Notebook İçin Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    EnesErgun bunu yazdı

O Fiyata iyi bilgisayar msi lara falan bakayım dedim 2k nın üstünde hepsi bu iyi hocam 

Mesela buda var 

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z5070-59-424639-notebook

B
    unun işlemcisi iyi ekran kartı senin dediğinki kadar iyi değil bildiğim Autocad tarzı programlar ekran kartına önem veriyor o yüzden gtx850m daha iyi 

yorum için sağolun

başka sitelere baktım ekran kartı için Nvidia olsun diyenler fazlaca. sizce ne olsa iyi olur.

birde bu i5 ile i7 arasındaki farkı normal bir kullanıcı  göze çarpacak derecede anlayabilir mi?

hani i5 in en yükseği ile i7 nin en düşüğü aynı seviyemi yoksa biri i7 olduğu için hertürlü üstün mü?

i5in yükseğini mi yoksa i7nin düşüğünümü alayım?

birde kasa dayanıklılık önemli kasa dayanıklılık konusunda da önerileriniz nelerdir bekliyorum.

hocam gtx ekran kartı olan güzel duruyor. İşlemci olarak bütün i7 ler i5 lerden üstündür diyemeyiz. Kullandığın yazılımın çok çekirdek kullanımını ne kadar desteklediği, veya işlemci hızının mı daha önemli olduğu konuları devreye giriyor. Mesela 2 çekirdek kullanarak 2.3 ghz işlemci hızıyla çalışan yazılımı düşünürsek, i5 ve i7 ikiside bu koşulları sağlayabiliyorken, i7 nin gereksiz enerji harcaması ve bilgisayarı çok sıcak çalıştırdığı için parça ömrünü azaltması yanlıştır. 

Amacınıza göre tercih yapın, i7 iyidir deyip kalitesiz soğutma sistemlerine sahip sistemlere para verip iki gün sonra pişman olmayın. 

Bu aralar pek takip etmiyorum ama gtx ekran kartı ve i5 yeni nesil işlemcilerden birisi olan bilgisayar bence sizin için idealdir. İ7 ye vereceğiniz parayı ssd ye vererek gözle görünür performans artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca almadan önce mutlaka forumlardan kullanıcıların yorumlarını falan okuyun, kronik sorunları olmayan bir dizüstü seçerseniz uzun yıllar kullanılabilir. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adrenalinn
    adrenalinn's avatar
    Erkek

Ben de asusu tavsiye ederim işlemcisi lenovadan daha iyi.Dünyada i7 4510U 122. sıradayken i5 4200H 85. sırada.2000 liraya kadar alınabilecek en iyi notebook o asus gibi görülüyor.

Failure is an option, fear is not.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Baştan yazayım yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım.

RaNGeR sağolasın hocam da işlemciden tam anlamadığım için sağlıklı bir karşılaştırma yapamadım :)

adrenalinn benimde öğrenmek istediğim şey bu hocam.

akustikelektrik dediğiniz gibi forumlarda felan yorumları okudum. dikkate alırım dediğim şeyler var da araştırmalarım sonucu verdiğim linkteki notebook şimdilik ideal duruyor. büyük ihtimal yarın alacağım onu da şu olsun diye bir öneride bulunan olursa dikkate alıp incelerim

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
Toplam Hit: 1440 Toplam Mesaj: 14