folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Notebook Ekran Kartı Değişimi

Notebook Ekran Kartı Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

arkadaşlar elimde i3 işlemcili Dell Inspiron N4030 laptop var. Ekran kartı 512Mb Ati Radeon Hd 5000 ekran kartı var ve ben bu ekran kartını en azından 1Gb yada daha üst bi ekran kartıyla değiştirmek istiyorum. Bu mümkün mü ve değişirse tavsiye edebileceğiniz bi kart var mı? Değişmiyorsa eğer elden çıkarıcam çünkü.

İmza mı? O da ne demek?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Kimse bilmiyor galiba? 

İmza mı? O da ne demek?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    osmaman bunu yazdı

Kimse bilmiyor galiba? 

ilk mesajı okudum, tam cevap verecekken bunu gördüm ve tüm cevap verme hevesim kaçtı.

3 saat önce konu açmışsın, hafta içi, insanlar uyuyo ve forum eskisi kadar aktif değil. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Olur soyle olur ayni model cihazlarda farkli ozellikler olabiliyor gidip o modelin anakartini alirsin geri toplarsin oyle olur. Oda 450-500 lirayi bulur.

Diger secenek hayvan gibi elektronik bilgin vardir hesaplari yaparsin anakartin uzerindeki uyumlu cipleri bulur degistirirsin ram takviyesi yaparsin. Iyide para harcarsin

Yada sen bunu boylece kullanirsin para biriktirip yeni cihaz alirsin.

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoneInsane
    GoneInsane's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Olur soyle olur ayni model cihazlarda farkli ozellikler olabiliyor gidip o modelin anakartini alirsin geri toplarsin oyle olur. Oda 450-500 lirayi bulur.

Diger secenek hayvan gibi elektronik bilgin vardir hesaplari yaparsin anakartin uzerindeki uyumlu cipleri bulur degistirirsin ram takviyesi yaparsin. Iyide para harcarsin

Yada sen bunu boylece kullanirsin para biriktirip yeni cihaz alirsin.

Para biriktirip yenisini alması en mantıklısı. Çünkü daha az zahmete katlanırsın tek derdin para biriktirmek olur. 

Ben her şeyden önce TÜRK milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. Mustafa Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Ekran kartı muhtemelen anakart ile tümleşik. Değiştirmen zor değiştirsen bile driver olayını halledemezsin

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

MXM, MXM II gibi bir arabirimle bağlıysa ona göre yeni kart bulacaksın. Yeni kart güç tüketimi ve termal olarak eskisiyle uyumlu olacak.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 711 Toplam Mesaj: 7
n4030 ekran kartı değişimi