folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenci İçin Yurtdışına Çıkış - Araç İle Yurtdışına Çıkış

Öğrenci İçin Yurtdışına Çıkış - Araç İle Yurtdışına Çıkış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Merhaba muridler, sorum su olacak hic pasaport vize vs deneyimi olmayan bir ogrenci icin yurtdisina cikis icin neler gerekli?

yani bu islemlerin sirasi, fiyatlari ve tabiki ogrenci oldugumuz icin herhangi bir ucret indirimi sozkonusumu gecenlerde

bi konuda rastlamistim harc parasi odenmiyor vs gibisinden.

2. sorum ise TR plakali arac ile yurtdisina cikis icin neler gerekiyor?

sadece deneyimli muridler yazarsa sevinirim, tesekkurler.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Araçla çıkmak için turing de gerekli belgeleri alman lazım. 2008 de 400-500 arası birşeydi masrafları yanlış hatırlamıyorsam.

Öğrenci pasasportunda sanırım cüzdan için gerekli parayı vermiyorsun tam olarka bilmiyorum bende. Ben giderkende harç yok diyorlardı bizden almışlardı harcı.

Vize de ise indirim değil de kolaylık olur. Mesela sınırda sorarlar ne için bu ülkeye geliyorsun diye sen öğrenciyim gezicem filan diye direk geçersin başkasınu daha çok oyalarlar, kalacağı oteli filan her birşeyi sorgularlar.

İşlem sırasında zaten telefonla randevu alınarak gidiliyor.(Her konsoloslukda geçerli mi bilmiyorum.)  Öncelik olacağını sanmıyorum.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Hangi ülkeye ya da ülkelere gidiş yapacaksın?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

araç için bilgim yok ama yurtdışına gideceksen;

öncelikle bazı ülkelere kimlikle giriş yapabiliyorsun ama çok sayılı ülkeler bunu kabul ediyor. vize istemeyen ülkelere de vizesiz olarak sadece pasaport alarak gidebilirsin. anne-baban dan biri devlet memuru falansa yeşil pasaport alabilirsin ve bi çok ülkeye vize almadan giriş çıkış yapabilirsin.. detay: epasaport.gov.tr

öğrenci olduğundan dolayı, pasaport harcını vermeyebilirsin. bunun için okulundan harçtan muaf olacağına dair bir yazı alıp sonra da vergi dairesine onaylatırsan pasaport harcını yatırmıyorsun sadece defter parasını veriyorsun..

vize olayı ise ülkeden ülkeye değişiyor. schengen vizesine başvuracaksan ilk giriş yapacağın ülkenin konsolosluk/elçiliğine başvurabilirsin. bazı ülkeler randevu sistemi ile çalışırken bazıları randevusuz kısa dönem vize başvurularını kabul ediyor. istenilen belgeler aşağı yukarı aynıdır. öğrenci olduğun için

-öğrenci belgen

-pasaport

- uçak bilet rezervasyonu

- otel rezervasyonu

- bir kaç tane fotoğraf (vize için olması lazım, sitelerden bakarsın ne tarz istediklerine)

- orada kalacağın gün kadar yetecek parayı bankada göstermen ve aynı banka için para çekme kartının olması gerekiyor (bunun fotokopileri

gerekli)

- 30 bin euroluk schengen ülkelerinde geçerli olan sağlık sigortası (gidiş gününden 1 gün önce ve dönüşünden 1 gün sonrayı kapsayan tarihler olmalı), hdi yı tavsiye ederim. uygun ve sıkıntısız. 30-40 liraya halledebilirsin.. tabii kalacağın gün sayısı arttıkça fiyat da artıyor.

- dolduracağın form (internet sitesinden temin edip doldur) eğer orada doldurmanı isterlerse elinde hazır olsun direk geçirirsin. form doldurmak sıkıntılı iş. ben o kadar doldurduğum halde 3-4 kere yeniden dolduruyordum, çünkü küçük bir hata yüzünden baştan doldurmak zorunda kalıyorsun..

bu kadar.. kalanı o ülkenin istediği özel belgeler olabilir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

araç işini bende hiç bilmiyorum.. gezenbilir.com tarzı gezi sitelerinde bunlarla ilgili bilgi bulabilirsin.. bunlarla ilgi den kastım araçla çıkış vs.. 
    araçlarıyla yurtdışı turları yapanlar var onlarada sorabilirsin.. hele ki üye var seyri-zafer ya da benzeri bi nicki vardı, dünyayı geziyo adam arabasıyla :d

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

o iş öyle olmaz hoca

avrupa ülkelerini gezeceksen gidersin misal almanyaya orda bi araba kiralarsın bütün avrupa ülkelerini gezersin

gezmek isteyenler genelde böyle yapar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

tesekkurler hocalar.

@tosun yunanistan bulgaristan bosna hersek sırbistan dusunuyorm hocam.

@davereed arabamla gitmek istiyorum hocam yasakmi yau :))

Metanet tarafından 26/May/13 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 1510 Toplam Mesaj: 7