Neymiş Efendim?? Yemin Etmiş...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

Selam müridler..

25 yıldır yaşarı şu hayatı bir çok sevgilim oldu ama 1 tanesine çok inanmıştım. Fakat ben istanbul aşığı  istanbul korkağı olduğundan dolayı ilişki mutlu mesud devam edemedi. Köprünün altından sular aktı.

Şimdi 2.kez birisine çok inandım mutlu edebileceğime ve olabileceğime inandım. Birgün konu konuyu açtı ve aleviliğe geldi, doğduğum köyün hepsinin dolayısıyla annemin babamında alevi olduğunu söyledim, duyduğum cvp; "Aaaa sen alevimiydin, seni çok severim ama babamın yemini var beni sana vermez sorun çıkarır bende ona karşı gelemem" dedi. Bende="annem ve babam olabilir ama ben savunmuyorum,desklemiyorum sadece saygı duyuyorum" dedim.

Yollarımız ayrıldı GİBİ;

Beni üzen iki konu var; "Bir insan doğduğu toprak bakımından nasıl yargılanabilir, bireyin kendisine bakılması gerekmez mi ?".

"Anne ve babamıkutsaldır şüphesiz ama onların cezalarınıda biz öderiz şüphesiz, bir yemin etmiştir ve sevdiğin insandan vazgeçmeni istiyodur."

NEDEN?

NEDEN? Hepimiz olduğu gibi var olamıyor illaki bir kalıba sokulmaya çalışılıyoruz. Ve neden bu kadar inad eden inadı uğruna doğruyu inkar eden insanlar türedi.?

Başınızı şişirdim...

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

off offf

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

derin mevzular bunlar

ama bence kız seni pek iplemiyomuş gönül eğlendirmiş gibi geldi

çünkü en azından bi kere denerdi

anneye babaya gelince dünyaya hiç aynı pencerelerden bakamıyoruz onlarla 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paradox21
    Paradox21's avatar
    Erkek

Kız senin daha alevi olduğnu bilmiomuş zaten mutlu edemezdi sni ama söle diyebilrim ben hristiyanım desydin göğsünü gere gere götürrdü babasına

Not:bnce insanlar dil din ırk mehzep olarak ayrılmamalı we hor görülmemeli

SiYaH SaÇ aK DeFtErLe GeLdİN aK SaÇ SiYaH DeFteRLe gİDiosun........
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca insanlık falan diyonuzda bence kız doğrusunu yapmış yani.

düşünceniz inanç yapınız çok farklı siz bunla geçinebilecek misiniz ki?

Hem nasıl tanıyonuzki kız alevi olduğunu bile yeni öğrenmiş. Beni arkadaşlarım kızlar falan benim içimi dışımı görüşümü ii bilirler ona göre yanımda olurlar. Ben zıt görüşlü birisiyle arkadaş olabilirim ama dostum olabileceğini sanmıyorum. Yada evlenebilecek bi kız.

Zıt görüşten kastımda basit parti ayrılıkları görüş ayrılıkları gibi değil benim hiç bir dost diyebileceğim insan parti olarak benle aynı partiye oy vermez :). Senle kız aranızda inanç ayrılığı var. Sunnilere göre aleviler bozuk itikadda sonuçta bariz bi şekilde tabii alevilere göreyse sunniler bozuk o ayrı. Kültür olarakda fark var. Tüm alevilere demiyorum çünkü alevilerde kendi içinde 1001 çeşit ama buradaki aleviler yıkanmıyor. Kimse yok kulaktan dolma bilgi falan demesin tanıyoz söylüyoz ha ama yıkananları sağlam çocuklarda tanıdım ama geneli bellidir :)

Bi arkadaş hristiyan olsa götürür falan demiş yok hoca öle bişe o kız eğer aleviyi reddetmişse hristiyanıda reddeder inanç meselesi. Sonuçta aynı ayrımı alevilerde yapıyo. Aleviler sunnilere kız vermez.

en mantıklısıda budur eğer inanç varsa iki kişide.

Peki doğacak çocuk nolacak alevi olarak mı yetişecek sunni olarak mı?

Sen o kızla geçinebileceğine inanabiliyomusun ki?

Bence sen inanç meselesini takıntı yapmayan yada kendide alevi olan bi kız bul :)

Toplam Hit: 996 Toplam Mesaj: 5