folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okumaktan Aciz Olmak[Özet Yoktur]

Okumaktan Aciz Olmak[Özet Yoktur]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

karabuyucu bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

20 bilemediniz 25 sene sürecek bu olayın çıkması. Sonrada quantum bilgisayarları biyoçip destekli birşekilde derimizin altına yerleşecek 40-50 sene sonra. Konuşmamıza gerek kalmayacak. Her birey herşeyi bilicek.

Hocam bu gidişle insan evrimi duracak gibi. Matrix te ki gibi makinelerin evrimi artık hızlandı. Hemde bizden kat be kat daha hızlı şekilde yapıcaklar bunu.

Asimov yasaları;

1) bir robot bir insana zarar veremez ya da bir insanin zarar gormesine seyirci kalamaz
    2) bir robot 1. kuralla celişmedigi surece bir insanin emirlerine uymak zorundadir.
    3) bir robot 1. ve 2. kuralla celişmedigi surece kendinin zarar gormesine izin veremez.

O makineler hiçbir zaman düşünemeyecekler. Beynin yapısının çözülebilineceğine inanmıyorum. Makinalar beynimizinde küçük bir çip olarak beynimize yavaş olduğumuz alanlarda destek olacaklar. Hızlı çarpma, sistematik düşünme vs. 

Bana kalırsa makinalar bunları atlatmanın yolunu bulur.

Senin robotun benim emrime mi, senin emrine mi itaat edecek ?

burada patlıyor. Eğer 2. madde delinirse ; insanları köleleştirebilirler. Buda 1. madde ile uyum sağlar. vs.. vs..

Bu 3 maddeye itaat edecek denmesi ; bir açık bulunamayacağı anlamına gelmez.

--

Hee Cem Yılmaz'ın dediği gibi, benim şarja taktığım robot beni mi kontrol edecek BSG diye düşnüyorum oda ayrı.

Hocam hatırlarsan matrix'teki robotlar güneş enerjisi vasıtasıyla çalışıyordu :D kendi kendilerini şarz ediyorlar.Şaka bir yana bence yapay zeka çok ileri düzeylere gelse bile insan kontrolünden çıkıp organize hareket edecek kadar ilerlemesi mümkün değil.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Adam bir konu açmış vurmayan kalmamış :/ Sakin olun abi biraz yazdığını anlayanda sallamış anlamayanda :)

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yorumların çoğunu okudum da sen yanlış yere açmışsın konuyu :)

bikere tarihini herkes bilmek zorunda aga. sen nerden geldiğini nasıl geldiğini bilmiyorsan bir gün herane merdivenlerinde hayatın son bulur.

artı olarak o sorduğun eleman herşeyi bırak Osmanlı'yı hiç durmadıysa yazık haline.

bilmek zorunda mı? evet amk herkes bilmek zorunda, Afrika kıtasını kişmin bulduğunu, 1, dünya savaşını 2, dünya savaşını bilmek zorunda. Ben nasıl rönesansı reformu biliyosam, son yemek tablosunu biliyosam onlar da Osmanlı'yı bilmek zorunda.

Dünya tarihinden 3 5 enstante bilmek zorunda.

dağdaki çoban da taksi şöförü de gemi kaptanı da bilgisayar mühendisi de az çok kafasında bi çerçeve oluşacak kadar bilmek zorunda.

tarih lan bu boru mu amk :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

yorumların çoğunu okudum da sen yanlış yere açmışsın konuyu :)

bikere tarihini herkes bilmek zorunda aga. sen nerden geldiğini nasıl geldiğini bilmiyorsan bir gün herane merdivenlerinde hayatın son bulur.

artı olarak o sorduğun eleman herşeyi bırak Osmanlı'yı hiç durmadıysa yazık haline.

bilmek zorunda mı? evet amk herkes bilmek zorunda, Afrika kıtasını kişmin bulduğunu, 1, dünya savaşını 2, dünya savaşını bilmek zorunda. Ben nasıl rönesansı reformu biliyosam, son yemek tablosunu biliyosam onlar da Osmanlı'yı bilmek zorunda.

Dünya tarihinden 3 5 enstante bilmek zorunda.

dağdaki çoban da taksi şöförü de gemi kaptanı da bilgisayar mühendisi de az çok kafasında bi çerçeve oluşacak kadar bilmek zorunda.

tarih lan bu boru mu amk :)

Hiç tarih bilmesede günlük hayatında pek bişey farketmez ama bu Amerikalılarda genel olarak başka ülkeleri ufak gördüğünden dolayı tarihleriyle ilgilenmeme durumu var.Yani bunların sidikli bir komutanı bile bunlara dünyayı fethetmiş bir adam gibi gösteriliyor.

Amerikalılar tarihde bir ülkeye 2 yumruk attıysa günlük medyada ve filmlerde bu adamlara tarihde o yumruk 2 değil 5 kere atılmış gibi gösteriliyor.

En basit örneği 2.dünya savaşı.Almanyayı %80 oranla Sovyetler indirdi ama Amerika utanmasa Almanyayı biz yendik diyecek.Normandiya çıkarmasının bile 10 tane filmini belgeselini çektiler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    JackDaniels bunu yazdı

Adam Amerikan , illa Atatürkü okuyup hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değil . Sen Amerikan tarihini okudun mu ? Yada Amerikayı kuranlar hakkında bilgi sahibimisin ? Kusura bakma ama saçmalamıssın.

+6872436476543

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 4521 Toplam Mesaj: 56