folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Notepad ++ Ta CIA Hijacked Dll İle Data Topluyormus

Notepad ++ Ta CIA Hijacked Dll İle Data Topluyormus

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@Ash

Hocam Emacs framework değil. :) Sanırım şu eski espriye gönderme yaptın

"Emacs is a great operating system – it lacks a good editor, though."

:))))

M-x run-vim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ash
    Ash's avatar
    Erkek

@SkynetX

aynen.

yillardir surekli yukleyip sonra surekli silmemin nedeni de bu cumledir zaten :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    RockZs bunu yazdı

Kodlarım ciyaya hellall olsun. Notepad ++ ı kimseye yedirmeyiz. Çalıyo ama iş yapıyo'. Heyt be. Sen kim köpeksin sublime, atom, ve bilimum ırz düşmanı yazılımlar. Eyy emacs, vim, bim!..

yine de np++ ı son sürüme güncelleyelim.

16 Nisan'da bu millet cevabını verecektir.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@Ash

İyi konuştuk. Kim hangisinde rahat ediyorsa onu kullansın tabi. Ben Emacs de ayrıca org-mode dired-mode gibi modları da kullanıyorum. Elim ayağım oldular.

Özellikle dired-mode, ls komutunun yerine kullanıyorum. Çok pratik bir şekilde dosyalar arasında geziyorsun. videolara bakarsan açıklayıcı olabilir hocam.

Konu biraz dağılmış olabilir. @dhmm kusura bakma hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Arkadaslar

Bir ara notepad++ icinde bir seyler oldugunu duymustum bu haber yeni.

CIA notepad++ taki hijacked DLL (scilexer.dll) i kullanarak bilgi topluyormus. En son cikan guncellemeyle artik DLL sertifikasi gecerli degilse notepad++ calismayacakmis

Kullanan arkadaslar update edin n++ nizi.

Orijinal link:

https://notepad-plus-plus.org/news/notepad-7.3.3-fix-cia-hacking-issue.html

Hocam NSA ve CIA backdoor koymadan bir programı kolay kolay yayınlayamazsın. Bi güvenli kale linux kaldı. bir de yapabilirsek Milli yazılım olarak düzenleyebileceğimiz pardus. Gerisi yalan. Ekran kartı sürücülerinden tut HDD yazılımlarına kadar spyware türevi yazılım yüklü. bunu resmen istiyorlar yoksa o malı sattırmazlar, yayınlatmazlar

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Ash bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

Emacs kullanımı için kaynak varmı çok duydum ama kullanmak nasip olmadı yarın eve gidince kurayım 

Kendi GNU dokumanlari var hocam.

@Absolut

Let the flame wars begin :))

evil mode acmadan emacs harbiden cok bayik. ee madem evil acicam direk vim kullanirim.

iyi bi vimrc ile vim, bence de dover gibi :))

notepad++ gibilerin yanina bile yaklasmamak lazim tabi o da ayri bisiy.

Vim konusuna katılıyorum. Vim kullanmak istesem Vim kullanırım. Şimdiye kadar hiç evil mode kullanmadım. 

Vim 'in betik dili çok itici hocam ya nasıl katlanıyorsunuz ona. Python falan belki kullanılabilir ama ne gereği var?

Emacs, bir Lisp diyalektiği kullanıyor ki tadından yenmiyor. Mesela şu repoyu inceleyebilirsiniz:

https://github.com/bbatsov/prelude

Sadece Emacs 'in yapılandırma dosyaları onlar ve ne kadar düzenli.  Mesela herhangi bir kaynak dosyasının içine girin ve hiç Lisp bilmiyor olsanız bile bir çok satırı anlarsınız.

Vim yapılandırma dosyalarına bakıyorum, yıldızlar küçük-büyük işaretleri,noktalar işte noktalama işaretleri uçuşuyor her tarafta. 

Regular Expression yazar gibi yapılandırma dosyası yazılıyor.

Haklısın hocam renkler zevkler meselesi gibi bir olay bu san fransisco dan müdür gelmişti başımıza vim kurun ruby yazıcaz dediğinde tanıştım ilk emacs da baktık ama bana vim daha sempatik geldi özümsedim. Vim ile devam ettim güzel config ile ve alıştıkdan sonra bir organımmış gibime gelmeye başladı :) 

Youtube da neden Vim kullanmıyorum de bir elemanın geyik videosu vardı 5 aydır kullanıyorum hala bazen nasıl çıkacagımı bulamıyorum die :D 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

"İstatistik veya sayıtım, belirli bir amaç için veri toplama, tablo ve grafiklerle özetleme, sonuçları yorumlama, sonuçların güven derecelerini açıklama, örneklerden elde edilen sonuçları kitle için genelleme, özellikler arasındaki ilişkiyi araştırma, çeşitli konularda geleceğe ilişkin tahmin yapmadeney düzenleme ve gözlem ilkelerini kapsayan bir bilimdir."

işte bunlardan dolayı adamlar yerinden kalkmadan ülkede böler ekonomide batırır

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 16469 Toplam Mesaj: 28
notepad++ virus