folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Öğrenciye Hangi Banka Kolay Kredi Kartı Verir?

Öğrenciye Hangi Banka Kolay Kredi Kartı Verir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

Kyk kredisinde faiz var mı ? Kardeşim için başvurduk kredi çıktı. 22.560 tl taahhütnamede gözüken miktar. Bunu ödüyeceği zaman ne kadar ödüyecek onu anlamadım. Faiz varsa ne kadar olur bu miktar?

tahmini söylüyorum ödeyeceği zaman 30.000 tl civarı ödeyecek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Mutubilir bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    whopper bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Öğrenciye 500 liradan fazla limitli kart vermezler. 500 lira içinde kart almaya değmez.

3 bin lira limitim var. boş yapma

Moda oldu bilmeden etmeden yazmak. Neye dayanarak yazıyorsunuz.

Tribini yesinler. 

Arkadaşın büyük ihtimalle daha önce kredi kartı kullanımı yok bu konuyu açtığına göre. Yani kredi puanı skoruda yoktur. Bankalar kredi puanı olmayan, maaşlı bir işte çalışmayan adama limitsiz kart mı verecek? Ha ileride kartın borçlarını faize düşürmeden öderse zamanla kartın limitini banka kendisi yükseltir. 

Hocam daha önceden kredi kartın yoksa dahi telefon faturalarını düzenli ödemen internet (senin adınaysa) faturalarını düzenli ödemen kredi notunu yükseltir. Hiç kredi kartım yoktu (kyk kredisi dışında) Akbank 1000 TL limitli kart verdi geçen yıl.

Ama konuyu açan arkadaşa nacizane bi tavsiyem. Şuan ihtiyacım var ve kendime sınır koyarak kullanacağım diyor olabilirsin ama senin olmayan parayı harcamak tatlı geliyor hocam. En fazla 4 ay sonra bin lira daha içerde olmak var iyi düşün derim. İşine karışmak haddim değil elbet ama yaşadığım şeyden dolayı söylüyorum. Öğrenci zaten kyk ile 20 bin tl borçlu başlıyor öğrencilik hayatına. Bir de üstüne kredi kartı ya da kredi işine girme derim. 

Bold yaptığım kısma katılıyorum. Görmediğin parayı harcamak kolay oluyo, sadece kredi kartı değil banka kartında da öyle. Çekip üzerimde taşıyınca daha az para harcıyorum mesela. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar kavga etmeyin biraz konuyu açayım 

Hali hazırda 1200 limitli Vakıfbank kartım var. Ama 2 yıldır 1 tl bile yükselmedi limiti tüm ödemelerin zamanında findeks skorum Türkiye ortalaması üzerinde paycell den 6000 tl alışveriş limiti çıkıyor ama hangi bankaya normal kredi kartına başvursam sigortam olmadı için Red yiyorum taksitli alışveriş için 1200 tl yetmiyor bana bu nedenle yüksek limitli kart arıyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Hali hazırda 1200 limitli Vakıfbank kartım var. Ama 2 yıldır 1 tl bile yükselmedi limiti tüm ödemelerin zamanında findeks skorum Türkiye ortalaması üzerinde paycell den 6000 tl alışveriş limiti çıkıyor ama hangi bankaya normal kredi kartına başvursam sigortam olmadı için Red yiyorum taksitli alışveriş için 1200 tl yetmiyor bana bu nedenle yüksek limitli kart arıyorum. 

Bir kaç yöntem var ama sana bir abi tavsiyesi hiç bulaşma. Yok öyle ben kendimi biliirm harcamam felan hikaye. 2-3 yıla kalmaz bir bakmışssın her bankadan kartın var.

1- Ben üniversitedeyken sürekli bankalardan kart çıakrmaya gelenler olurdu. Her gün 5-10 tanesiyle karşılaşırdık. Onlar çıkarır kesin ama ilk limit düşük olur daha sonra yükseltebilirsin.

Diğer 2 yöntem çok etik değil ama sonuç veriyor denemek isteyene.

2- Akbank a başvuru yapıp red yemediysen bunu dene. Akbank a git hesap açtır, şifre al akbank direkt hesabı internet bankacılığı ve mobile aç. Akbank direkt üzerinden gelir bilgilerini şişirerek başvuru yap. Mesela kıbrısta merit te çalıştığını belirt. Aylık 17k yaz gelire bitti gitti. Akbank çok gevşek bir banka araştırmıyor doğru dürüst. Bir sefer onaylandımı da problem olmaz. 

3-2. maddenin aynısı bu kez enparaya başvuru yap bunlar eve getiriyor. Daha sonra mobil uygulaması üerinden yine yurtdışı ya da kıbrısta popüler bir yer(mesela otel) adı yazıp orada çalıştığını belirt. İnternette telefonu olan bir yer olsun iletişim numarası. Bu yöntemle enpara dan sigortam yokken 12k limitli kart aldım. Aksi halde burada çalıştığını belirtince yemiyor sigorta dan patlıyon.

Yine söylüyorum en güzeli cebindeki parayı bilip ona göre harcama yapmandır. Kredi kartı kapitalist sistemin en büyük tuzağı bana göre....

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    stockholm8 bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Bir kaç yöntem var ama sana bir abi tavsiyesi hiç bulaşma. Yok öyle ben kendimi biliirm harcamam felan hikaye. 2-3 yıla kalmaz bir bakmışssın her bankadan kartın var.

1- Ben üniversitedeyken sürekli bankalardan kart çıakrmaya gelenler olurdu. Her gün 5-10 tanesiyle karşılaşırdık. Onlar çıkarır kesin ama ilk limit düşük olur daha sonra yükseltebilirsin.

2- Akbank a başvuru yapıp red yemediysen bunu dene. Akbank a git hesap açtır, şifre al akbank direkt hesabı internet bankacılığı ve mobile aç. Akbank direkt üzerinden gelir bilgilerini şişirerek başvuru yap. Mesela kıbrısta merit te çalıştığını belirt. Aylık 17k yaz gelire bitti gitti. Akbank çok gevşek bir banka araştırmıyor doğru dürüst. Bir sefer onaylandımı da problem olmaz. 

3-2. maddenin aynısı bu kez enparaya başvuru yap bunlar eve getiriyor. Daha sonra mobil uygulaması üerinden yine yurtdışı ya da kıbrısta popüler bir yer(mesela otel) adı yazıp orada çalıştığını belirt. İnternette telefonu olan bir yer olsun iletişim numarası. Bu yöntemle enpara dan sigortam yokken 12k limitli kart aldım. Aksi halde burada çalıştığını belirtince yemiyor sigorta dan patlıyon.

Yine söylüyorum en güzeli cebindeki parayı bilip ona göre harcama yapmandır. Kredi kartı kapitalist sistemin en büyük tuzağı bana göre....

Teşekkürler hocam deneyeceğim zaten şuan öğrenci olmama rağmen evde 2k ya yakın harçlık alıyorum ekonomik olarak zora sokacak kadar limit alacağımı sanmıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

2014 de kara listeye girdim öğrencilik işte. Ne zaman düşer bu ? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    stockholm8 bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Geliri yuksekten sallayinca kimse hani senin vergin diye gelmiyor mu?..

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isbara
    isbara's avatar
    Erkek

çalışmayan öğrenci adam neden kredi kartına ihtiyaç duyar hemde yüksek limitli  anlamıyorum batağa saplanmak için mi?

tavsiyem geliriniz olmadan bu işlere girmeyin ilerde çok başınız ağrır ne kişiler öğrencilikteki borçların derdini çekmekte

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Öğreciyken yaptığım en büyük hata sanki harcanan para benim değilmiş gibi geliyordu 2 3 ay geçmeden anlıyorsun :)

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
Toplam Hit: 2569 Toplam Mesaj: 30
banka