Öğrenci Not Tespiti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

herkese merhabalar,

bölge idari mahkemelerine , açılan "öğrenci not tespit" davası hakkında bilgisi olan birisi varsa buraya olayları ve akışı biraz anlatabilirse sevinirim.

yani bu dava sürecinde , dava açanı ve dava edilene ne gibi bi süreç bekliyor ?

şimdiden teşekkürler...

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    öğrenci not tespiti derken hocam sanırım sınav kağıdını mahkeme kararınca tekrar okutmaktan bahsediyorsun.hocam demin bir ark.ım bu olay için beni aradı mahkemeye başvurmuş ve öğrendiğime göre sınıfta kaldığında mahkeme versen bile davanın sonuclanması zaman alıyor hatta benim bir ark.ım kaldı ve kaldığı yılın 2. döneminde sonucu geldi.ama eğer gecersen direk sınıf atlatırlar.ayrıca 300 tl mi ne para istemişler ark.tan.kendi başına dava acabiliyormuşsun sanırım.aileye haber vermeden yani ama dediğim gibi belli bir ücret varmış.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kaligula bunu yazdı:
    -----------------------------
    öğrenci not tespiti derken hocam sanırım sınav kağıdını mahkeme kararınca tekrar okutmaktan bahsediyorsun.hocam demin bir ark.ım bu olay için beni aradı mahkemeye başvurmuş ve öğrendiğime göre sınıfta kaldığında mahkeme versen bile davanın sonuclanması zaman alıyor hatta benim bir ark.ım kaldı ve kaldığı yılın 2. döneminde sonucu geldi.ama eğer gecersen direk sınıf atlatırlar.ayrıca 300 tl mi ne para istemişler ark.tan.kendi başına dava acabiliyormuşsun sanırım.aileye haber vermeden yani ama dediğim gibi belli bir ücret varmış.
    -----------------------------

cevabın için sağol öncelikle :),

evet hocam tam kasttediğim konu budur ,dediğin gibi davanın sonuçlanması uzun sürüyor fakat, "kararı durdurma"diye bir dalga varmış. biraz uğraştırıcak gibi ama...

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Yürütmeyi durdurma kararı o.Yürütmeyi durdurma da isterse,mahkeme harcı artıyor.300 TL tutmaz,tutmaması gerek(ancak tüm masrafları söylediyse arkadaş doğrudur,ehlivukuf,tebligat masrafları gibi),2 ay evvel Üniversite vize notuna itiraz eden bir öğrencinin dilekçesini hazırladım.120 küsür harç,80 küsür de pul masrafı yatırmıştı yamulmuyorsam.

İşleyiş şöyledir;

Okulundan,senin sınav kağıdınla,aynı sınava girmiş diğer öğrencilerin kağıtlarından bir kaç muadil sınav kağıdı seçilir.

Sınav kağıtları bir ehlivukufa okutturulur. (Ehlivukuf masraflarını da ödemelisin.) 

Yürütmeyi durdurma isteminde bulunmuşsan dilekçede,daha bu işlemler görülmeden,yürütmeyi durdurma kararı gelir.

Yürütmenin durdurulması için,idari işlemin hukuka aykırı olması ve idari işlemin icrası halinde telafisi mümkün olmayan zararların meydana gelmesi olasılığı mevcut olmalıdır.Davalı idarenin cevabı beklenmeden dahi bu karar mahkemece verilir.

Bu dilekçesini hazırladığım arkadaşın bir arkadaşı da,okuldan 6 ay uzaklaştırma almıştı,davası 6 ay da sonuçlandı,dava açıldıktan 25 gün sonra yürütmeyi durdurma,4,5 ay sonra da hüküm verildi. 

Çekil,Önümden Çekil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

karatahta hocam teşekkürler :),

mümkünse bir dilekçe örneği yollayabilir misin ? , internette araştırdım fakat pek bişi bulamadım.

birde harçlar için;

http://www.istanbulbim.adalet.gov.tr/harc.asp

burada fiyatlar var , bu fiyatlar eski mi ?

edit: birde idari mahkemeye gidip direk olarak öğrenci (18 yaşının altında) dilekçeyi verip , hukuki süreci başlatabilir mi ? ve dava harçları dava sonuçlandıktan sonra mı yoksa dava açıldığı zaman mı veriliyor ?

şimdiden teşekkürler :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek
    arkadaşlar tam olarak anlayamadım bende şu an okuldan atıldım ama sınav kağıdımda oynama yapıldığını düşünüyorum neden diyceksin 8 sorudan 7 tanesini yapıyorum ve çıktıktan sonra kontrol ediyorum yaptığım soruları ve 4 tanesi doğru buda en kötü ihtimalle 50 oluyor ama e-okuldan sonuçlara bakıpta okula gittiğimde sonuç olarak 15 diyorlar ne yapmam gerekir hukuksal süreç nasıl işler tastiknameyi imzalatmadım pedere iyi mi oldu kötü mü oldu bilgisi olan arkadaşlar tam olarak bi yardım ederse lütfen
    not: yeni konu açıcaktım ki bi baktım zaten açılmış şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

@Sharpshooter:

1-Linkteki harçlar eski dönemin harçları

2-Harcı yatırmadan dava açamazsın zaten

3-18 Yaşından küçüksen,sadece hak ehliyetin var,yani davada taraf ehliyetin var.

4-Kendi başına dava açabilmen için fiil ehliyetinin,yani dava ehliyetinin olması gerekir.

5-Yani sen bu durumda mümeyyiz küçüksün,davada kanuni temsilcilerin,yani anan-baban tarafından temsil edilebilirsin.

6-Sana göndereceğim dilekçeyi doldurarak hiç bir şey elde edemezsin,arzuhalciliğe girer o.

7-Bir avukattan yardım almanı öneririm. 

Çekil,Önümden Çekil...
Toplam Hit: 3744 Toplam Mesaj: 7