NIKON Coolpix L100 Dijital Fotograf Makinesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wizard
    Wizard's avatar
    Erkek

arkadaslar fiyat arastırması yapiyordum da gitti gidiyor ve hepsi burada arasında bi ucurum oldugunu farkettim.bu ucurumun nedenini merak ediyorum acıklayacak var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/NIKON-Coolpix-L100-Dijital-Fotograf-Makinesi_W0QQidZZ29225715 329 lira

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=248&productid=bd96113 818 lira

Bazen kalmak da gitmek kadar cesaret istiyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

gittigidiyordaki ürün "refurbished" yani bir sebepten dolayı fabrikaya geri dönüp tamiri yapılıp tekrar piyasaya sürülmüş ürün. kusuru ve 2. el olduğu için fiyatı belirlenemiyor, bu sebepten gümrüğe takılmıyor. Hepsiburadaki ise sıfır, Türkiye'ye ithalatçı tarafından ithal edilmiş ürün... Aradaki fiyat farkı bundan geliyo...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wizard
    Wizard's avatar
    Erkek

peki bunun bi güvencesi falan varmıdır.3 ay bizim tarafımızdan 9 ay da amerika tarafından garantilidir diyor.var mı acaba bu tarz ürün kullanan arkadaşlar?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Yani sana şöyle söyleyim %60-70 kusurlu ürün elde geri patlar... Hani o %30-40 lık kısma denk gelirsen ne ala...

Garanti için sorarsan ben öyle bi garanti hiç duymadım. 3 ayı Türkiye de 9 ayı amerikada garantili falan nasıl bir garanti sistemidir anlamadım... Ya dünya kapsamında garantidir ya Türkiye kapsamında... Hani malı sattıktan sonra arazi olmayacaklarına inanıyorsa eywallah...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben 7-8 tane getirttim bu cihazlardan hiç bir sorun yaşamadım açıkcası çok memnunum birde düşürmediğin sürece arıza oranı %5 diyebilirim cihazların yanında bir belge geliyor garanti belgesi gibi.bu belge ile geliş tarihi ile türkiyedeki servislere 3 ay garanti kapsamında yaptırabiliyorsun 9 ayda yurt dışında.kargo ücreti firmaya ait.Bu belgeler daha öncesinde gittigidiyor tarafından incelenip onaylanmış belgeledir.zira binlerce satışı yapıldı bu tip ürünlerin kısaca güvenle alabilirsin. :)

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

fotoğrafçılıktan pek anlamam.

bu alete lens takılabiliyomu, yoksa sıradan kullanıcılar için üretilen ufak tefek fotoğraf makinalarının biraz daha gelişmiş halimi bu.

amatör fotoğrafçılık için tatmin edecek bi makinamıdır.

yani bunu alacağıma gidip 200 liraya normal bi fotoğraf makinası alsaymışım daha iyi olurmuş dedirtecek bi aletmidir.

fiyatı çok cazip. kararsız kaldım...

(çok sordum idare edin artık)

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    self
    self's avatar
    Erkek

profosyone bi makına değil tabi hocam ama lens felan on numara bu alette alaçagın 200 300 liralık makinalardan kat kat ii d90 san modelini ben kullanıyorum yarı Slr 

gitti gidiyor linki için bişi diyemem sıkıntı olur gibime geliyo gelicek alette bu fiyata

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

slr sırf buyuk oldugu icin sevmiyorum :) yoksa foto kalitesine laf yok :) ben canon ixus 100 kullaniyom kredi karti boyutunda herzaman yanimda :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

@wizard gece gece aklıma soktun:D 2 saattir araştırıyorum.

forumlarda fujifilm finepix s1600-1700-1800 serileri tavsiye ediliyo. ayrıca nikon l100 de  pek fazla ayar yapma şansın yok. vizör yok. forumlardan incelediğim kadarıyla fujifilm'in makineleri daha üstün. ikisiylede çekilen fotoları inceledim, nikon l100 diğerine göre vasat kalıyo. fujinin dezavantajı çok pil yiyomuş.

neyse,nikon l100 satın alırsan yorumlarını bekliyorum.

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wizard
    Wizard's avatar
    Erkek

Albay bende fuji ile nikon arasıındayım fuji s 1800 de karar kıldım.ama anladıgım kadarıyla da bu refurbished olayı biraz da şans işi.ama denemeye deger.slr makina diil fakat ben dügün salonlarında kameramanlık yaparken bu fuji dügün fotografcısı tarafından kullanılyordu ve benimde 3-5 çekmişligim var.ve tekrar bilen birilerine sordugumda herkes bu ikisi arasında fuji diyor.pil fazla tüketebilir.cok da problem olacagını zannetmiyorum.25 tlye mah derecesi yüksek olan pillerle yeterince idare eder.deneyegim bakalım ne cıkacak bahtımıza :D

Toplam Hit: 2030 Toplam Mesaj: 10