folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Okuma / Kütüphane Odası Önerileriniz

Okuma / Kütüphane Odası Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Evin bir odasını okuma / kütüphane odası yapmak istiyorum..

iki çalışma masası, kitap rafları, odanın ortasında iki okuma sandalyesi ve küçük sehpa, duvar not panosu vs. düşünüyorum. Duvarda da ayrı bir modelleme kullanabilirim. Tamamen yaratıcı fikirlerinize bağlı..

ama nasıl tasarlayacağımı, dizaynı nasıl oluşturacağımı, nereden uygun fiyata satın alacağımı bilmiyorum. 

Anadolunun ücra bir köşesinde ikamet ediyorum. Ücretsiz nakliyeye önem veriyorum..

Bu konuda örnek modellere ve nerden ne alacağıma dair düşüncelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.. 

ZeNRoM tarafından 03/Mar/21 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Benim odamda

Kendi yaptirdigim 3 buyuk rafli kitaplik var.

Aslan bacakli masa ve bir tane calisma sandalyesi

Aslan bacakli 2 adet berjer var.

Duvarda bir tane mantar pano var.

Ahsaplarin tamami beyaz lake boyali ve berjerin kumasi ise kadife mor.

Kendi odani kendi zevkine gore dosemeni oneririm.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Kahverengi doğal kaliteli ahşaplar, rahat bir koltuk, rahat bir kanepe, osram yada philips gün ışığı aydınlatma, hacettepe üniversitesi ayraç, sigara, tozu tel elekten hafif geçirilmiş çay. İkinci elci yada bit pazarı hurdacılardan malzeme bakabilirsin

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Dolaplparı kendin çizmek istersen Polyboard programını önerebilirim.

Çizimleri yap, program kesim ölçülerini sana veriyor. Sonra oturduğun yerde cnc ahşap kesim yapan yer ile görüş, kesip versinler. Bağlantı deliklerini vs tasarlarken düşünüp çizime ekle. Menteşelerini vs al. Parçaları eve götür montajını yap. Profit!

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bir metre alıp odayı ölçüyorsun. nerede pencere var kapının bulunduğu duvar ne kadar . bir mimari çizim gibi

sonrada nereye ne koymak istiyorsan boyunu içinde kaç raf olacakğını en boy derinlik olarak not edip bulunduğun yee gidip bir 

benim tavsiyem koca büyük tek parça birşey yaptırma

parça parça olsun odayı değiştirmek istediğinde yeniden dekore edilebilsin

dolabın rafları muhakkak kendinden ayarlanabilir olsun. kitap boyutuna göre ayarlarsın

ve bulabilirsen yine kitaplığının biri yada hepsi cam kapaklı olsun.

devamlı toz almak zorunda kalmazsın. ve misafir geldiğinde korumalı olur.

marangozdan zaten istediğin renk tahtayı seçersin dışı kaplama olsun temizliği kolay oluyor

oda küçükse sandalye uzun süreli oturmaya uygun olsun yada  büyükse berjer al iki tane

pencere önüne koy. ve yanlarında tepeden gelen lambalardan koy geceleri okumak için

masa ve sehpada çok önemli

kitap okurken birlşey içmek istersen sehpa

yada kitaptan not almak için masa lazım olacak 

güzel dizaynlar fikir vermesi açısından:

https://tr.pinterest.com/pin/53691420547611723/

https://tr.pinterest.com/pin/2111131067312194/

https://tr.pinterest.com/pin/655696026994676360/

https://tr.pinterest.com/pin/AZhh303CNH3IQhmgr9X6Qy623aK7oQBOBicU0OrJfyPMC6ylOljyET4/

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

odanın girişini de kitaplık şeklinde gizli kapı yaparsan tadından yenmez

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

odanın girişini de kitaplık şeklinde gizli kapı yaparsan tadından yenmez.,

^^D` bi an dedim n'oluyor. 

~@~

ben de şunu söyleyeyim, ters T şeklinde parçalar oluyor kitapların devrilmemesini ve sınıflandırmaya  yarayan parçalar var, gayet güzel oluyor.

RitmFarbRacourci tarafından 05/Mar/21 16:22 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben olsam paranın çoğunu koltuğa gömerdim. üniversitenin kütüphanesinde 3 tane çok güzel koltuk vardı, bişeyler okuyasını getiriyodu insanın

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 837 Toplam Mesaj: 8
okuma kütüphane odası