folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Sosyal Etkinlikler
linefolder NOPCON 2012 – Hackerlar İstanbul’Da Toplanıyor

NOPCON 2012 – Hackerlar İstanbul’Da Toplanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

niye öldürmüyorsun

yetiştirilme tarzın

vicdan denen şeyi aşılıyolar cocuk yaştan

sonra hukuğu var bu işin vs..

çeçen bi arkadaş anlatıyor kamikaze gibi insanlar yetişiyo abi bizim orda adam pokerde kazandı diye bogazını kesti diyenler vardı 

nasıl yetişirsen öle gidersin nope

"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konu yanlış yerdeymiş ADMİN arkadaş SİLSİN |||

edit : bu konuya benzer bir kaç konu başlığıda bu bölüme açılmasına rağmen milletin konuları göze batmazken BENİM KONU göze BATIYOR.

Aşağıdaki konudaki kampı düzenleyenler Tahribattan demi ?

http://www.tahribat.com/Forum-Siber-Guvenlik-Yaz-Kampi-2012-02-08-Temmuz-158259/

Bir başka konu.

http://www.tahribat.com/Forum-Cozumpark-Microsoft-Itpro-Mini-Camp-Izmir-04-02-2012-152963/

Ve daha buraya yazmadığım bir çok konu vs..

Laf sokmak için yanlış kapıyı çaldın kardeş...

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Gordugunuz gibi ivy Kevin Mitnick de omrunun bes yilini hapislerde gecirmis bir suclu .Simdi akillanmamismidir, eskiden yaptiklarinin bir tanesini simdi ona yaptirmak isteseniz zorlasaniz hediyeler alsaniz paralar teklif etseniz yine de yaparmi ? bence yapmaz .Onun icin iflah olmaz bir suclu deniliyormus,yani suc isleyenlere ozendirilmeye calisilmamiz dogru bir seymidir ki konferanslari bile verilsin ve bizde bunlari dinleyip destekleyelim ? Durum bu ise yani bir sucu isleyen icin ne kadar cok zarar verildigi ile olcup bunu da basari olarak goruyorsak oyleyse hackerlige neden bakiyoruz seri katillere bakalim , kanli kontes altiyuzden fazla genc kizi oldurup kanlari ile banyo yapmamismi ? Boston kasabi 13 kadini oldurmedimi ? kuzularin sessizligi filmine konu olan albert oldurduklerinin etlerini yemiyormuydu ? Peki neden baska suclar konusunda da konferanslar verilmiyor , orada konferansi verilecek suc konusu neyse o sucu islemenin gelismis sekilleri ogretilip paylasilmiyor ?

Serdar siz de '' Bir adamın nasıl öldürüleceğinide biliyorsun ama öldürmüyorsun değilmi ? '' diyorsunuz , Allura da kucuk yaslarda vicdanli yetistirildigimiz ve hukuk kanunlari icinde yasamamiz gerektigi icin oldurmedigimizi soyluyor .

Hirsizlik konferansi olsa gidenler ya hirsizligi savunanlar,destekleyenler yada hirsiz olmak,hirsizsa da daha basarili hirsiz olmak isteyenler olurdu degil mi ? Madem dogru ile yanlisi ayirt edebiliyor ve madem kotu ogrenci yoktur ogretmen vardir diyebilecek guvene sahip olacak sekilde vicdani yeterlilik ve degerleri alarak yetistirilisimiz ile de gurur duyabiliyoruz o halde insanimiza korsanlik sucunu islemeyi anlatan konferanslar da olmamalidir .

Bu tur konferanslari duzenleyen insanlarin tesbit edilip suca tesvikten yargilanmalari gerekir cunku hackerligi ogrettikleri insanlar bunu cok kotu yonde de kullanabilirler. Butun dunyada artik internet suclarina kanunlarla yaptirimlar uygulaniyor , interneti bilgi alisverisi icin kullanmak gerekir yoksa kotu amacla kullanmanin kimseye bir yarari yok .

Serdar ; Korku filmleri ile suc islemeyi ogreten insanlarin yaptiklarini , verdikleri mesaj bakimindan ayni gibi gostermek istemissiniz , yalniz arada buyuk bir fark var , konferans bire bir yuz yuze gerceklesen birsey ama digerleri uydurma senaryolar , herkes filmlerin uydurma oldugunu bilir ama konferanslar gercek toplantilardir, ikisinin arasindaki farki goremiyormusunuz ?

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SARI bunu yazdı:
    -----------------------------

Konu yanlış yerdeymiş ADMİN arkadaş SİLSİN |||

edit : bu konuya benzer bir kaç konu başlığıda bu bölüme açılmasına rağmen milletin konuları göze batmazken BENİM KONU göze BATIYOR.

Ağağıdaki konudaki kampı düzenleyenler Tahribattan demi ?

http://www.tahribat.com/Forum-Siber-Guvenlik-Yaz-Kampi-2012-02-08-Temmuz-158259/

Bir başka konu.

http://www.tahribat.com/Forum-Cozumpark-Microsoft-Itpro-Mini-Camp-Izmir-04-02-2012-152963/

Ve daha buraya yazmadığım bir çok konu vs..

Laf sokmak için yanlış kapıyı çaldın kardeş...

:) öyle bir niyetim yok  laf sokma huyum yok bir sıkıntım olsaydım direk pm veya mail atardım yada telle ulaşırdım kardeşşş 

o konulara ben yorum yapmadım gördüğün gibi bu konuya cevap yazdım bu konuya cevap yazarkende yanlışı gördüm ve belirttim. kardeşşş

o yüzden bu tiplere de gerek yok ayrıca

@irem: orada güvenlik açıkları vs üzerine yorumlar bu konu üzerine tartışmalar vs yapılıyor yani 1 konferansada istesende bir şey öğretemezsin hack kursu verilmiyor şimdi o zaman bu tarz kötü şeyler içeren tiyatroları izlersek de bunlar bize ilham kaynağımı olacak yüz yüzeyiz canlı kanlı görüyoruz diye :)

her insanın aklı düşüncesi vs var isteyen yanlış yola sapar isteyen doğru yoldan devam eder kimi bunu güvenlik maksadıyla yapar kimisi ise farklı amaçlar için bu yüzdede zaten beyaz şapka kara şapkalı hacker diye ayırt ediliyor ya
    resmi olarark ethical hacker kurslarıda var orada da resmi olarark öğretiliyor ve savunma korunma yöntemleri anlatılıyor  ayrıca oraya katılım yapacak kişiler sıfır insalar değil zaten bvu işin temelini bilen kişiler

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

:) öyle bir niyetim yok  laf sokma huyum yok bir sıkıntım olsaydım direk pm veya mail atardım yada telle ulaşırdım kardeşşş 

o konulara ben yorum yapmadım gördüğün gibi bu konuya cevap yazdım bu konuya cevap yazarkende yanlışı gördüm ve belirttim. kardeşşş

Bende demek istiyorum ki bir etkinliğin yapılması için illaki tbt müridin gerçekleştirmesi gerekmez. Burda konuyu açtımki istanbuldaki müridler toplanıp gidebilirler.

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SARI bunu yazdı:

SeRDaR bunu yazdı:

Bende demek istiyorum ki bir etkinliğin yapılması için illaki tbt müridin gerçekleştirmesi gerekmez. Burda konuyu açtımki istanbuldaki müridler toplanıp gidebilirler.

bunu ben demiyorum adminler konu açıklamasına yazmış oradaki konu açıklamasını kopyaladım aynen buraya ayrıca sen olağan bir etkinliği paylaşmışsın var olan bir etkinlikte toplanalım vs gibi bir açıklama yapmamışsın konuda ??

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

bunu ben demiyorum adminler konu açıklamasına yazmış oradaki konu açıklamasını kopyaladım aynen buraya ayrıca sen olağan bir etkinliği paylaşmışsın var olan bir etkinlikte toplanalım vs gibi bir açıklama yapmamışsın konuda ??

edit : neyse mevzuyu uzatmayım.

Toplam Hit: 3465 Toplam Mesaj: 28