folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Not Almak - Döküman İçin En Uygun Uygulama

Not Almak - Döküman İçin En Uygun Uygulama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Müritler merhaba.

Çalışırken öğrenirken not almayı seven biriyim. Neden bahsettiğimin örneği aşağıda.

-Echo komutu ekrana yazı yazar....

Örnek:

echo('asd');

-array_search dizilerde arama yapar

Ek açıklama bla bla bla

Örnek:

array_search(a,b);

Yukarıdaki şekilde notlar alıyorum sürekli ama sayı arttırkça artık karışıp gidiyor. Şimdiye kadar sublimetext'de yazıp geçiyordum karıştığını görünce word'e aktardım ama orada da çok karışık duruyor. 

Bana şöyle bir program lazım; bir madde ekleyeceğim yazı uzun veya kısa olabilir sonra o maddenin içine girip yazı, resim v.b ekleyeceğim. Madde madde sıralanacak tıkladıkça içindeki detayı görecem. Ek olarak tüm içerikte arama, kolay kullanım olursa süper olur. Biraz sipariş gibi olduda birilerinin ihtiyacı olmuştur illaki. Var mı böyle bildiğiniz mubarek bir uygulama.

Bilgi güçtür...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

notion.so  konu kilit.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

notion.so  konu kilit.

bunu yazmaya geldiydim:)

bi de bi ara hocamız bir site söylediydi not almayı unuttuydum. böyle takım arkadşalarınla beyin haritası gibi şema çıkartıyordun konuları sonra herkes fikrini yazıyordu. sonra şema dallanıp budaklanıyordu ama unuttum:(

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

notion.so  konu kilit.

ögrenci maili ile kayit olanlar personal pro plan'a katilabiliyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=HFE6qJjY1u4

burada çok güzel anlatıyor notion ı

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

boost note kullanıyodum efsoydu süperdi geliştirdiler web entegre falan anasını siktiler uygulamanın... Bir de önerilenleri deneyelim bakalım...

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Müritler güzele benziyor bu dediğiniz program istediğim her özellik var. Çok teşekkürler, deniyorum şimdi.

Bilgi güçtür...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

(YT video'su , Cornell metod'u(@FireX ^^` Cornell'den dolayı))

burada çok güzel anlatıyor notion 'ı.

Güzelmiş bu da, ama; menü'ler arasında kayboluyor'muş gibi geldi.(yada ben anlamadım.)

~@~

ben TrNight'ı da anlamadım gibi ama. 

sadece, Metin temelinde bilgisayarda Not almak mı kast'ı ?

yoksa Yazılım içerisinde, kod'ların olduğu,  belli bölümlere Not mu almak istiyor. 

zirâ, her yazılım'da  kod satırlarının arasına ve/veya sonlarına , kod'un hangi amaç için kullanıldığını Not alabiliyorsun, bildiğim kadarıyla. 

kullanılan Dile(İDE'ye) bağlı olarak, notları belli Karakter işareti Sonrası yada karakterler Arasında iliştirebiliyorsun(yada iliştirilebiliyor.) @@,)

~@~

kafada başka birşey canlandı. ^^F` 

Çok fazla Yer kaplamayacak şekilde -vektör tabanlı olabilir- Doğruların hemen ardına birer Tablo yerleştiriyormuş gibi,  2boyutlu, çevresi sınırsız bir Not Alma tekniği olsa,  şahâne olurdu. 

yoksa bu mu; Mind Map yada Concept Map gibi birşey mi?

RitmFarbRacourci tarafından 07/Ara/20 20:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

cheat sheet gibi düşün hocam. Bazen kod, bazende teknik bir detayı v.s. not alıyorum. Başlık dosya kopyalama, altınada dosya kopyalayan kodu yazıyorum veya bu fonksiyon 5.versiyonda çalışmıyor, şu hatayı şöyle düzeltirsin falan tarzında kendime notlar düşüyorum. 

Bilgi güçtür...
Toplam Hit: 1262 Toplam Mesaj: 9
döküman liste madde not almak