folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Office 2010 Satır Ve Paragraf Boşlukları

Office 2010 Satır Ve Paragraf Boşlukları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Word içinde satırlar arası 1,5 aralık, paragraflar arası 2 aralık verebilmem lazım.

1,5 satır aralığında sıkıntı yok, yalnız paragraflar arası 2 aralık ekleme işini halledemiyorum. Nasıl yapılır....

İstenen tam olarak şöyle: 

Tez metninin yazımında kullanılacak satır aralığı 1,5 tam aralık olmalıdır.

Şekil altı yazıları, çizelge başlıkları, dipnotlar ve kaynakların yazımında 1 tam aralık kullanılmalıdır.

Özet, Abstract, İçindekiler ve Bölüm başlıkları gibi başlıklar ile ilk paragraflar arasında 2,5 tam aralık, alt bölüm başlıkları ile bunların ilk paragrafları arasında 2 tam aralık olmalıdır.

Bir bölüm veya alt bölümün son satırı ile bir sonraki alt bölüm arasında 2 tam aralık, metin içerisindeki diğer paragraflar arasında ise 2 tam aralık boşluk bırakılmalıdır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

hocam burdan anlatmak şuan zor olacak mobildeyim o yüzden eğer dosyanı bana yollarsan düzelip gönderirim sana sen de biçim boyacısıyla sürekli uygulayabilirsin

mail adresimi özelden yolluyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

word programında en üstte cetvel var (cetvel yoksa görünüm menüsünde cetvel işaretleyip araç çubuklarına getirebilirsin) hocam orada kum saatine benzer bir şey var onun üstündeki ilk satır girintisi butonunu basılı tutup sağ çekmen yeterlidir. Satır aralığı için ise; yazıp bitirdiğin metnin tamamını işaretle sağ tuş tıklayıp paragraf diyoruz gelen ekranda Aralık kısmının en sağında Satır aralığı var orada listeden 1,5 satır işaretlemen yeterlidir.. İstersen metnin tamamını yaz bu işlemleri en son yapabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

word programında en üstte cetvel var (cetvel yoksa görünüm menüsünde cetvel işaretleyip araç çubuklarına getirebilirsin) hocam orada kum saatine benzer bir şey var onun üstündeki ilk satır girintisi butonunu basılı tutup sağ çekmen yeterlidir. Satır aralığı için ise; yazıp bitirdiğin metnin tamamını işaretle sağ tuş tıklayıp paragraf diyoruz gelen ekranda Aralık kısmının en sağında Satır aralığı var orada listeden 1,5 satır işaretlemen yeterlidir.. İstersen metnin tamamını yaz bu işlemleri en son yapabilirsin.

Hocam satır aralığı için sorunum yok. Benim sorunum paragraflar arasındaki 2 aralık boşluk vs.

Önce-sonra muhabbeti var ama oradan kaç ayarlarsam 2 olur veya 1 olur anlayamadım... nk diye bir ölçü var... 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

neyse azıcık bişeyler buldum... 6 nk yarım satırmış. 12 nk 1 satır... Yanı 2 aralık yapmak için sanırım sonra kısmını 24 nk yapmam uygun olacak...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Attığım özel mesajı incele.

Toplam Hit: 170 Toplam Mesaj: 6
satır aralık paragraf aralık