folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Öğrenim Kredisi Süresi Uzatma Hk.

Öğrenim Kredisi Süresi Uzatma Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Öncelikle merhabalar arkadaşlar.

Bilgi almak istediğim konu başlıktan da anlaşılıyor sanırım azıcık detay vermek istiyorum.
    Önlisans'ta herhangi bir kredi yahut burs almadım ve DGS ile lisans programına yerleştim. Normalde ben hazırlığa kalmayacağımı hesap ederek 2. sınıf işaretini seçtim ama hazırlığa kalınca eğitim süresi 4 seneye uzadı yine ve ertesi sene 2. sınıftan başladım ve hâl böyle olunca son sene kredi alamayacağım. Şimdi sorma istediğim şu: Toplamda ben 3 sene kredi almış olacağım ve önceden de herhangi bir kredi yahut burs almadığım için normal süresi 4 sene olan kredi hakkımdan yararlanmak istiyorum. Ben bu konu hakkında kolay yoldan bir dilekçe ile işimi halledebilir miyim yoksa biraz kavga dövüş gerekiyor mu her zamanki gibi? Yeni üniversite kayıtları da hazır yapılacakken hangi zaman aralığında bu işi halletmeliyim bilgisi ya da tecrübesi olan mürid(e) var ise bilginize talibim. =)

Saygılar, Cal.

Caliber tarafından 08/Tem/15 01:29 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

O iş imkansıza yakın hacı abi ama en iyisini KYK bilir. Bilirde o bilen memuru bulmak işte en büyük sorun o.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bi' kere daha up olsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam bizim bölümde hazırlık okuyan arkadaşlar bir dilekçeyle birlikte hazırlık okduklarını kanıtlayan belgeyi kyk genel müdürlüğüne kargoyla gönderdiler 1 sene fazladan kredi alacaklar.

aynı şey senin içinde geçerli olabilir hocam.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    csfrt bunu yazdı

hocam bizim bölümde hazırlık okuyan arkadaşlar bir dilekçeyle birlikte hazırlık okduklarını kanıtlayan belgeyi kyk genel müdürlüğüne kargoyla gönderdiler 1 sene fazladan kredi alacaklar.

aynı şey senin içinde geçerli olabilir hocam.

Peki hocam senin arkadaşlar da mı DGS muhabbetine sahipti yoksa normal olarak LYS ile mi bölüme giriş yaptılar?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Hocalar Benimde 10000 tl 1 kuruş borcum çıkmış üç yıl oldu daha ödemedim geçen tebligat geldi gittim maliyeye müdür bir sıkıntı çıkmaz araba falan yoksa üzerine bişey olmaz dedi şimdi şey soracam hesap kartına el koyma gibi bir durumları varmı üç kuruş maaş alıoz onuda çok görmesinler amk :/ 

İts My Life. NOW or NEVER
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

KYK sitesinde bilgi alma bölümüne yazı yazdım meğersem BİMER'e gitmiş mail kadın kendi telefonuyla aradı az önce. Keşke bizi arasaydın diyor BİMER'e yazmasaydın diye. Bilgi vereyim aynı durumda olan müridler de olursa yardımcı olur en azından.

Benim durumum hakkında yani genel olarak bir çalışmaları varmış artık o ne demekse bilmiyorum yani kredi uzatma vs. hakkında. Kadın kredinin bittiği yıl okulda öğrenci olduğuma dair ve hazırlık okuduğuma dair belgeleri başkanlığa yollamamı ve onu işleme alacağını söyledi. Yani ben belgeleri yollayacağım ve o olup olmayacağına bakacak. Kesin olur diye bir şey söylemedi zira DGS için sözde 2 yıl veriliyormuş ama nedense 3. yıl da verildi hiç almamama karşı ve yönetmeliklerde intibak harici yazarken herhangi bir süre kısıtı görmedim. Kredi/Burs süresi 4 yıldır diye. Hazırlık okuyan normal lys ile yerleşenler de var ve onlar 5 yıl alıyorlar yani eğer hazırlığıa verilmiyor ise lisansa da verilmemesi lazım ki aksini belirten bir şey yazmadığı için bunu ileri sürüyorum onun dışında intibak programına kredi/burs vermiyorlar ki intibak programı denen bir şey kalmadı. Dersleri alttan kitliyorlar ya da en baştan başlatıyorlar yani yönetmelik baştan sakat çünkü intibak denen şey yok artık.

Velhasıl, kredi bitiş yılında o yıl tabi ki öğrenci olacağım ve onu belgeleyen kağıtları merkeze yollayacağım, kadın olup olmayacağına bakacak. Ayrıca aynı durumu yaşayan arkadalarım var ise direkt olarak telefon ile arasınlar eğer ulaşamazlar ise bimere yazsınlar onlar kendi güzel güzel zaten geri dönüyorlar.

Selametle...

Toplam Hit: 1051 Toplam Mesaj: 7
öğrenim kredisi süresi uzatma kyk kredi