NTFS Uyumlu Linux?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaBLa
    BLaBLa's avatar
    Erkek
    Millet soru ne derece amelece onuda bilmiyorum ama Linuxların Ntfs uyumlu olanı varmı? Bir arkadaşım yok demişti yok demişti bu doğrumu yoksa sadece bir hurafemi? :D Birde eğer uyumlu olanı varsa bunların arasında bizim ubuntular var mı? Şimdiden teşekkürler :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    şimdi ntfs uyumlu olması modullerle oluyor bir çok linux nfts okuma konusunda sorunsuz(suse,mandriva,ubuntu) fedora core da modul yüklüyorsun olur biter ntfs disklerine yazmak konusundada stabil bir modul daha yok 5-6 mb sorunsuz yazıyorda 100 mb birşey yazarken baya sorunlu.... linuxun varsa konsola lsmod | grep ntfs yaz modul yüklümü degilmi görürsün

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Ntfs açık kaynak kodlu olmadığı için yazma esnasında sorunlar çıkabiliyor. Şimdilik sadece okuma kipinde bağla, yazma işi sakat :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Ewt görmüştüm ntfs fln die ama nasıldır hiç bilmem :(

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaBLa
    BLaBLa's avatar
    Erkek
    Tamam teşekkürler. Cevaplarınız yeterli oldu :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    http://www.linux-ntfs.org/ bir bak,

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kemalperk
    kemalperk's avatar
    Erkek
    ben kullandım fakat hard diskin önemi büyük yani winxp kurulu makinama Linux knoppix'in bir sürümünü yükledim serial HDD vardı ve tanıdı hemde NTFS idi fakat başka bir arkadaşıma kurmak istedim onun HDD yi tanımadı çünkü onunkisi SATA HDD idi.

01
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    linux ntfs i korumalarınıda geçip okur yani ntfs korumalı bi diskiniz varsa linuxdan başkası kurtaramaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    şu an yazmada yapılabiliyor fakat kararlı değil. önemli datalarınızın olduğu disklerde denememek lazım

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vutkubay
    vutkubay's avatar
    Erkek
    Aman yarabbi bende neden kuramıyorm linux diordum...Yok walla yazma izni felan yok gibi hata veriyordu demek bu yuzdenmis..Walla kafayı yemistim ..Ohhh rahatladım walla :D

Gece 12 den sonra, tüm içkiler şaraptır.
Toplam Hit: 2541 Toplam Mesaj: 10