Erkek

Zyxel kullanıyorum modemden olacağı hiç aklıma gelmemişti.

akşama ayarları kontrol edeyim .

Bir yerde küçük insanların gölgerleri büyük düşüyorsa, orda güneş batıyor demektir.
Toplam Hit: 1972 Toplam Mesaj: 5