folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Notbook PİL Değişimi Ne Sıklıkla Yapılır V.B.

Notbook PİL Değişimi Ne Sıklıkla Yapılır V.B.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoCa-MaN
    KoCa-MaN's avatar
    Erkek
    şimdi paşalar bakın ben toshiba L10 notbook kullanıyorum bu güne kadar herhangiş bir sorun yoktu ama gel görki bu günlerde pil S.O.S veriyo bu konu ile ilgilenen arkadasların yardımlarını bekliyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hoja benim bildigim 2 yıl olması lazım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    her 2 ayda pil deşarj edilmeliydi

Software Developer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    3yıldır aynı pil...sorun yok...DELL ama :)
    Dün İnsprion 6000c1 sipariş verdim yarın elime geçer birde 9cell batarya taktimmi tamamdir...

Hacim sen yeni batarya alacan başka çaren yok bu saatten sonra 2 yilda bir değiştir desekte alacan demesekte alacan....Hem modele göre artik o batarya baya bir dayanmış...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoLGeTuRK
    GoLGeTuRK's avatar
    Erkek
    kardeş benım pil ömrü hakkında bi fikrim yok ama pil ömürü artırman için bi bildiğim var diz üstünü fişi takılı kullanırken pilini çıkar pil sadece şarj anında tak.kısacası bilgisayarı kullanırken elektiriğe bağlıysa pilini çıkar böylece bataryayı yememiş olursun ömrü artar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zep_lin
    Zep_lin's avatar
    Erkek
    elektiriğe bağlıysa pilini çıkar böylece bataryayı yememiş olursun ömrü artar

------------------------------------------

abi bu dediginizi bana da dediler sonra baktim her elektrik gittiginde makinenin a.q yuluyo. ben de -takmaya basladim. bu arada servisin avrupa merkezine mail attim google da falan arastirdim. oyle yapmanin bir mantigi yokmus hatta daha zararli olabilecegi durumlar varmis cunku pilin esas omrunu yiyen defalarca sarj edilip bosaltilmasiymis. ben de artik oyle pili cikarma gibi dandik olaylar yapmiyorum, pilimle mutluyum :D

Gökler Yerler Bir Olmuş, Sonsuz Sıfırdan Fazlaymış.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kesikkafa
    kesikkafa's avatar
    Erkek
    güç kaynağın yoksa pili çıkarıp şehir ceyranına bağlamak pek iyi olmaz.hele benim bulunduğum yerde sürekli kesinti ve dalgalanmalar oluyor.makinayı direk temas ettirmemek lazım.

Sizce bu bir vedamıydı?
Toplam Hit: 1639 Toplam Mesaj: 7