folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Notebooku Bu Şekilde Kullanmanın Zararı Var Mıdır?

Notebooku Bu Şekilde Kullanmanın Zararı Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

s

Hocalar benim önceki cihazım Lenova bu şekidle 2 sene kullandıkdan sonra birgün ekran kartı iflas etti kendiliğinden.

Yeni cihazım Dell de 1 senelik kullanımın ardından daha demin uyku modundan uyandırınca ekranda renkli dik çizgiler gördüm.Reset atınca geçti ama kafama takılan acaba bu sorunlar cihazı bu şekilde kullanmakla mı alakalı?

Yani bilmeden ekran kartının üstüne bir baskı yada fanın çıkışını kapatma gibi bişey varda ondan donanım zarar mı görüyor acaba?  Var mı böyle bişeyle karşılaşan.

NOT:Bide bazen vantilatörle sıcak üflüyorum odaya.Soğuk olduğu zaman.Onunla alakası olabilir mi.

u235 tarafından 07/Nis/17 14:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yok, bir şey olmaz. Olmaması lazım.

Sizin durum için: Olacağı varmış.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Böyle kullanma da problem yok , lakin altında hava akısını saglayacak hava delikleri varmı sabitledigin yerin ? Eğer yoksa , içerisinde hava sirkülasyonu olmadıgı için cihazın içi aşırı derecede ısınacaktır , ısınmaya karsı kapanma modu yoksa cihazda , cihaz sen kapatana kadar sürekli ısınarak calısacaktır. dual fan bile olsa , hava akımı sart. 

içerisinde ki çok ısınmadan dolayı lehim gevsemesi ve buna paralel olarak sogum lehim arızası yapabilir. 

Böyle kullan ama altına sogutucu ya da hava alabilecegi bosluklar bıraktıktan sonra arıza olmayacaktır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Böyle kullanma da problem yok , lakin altında hava akısını saglayacak hava delikleri varmı sabitledigin yerin ? Eğer yoksa , içerisinde hava sirkülasyonu olmadıgı için cihazın içi aşırı derecede ısınacaktır , ısınmaya karsı kapanma modu yoksa cihazda , cihaz sen kapatana kadar sürekli ısınarak calısacaktır. dual fan bile olsa , hava akımı sart. 

içerisinde ki çok ısınmadan dolayı lehim gevsemesi ve buna paralel olarak sogum lehim arızası yapabilir. 

Böyle kullan ama altına sogutucu ya da hava alabilecegi bosluklar bıraktıktan sonra arıza olmayacaktır

hacı altı benimkinin zaten tam kapalı değil bu resimdeki gibi ve elimle arada bir kontrol ediyorum fan çok sıcak üflemiyor bide zaten sıcak olsa heralde anlarım fanın fazla dönmesinden falan ama orda bir sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Notebook kullananların %99 u bu şekilde kullanıyor.Ama bu bilgisayarın yanmasına neden olur.En sağlıklısı şöyle ;

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam masa senin mi ? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

dandik aletler alıyosundur abi, git bi lenovo thinkpad ya da dell latitude al, istersen başaşağı kullan

adamlarda nasıl bir pazarlama yapıyosa artık, alet bozulunca müşteri hatayı kendinde arıyo mk :D

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Masa benim değil.Görsel temsilidir :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

up

Toplam Hit: 1021 Toplam Mesaj: 9
ekran kartı