folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Nvdia Geforce 310M Sorun ( Yardim)

Nvdia Geforce 310M Sorun ( Yardim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek

Merhaba Hacilar bir onceki acdim konuda yardimci olmusdunuz tesekur ederim defalarca.Simde yine sorun cikdi benim notbookda

( SAMSUNG R528). Sorunum soyle NFS World oyadigimda ( Diger oyunlarda da cikdi artik) ekran karariyor ve bilgisayar donuyor ekranin alt kisminda uyari cikiyor solye :GÖRÜNTÜ SÜRÜCÜSÜ YANIT VERMEYİ KESTİ BU DURUMDAN KURTULDU bide su rakam yaziyor versiyon numarasi olarak 285.62.  Driveri defalarca kaldridim kurdim.yenisini sayfasindan indirdim gunclledim ama hic bir faydasi olmadi.Sicaklik fazla isinmiyor voltj normal sicaklik oyunu ilk acdimda 61 bazende 68 kadar daha fazla isinmiyor.Bilgisayr resmen labaratiar tavsanina dondu denemdigim driver kalmadi.:( Bi yardim edin lutfen.....

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam normalde direk sürücü sorunu derdim ama sürücüyü defalarca silip tekrar kurmuşsunuz. Bazen programları ve sürücüleri silip kurduğumuzda bazı dosyaları -özellikle sonradan kullanıcı tarafından manuel olarak eklenmiş dosyalar olmak üzere - silinmeyebiliyor. Sorun çıkaran dosyalar var olduğu müddetçe de sağlam olduğunu düşündüğünüz sürücü dosyalarını silip silip tekrar kurmak bir işe yaramayabiliyor.

Daha önceki sorununuzu bilmiyorum ama işletim sisteminize format atmanızı ve temiz bir sistem üzerine sağlam olduğunu düşündüğünüz sürücüyü yüklemeyi denemenizi tavsiye edebilirim.

Diğer yandan, oyunun sistem gereksinimlerini araştırdığımda, dizüstü bilgisayarların tümleşik ekran kartlarından bazılarının oyunu destekleyemeyeceği şeklinde bir ibare gördüm. Gerçi sizin ekran kartınız tümleşik de olsa 512 MB belleğe sahip ama tümleşik ekran kartları için böyle bir ibare görünce şüphelenmedim değil.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

benim dell vostro laptopumda vardı o ekran kartı, driver güncellemesi ile kararma geçiyor onun yerine FPS çok düşüyor, sıkıntılı bir model çabuk ısınıyor. Arkadaşın dediği gibi format ardından tekrar en güncel driverı yükle, ayrıca donanım bakımını yaptır içini temizlet ve güzel bir laptop soğutucusu kullan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam driver ı kaldırırken driver sweeper adlı programı kullan, bütün registry kayıtlarını falan sil öyle güncelle.

Eğer sorunun hala geçmezse yakında o ekran kartı nalları dikecek haberin olsun, şimdiden tamir parası ya da yeni laptop için para biriktir derim :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek

Arkadaslar hepsini teker teker yapdin son 1 hafatada tam 4 kez formatladim guncel driveri sitesinden indirdim..sogutuma sistemu mukemmel calisyor. Ama oyuna ilk basda girigimde 10 dakika falan normal calsyor sonra yine ayni hatayla karsilasiyorum ..: Resmen makineden sogudum.

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Senin problemin, %99 asiri isinma.

Bende asus un 4850(galiba) ATI chiset li igrenc bi ekran karti vardi. Aynen dedigin uyari mesajini aliyordum.

Sonunda kirip attim, bir daha da ATI chipset li ekran karti almamaya tovbe ettim.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Senin problemin, %99 asiri isinma.

Bende asus un 4850(galiba) ATI chiset li igrenc bi ekran karti vardi. Aynen dedigin uyari mesajini aliyordum.

Sonunda kirip attim, bir daha da ATI chipset li ekran karti almamaya tovbe ettim.

O zaman ben hemen carsiya cikip notbook icin sogutucu altlik alicam. 3 fan olandan bence yeteri kadar sogutur. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Iste bu yuzden notebook lari sevmiyorum.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 1761 Toplam Mesaj: 8