folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Nodemcu'ya Nasıl Anten Takarım

Nodemcu'ya Nasıl Anten Takarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaşlar elimde 

nodemcu esp8266 mevcut şimdi ben bunun çekim alanını güçlendirmek istiyorum extra anten takmak istiyorum ama elektronik bilgim lehimle sökten ibaret değil şimdi bunun üzerine extra bir anten takmak istiyorum nasıl yaparım ? büyük bir anten taksam dışarıdan extra enerjiyle beslemek gerekirmi yoksa kendi enerjisi yeter mi ? 

bilgisi olan mümin müridlerden destek bekliyorum .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Buraya lehimlemen gerekecektir. Direkt olarak anteni bir kabloyla uzatıp lehimlemektense buraya SMA giriş lehimleyip tak çıkart antenli yapabilirsin bence. 5 dbi'a kadar takanlar gördüm. 

Örnek video:
    https://www.youtube.com/watch?v=Mx0uEBPu7_8

0x656e tarafından 28/Ara/18 14:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Buraya lehimlemen gerekecektir. Direkt olarak anteni bir kabloyla uzatıp lehimlemektense buraya SMA giriş lehimleyip tak çıkart antenli yapabilirsin bence. 5 dbi'a kadar takanlar gördüm. 

Örnek video:
    https://www.youtube.com/watch?v=Mx0uEBPu7_8

Teşekkürler sma girişi neymiş bir bakayım hemen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Direnç.net en meşhur tedarikçilerdendir, Kadıköy Emintaş iş hanında yerleri var ayrıca. Sıkıntı olmaz yani

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Direnç.net en meşhur tedarikçilerdendir, Kadıköy Emintaş iş hanında yerleri var ayrıca. Sıkıntı olmaz yani

Sıkıntı olmaz ama direnc.net, robotistan vs. komponentleri üretmedikleri ve ufak miktarlarda ithal ettikleri için diğer sitelerde daha ucuza bulunabiliyor. Geçen yıl hep robotistan ve direnc.netten aldım ama artık aliexpress ve özdisan ikilisini kullanıyorum. Özdisanda smd rgb led 28krş. Haziranda laptobumun garantisi bitiyor. Üşenmezsem dell 7567 dizüstü bilgisayarımın klavyesini rgb yapmayı deneyeceğim. Sadece beyaz aydınlatma var şuan. Yaparsam güzel olur bi de tutorial sallarım youtube amcaya. Hem lehimleme skillerim gelişir ledleri lehimlerken :P klavyeden olursak 120 liraymış laptobun klavyesi. Yol parasından arta kalacak staj parasının nere gideceği belli oldu :P

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Sıkıntı olmaz ama direnc.net, robotistan vs. komponentleri üretmedikleri ve ufak miktarlarda ithal ettikleri için diğer sitelerde daha ucuza bulunabiliyor. Geçen yıl hep robotistan ve direnc.netten aldım ama artık aliexpress ve özdisan ikilisini kullanıyorum. Özdisanda smd rgb led 28krş. Haziranda laptobumun garantisi bitiyor. Üşenmezsem dell 7567 dizüstü bilgisayarımın klavyesini rgb yapmayı deneyeceğim. Sadece beyaz aydınlatma var şuan. Yaparsam güzel olur bi de tutorial sallarım youtube amcaya. Hem lehimleme skillerim gelişir ledleri lehimlerken :P klavyeden olursak 120 liraymış laptobun klavyesi. Yol parasından arta kalacak staj parasının nere gideceği belli oldu :P

aynı ürün ali expresste  4.1149 tl  ama  kargo kimbilir kaç ayda gelir  en azıdan adamlar 2-3günde yolluyor. 

Toplam Hit: 1455 Toplam Mesaj: 7
nodeemcu nodemcu esp8266 esp8266