Nokia, Foxconn'a Satıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Microsoft kadar zikip atan bir firma yok.

Mikisoft elini neye atsa bozuyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Meizu gibi veya Oppo gibi bir markayı alsın adına nokia yazsın , ancak WP den sora nokia satmaya tövbeliyim biraz 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Android desteğini almak varken o boktan symbian'ı direttikleri için bu hale düştüler. Telefon'da devrim yapan firma yazılım gururuna yenik düştü maalesef. 

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

çinde nokya satıcak kanımca foxconn mantıklı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Android desteğini almak varken o boktan symbian'ı direttikleri için bu hale düştüler. Telefon'da devrim yapan firma yazılım gururuna yenik düştü maalesef. 

bunu yapan da Microsoft zaten. Örümcek ağı gibi zamanla her yerini sardılar Nokia 'nın. sikti bıraktı kodumun Microsoft 'u. 

NOKIA 'nın Android 'e geçmemesi ya da Symbian 'ı siklememsi hep MS in yüzünden.

Zamanında bloglarda, işin içindeki mühendisler herşeyi anlattılar. Çoğusu MS yüzünden NOKIA 'dan daha önceden istifa ettiler. Bulabilirseniz bu blogları okuyun.

Symbian 'ı geliştiren, yani mobil işletim sistemi tecrübesi olan mühendisler bir kalemde işten çıkarıldı. Sırf MS kendi ürünleri kullanmak için. Sonra s**tı sıvadı herşeyi.

ayrıca Symbian; hafıza yönetimi, ram kullanımı gibi konularda Android 'ten halen daha üstün bir işletim sistemi.

Arayüze bakıp karar vermeyin. Arayüz işin en kolay kısmı.

Günümüzdeki 3GB lı, çift çekirdekli işlemcili telefonlara yükle bak ne oluyor. :)))))

SkynetX tarafından 20/May/16 09:53 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

nokia elinde meego gibi çok güzel bir işletim sistemi varken MS ajanları sayesinde batırıldı.

finlandiya devleti olsam şirkete kayyum atardım :) :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Symbian daha Android'in robotu ortada yokken kurulan uygulamanın hafıza kartına mı yoksa telefon hafızasına mı kurulsun diyen soran işletim sistemiydi. Symbian'ın üstüne düşülmedi. Nokia N8'deki Symbian Belle ile Android kıvamı yakalanmıştı. Ancak donanım izin vermiyordu yine kasıyordu. O işletim sistemine 1 GB ram + günümüz orta seviyesinden bi işlemci koysan uçardı.

Nokia N8'de 680 mhz tek çekirdek işlemci + 256 MB ram ile çalışıyordu. 

-----------

Bu arada Nokia aslında eski nokia olarak geri dönmüyor. Yeniden Finlandiya üretimi cihazlar üretmeyecekler. nokia'nın akıllı telefon üretmesi microsoft tarafından belli bir süre boyunca kısıtlandı. akılsız telefon bölümünü ise tamamen satın aldı. Nokia marka telefon üretilebilmesi için gene Finlandiya merkezli bir firma kuruldu. Firmayı da Microsoft mobile'den kopan insanlar kurdu. nokia isim ve tasarım haklarını hmd global firmasına 10 yıllığına devretti ve nokia marka akıllı telefon üetilebilmesi için nokia firmayla ortaklık kurmadı. hmd firması ise telefon üretebilmek için foxconn ile anlaştı. nokia marka akılsız telefon üretilebilmesi için hmd ve foxconn ortaklaşa 350 milyon dolara Microsoft'tan akılsız telefon birimini 2024 yılına kadar kiraladı.

Bu durumda üretim kalitesinin diğer çin, tayvan vs, kalitesinde olacağını tahmin ediyorum. telefonun android olacağıysa neredeyse kesin. Esas nokta eski Nokia'nın tasarımcıları şu an neredeler?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

n97 efsaneydi bence özellikle

Toplam Hit: 3056 Toplam Mesaj: 19
nokia foxconn