Nokia Lumia 625

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı

DestinatioN bunu yazdı

Bilgilendirme için sağol hocam büyük ihtimal 625 alıcam

512 ramliydi sanırım 512 leri artık pek onermiyorum. performans anlamında sıkıntıları yok ama ileride guncelleme konusu ne olur bilinmez

en azından microsoft un resmi açıklamasına göre wp8 cihazların desteği 18 ay uzatıldı. yani yaklaşık 2 yıl cihazını ilk günkü gibi akıcı kullanacaksın. ama android yada ios da bu kadar uzun süreli destek yok. o yüzden 625 i aldığın zaman 2 yıl kafan rahat bir şekilde kullanacağının garantisini veriyor microsoft için rahat olsun.

BerkayCit tarafından 27/Eki/13 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı

en azından microsoft un resmi açıklamasına göre wp8 cihazların desteği 18 ay uzatıldı. yani yaklaşık 2 yıl cihazını ilk günkü gibi akıcı kullanacaksın. ama android yada ios da bu kadar uzun süreli destek yok. o yüzden 625 i aldığın zaman 2 yıl kafan rahat bir şekilde kullanacağının garantisini veriyor microsoft için rahat olsun.

ios'ta uzun süre destek mi yok ? İyi güldüm hocam.Kaç senelik iphone 3gs bile ios 6 güncellemesini aldı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    Quetzalcoatl bunu yazdı

ios'ta uzun süre destek mi yok ? İyi güldüm hocam.Kaç senelik iphone 3gs bile ios 6 güncellemesini aldı.

Apple iPhone 4 Available. Released 2010, June

ios7 ile birlikte ios8 gelene kadar çıkacak tüm güncelemeleri alacağını hesaba katarsak

2010-2014 arası 4 yıl destek veriyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    şu anda nokia e72 den yazıyorum. Nokia benim telefondan desteğini çekti. Alalı 2 yıl olmadı desteksiz kaldım. Müşteri hizmetlerini kullanabilmek için lumia sahibi olmak gerekiyor. imei girmeni istiyorlar. Hatta yeni çıkardığı asha lardada aynı sıkıntı var.
    Nokia da sıkıntı çok. Eski nokia değil artık. Ayrıca yazılım yükleme birhayli sıkıntı zira yazılımı yok. Hayat oyunlardan ibaret değil. Bankalar içinde windows phone yazılımı olan varmı? üniversite öğrencileri için olan yazılımlardan çeşitli uygulama yazılımlarına kadar yazılımı yok. Benim üni (comü dür kendileri) yazılım çıkardı ama wp de çıkarmadı. Basit salak bir yazılımda olsa yok işte.
    Ben yazılım yüklemicem diyenleri çok gördük. Bbm bile wp de çalışmıyor. Androidden şaşma. Olgunisik tarafından 27/Eki/13 18:06 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

banka yazılımı yok ama internet explorer ile bütün bankacılık işlemlerimi hallediyorum.Uygulama olsa daha iyi olur tabi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    şu anda nokia e72 den yazıyorum. Nokia benim telefondan desteğini çekti. Alalı 2 yıl olmadı desteksiz kaldım. Müşteri hizmetlerini kullanabilmek için lumia sahibi olmak gerekiyor. imei girmeni istiyorlar. Hatta yeni çıkardığı asha lardada aynı sıkıntı var.

Nokia da sıkıntı çok. Eski nokia değil artık. Ayrıca yazılım yükleme birhayli sıkıntı zira yazılımı yok. Hayat oyunlardan ibaret değil. Bankalar içinde windows phone yazılımı olan varmı? üniversite öğrencileri için olan yazılımlardan çeşitli uygulama yazılımlarına kadar yazılımı yok. Benim üni (comü dür kendileri) yazılım çıkardı ama wp de çıkarmadı. Basit salak bir yazılımda olsa yok işte.

Ben yazılım yüklemicem diyenleri çok gördük. Bbm bile wp de çalışmıyor.
    Androidden şaşma.

Hocam dediğiniz doğru fakat daha yeni çıkmış bir işletim sistemi olarak uygulama az olması gayet normal sizin müşteri hizmetlerine gelince yukarıdaki yazıları olursanız bazı ortaklıkların bitmesi nokianın el degiştirmesi gibi nedenlerden olabilir (nokia yı microsoft aldı diye biliyorum)

Beklemek Kaybetmenin Yarısıymıs Ben Herşeyimi Beklerken Kaybettim!(-_--_-)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı
    Quetzalcoatl bunu yazdı

ios7 ile birlikte ios8 gelene kadar çıkacak tüm güncelemeleri alacağını hesaba katarsak

üst sınıf olarak 2010 yılında lanse edilen iphone 4 şuan ios7 yi akıcı bir şekilde çalıştırabiliyor mu? hayır.

milyonlarca satan iphone 3gs falan zaten çoktan öldü gittiler.

fakat windows phone da en alt segment cihaz bile (lumia 520) en üst segment cihaz ile aynı stabilite ve akışkanlığa sahip ve bu microsoft un verdiği destek süresine kadar da aynı şekilde devam edecek, en azından bunu vaat ediyorlar ve şuan hiç sıkıntı yok.

destek yok derken bunu kast ettim. madem ios 7 iphone 4 te tam istenilen düzeyde çalışmayacaktı o zaman neden zorunlu tutuldu? neden ios7 den geri dönüş imkansız kılındı ve neden ios 6 gibi sağlam ve oturmuş bir sistemi bir şekilde öldürmek istediler? ortada satılmış milyonlarca iphone 4 varken bunları yapmaları bence yanlış.

destekten kastım buydu hocam. ha nedir microsoft da verdiği sözü tutacak mı göreceğiz. tutar umarım :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Citizen bunu yazdı

Quetzalcoatl bunu yazdı

üst sınıf olarak 2010 yılında lanse edilen iphone 4 şuan ios7 yi akıcı bir şekilde çalıştırabiliyor mu? hayır.

fakat windows phone da en alt segment cihaz bile (lumia 520) en üst segment cihaz ile aynı stabilite ve akışkanlığa sahip ve bu microsoft un verdiği destek süresine kadar da aynı şekilde devam edecek, en azından bunu vaat ediyorlar ve şuan hiç sıkıntı yok.

destek yok derken bunu kast ettim. madem ios 7 iphone 4 te tam istenilen düzeyde çalışmayacaktı o zaman neden zorunlu tutuldu? neden ios7 den geri dönüş imkansız kılındı ve neden ios 6 gibi sağlam ve oturmuş bir sistemi bir şekilde öldürmek istediler? ortada satılmış milyonlarca iphone 4 varken bunları yapmaları bence yanlış.

destekten kastım buydu hocam. ha nedir microsoft da verdiği sözü tutacak mı göreceğiz. tutar umarım :)

Doğrudur inşallah hocam

Beklemek Kaybetmenin Yarısıymıs Ben Herşeyimi Beklerken Kaybettim!(-_--_-)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    TeXsTeMeR bunu yazdı
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Citizen bunu yazdı

Quetzalcoatl bunu yazdı

Doğrudur inşallah hocam

hocam apple ın iphone ve ipod touch da izlediği politika bu , bir çok android kullanıcısı günceleme alamaz iken apple her cihaza 4 yıl güncelleme verdi fakat bu güncellemeler cihaza ağır gelmekte idi. buyüzden çalışan son stabil versiyonda kalmak gerekli.

iphone 4 kullanıcılarına dendiki cihazı güncellemeyin.  ios 7  iphone 5s de oldugu gibi 64 bit işlemci ile akıcı çalışan bir sistem.  ona göre yazmış adamlar.  ios6 da ilk başlarda diger cihazlarda sorundu.  WP tarafında ise zaten daha adam akılı güncelleme yok hocam lumia 520 yi konuşmak için 4 yıl beklemen gerekiyor zira 4 yıl önce 3gs ve iphone 4 zamanının en hızlı cihazları idi.

Toplam Hit: 3061 Toplam Mesaj: 30