folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nişan Attıktan Sonra Konut Kira Sözleşmesini Feshetmek?

Nişan Attıktan Sonra Konut Kira Sözleşmesini Feshetmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Herkes biseyler yaziyor iyi guzel de sozlesme yok ortikta bosuna konusuluyor. Sozlesme sartlarini bilmiyoruz ki. Fesih sartlarini gormek lazim.

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Ya bunca yıllık kiracı olarak ben herşeyi yanlış biliyorum, ya da bilen bilmeyen bir sürü yorum yazmış buraya. Kira kontratları normal sözleşmeler gibi değildir arkadaşlar, kiracı yıllık kontrat yaparsa ev sahibinin onu 1 yıl içerisinde çıkarmayacağının garantisi anlamına gelir, kontrata özel bir maddeyle yazılmadıkca, kiracı istediği zaman gider ve ev sahibi de herhangi bir hak iddia edemez oturulmayan aylar için.

Kısacası, dostum arkadaşına söyle, ev sahibine gitsin çıkacağını söylesin, depozitosunu istesin ve çıksın gitsin olay bu kadar, kafanızı karıştırmayın yalan yanlış bilgilerle.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zeyrekli bunu yazdı

Ya bunca yıllık kiracı olarak ben herşeyi yanlış biliyorum, ya da bilen bilmeyen bir sürü yorum yazmış buraya. Kira kontratları normal sözleşmeler gibi değildir arkadaşlar, kiracı yıllık kontrat yaparsa ev sahibinin onu 1 yıl içerisinde çıkarmayacağının garantisi anlamına gelir, kontrata özel bir maddeyle yazılmadıkca, kiracı istediği zaman gider ve ev sahibi de herhangi bir hak iddia edemez oturulmayan aylar için.

Kısacası, dostum arkadaşına söyle, ev sahibine gitsin çıkacağını söylesin, depozitosunu istesin ve çıksın gitsin olay bu kadar, kafanızı karıştırmayın yalan yanlış bilgilerle.

yargıtay kararlarından aklımdan kalanlarla konuştum ben,burada şahıs nişan amaçlı tuttugunu kanıtlarsa ve nışanında atıldıgını kanıtlarsa kırayı veren sahısın yenı kıracıyı bulacak sure kadar kıra ıstenmesıne hukmOLABILIR.Bunlar sadece anlatılandan yola cıktıgımdır.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 2390 Toplam Mesaj: 24