Online Dergi İçin Fikirlerinize İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

bi websitesi üzerinden dergi cıkarmayı düşünüyoruz. öncelikle şimdi yada gelecekte hiç bir kar amacı gütmeden olusan bi fikir oldu yani bi nevi hobi olarak yapmak istiyoruzda denebilir.. her neyse sonuc olarak bikaç soru var sormak istediğim bunlar:

1-nternet üzerinden bi dergi makale falan bu tip ortamlardan beklentiniz ne olur..

2-hangi konu üzerinde yoğunlaşmalı( mesela ne biliyim intenet teknoloji vsvs.. falan)

3-aylık olarak olusturmayı düşünüyoruz.. ha yetişir yetişemez bilemiyorum ama ortalama 25 30 sayfalık bi dergi düşünüyorz.. 

sorularım dısında fikirlere önerilere hatta tutmaz olmaz yapamazsın gibi eleştirilerede acığım. aklıma bunlar geldi farkılı düşünceleriniz varsa onlarada acığığm..

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Okadar e-dergi varken neden siz ?

Konu ve icerik önemli tutabilir veya tutmayabilir zaman ile anlaşılır 

Ve işin sonu mutlaka maddiyada dayanır...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

bunu hobi olarak düşündük yani hit alsın herkes sitemize girsin falan gibi bi düşünce yok belirli bi kesime hitap edebilmek yeterli acıkcası

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı

bi websitesi üzerinden dergi cıkarmayı düşünüyoruz. öncelikle şimdi yada gelecekte hiç bir kar amacı gütmeden olusan bi fikir oldu yani bi nevi hobi olarak yapmak istiyoruzda denebilir.. her neyse sonuc olarak bikaç soru var sormak istediğim bunlar:

1-nternet üzerinden bi dergi makale falan bu tip ortamlardan beklentiniz ne olur..

2-hangi konu üzerinde yoğunlaşmalı( mesela ne biliyim intenet teknoloji vsvs.. falan)

3-aylık olarak olusturmayı düşünüyoruz.. ha yetişir yetişemez bilemiyorum ama ortalama 25 30 sayfalık bi dergi düşünüyorz.. 

sorularım dısında fikirlere önerilere hatta tutmaz olmaz yapamazsın gibi eleştirilerede acığım. aklıma bunlar geldi farkılı düşünceleriniz varsa onlarada acığığm..

1-)Mizanpaj ve okunabilirlik olmazsa olmaz olur benim için. Onun dışında mobi formatı gibi taşınabilir aletlerde okuyabilmek hoş olur.

2-)Konu sizden çıkacak hocam bence ama yaparsanız da tek bir konuya odaklanmak en iyisi gib geldi.

3-)Aylık uygundur veya 2 haftalık.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    csabanci bunu yazdı

1-)Mizanpaj ve okunabilirlik olmazsa olmaz olur benim için. Onun dışında mobi formatı gibi taşınabilir aletlerde okuyabilmek hoş olur.

2-)Konu sizden çıkacak hocam bence ama yaparsanız da tek bir konuya odaklanmak en iyisi gib geldi.

3-)Aylık uygundur veya 2 haftalık.

teşekkürler dostum aradığım seyler bu işte

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

okumalarımı telefondan yapıyorum, telefonda rahat okuyabilmeliyim. epub falan çıkarsanız iyi olur

çok internet yememeli, otobüste okuyacak bir şey ararken 30mb lık pdf dergi görsem sikseler indirmem.

etrafımdaki insanlar telefonda çok internet yemeden yapılacak aktiviteler arıyor genelde. bir çoğu ekşi falan okuyo ya da 1-2 ebook bulup onları okuyor arada.

2- konu içinse: uzman olmadığınız bir konu yoksa ve bu konu üzerine çıkarmayı düşünmüyorsanız ben derginizin okunabilecek kalitede olma ihtimalini çok zor buluyorum. bilişim/teknolojiden anlamayan gazetecilerin yazdığı haberleri gazetelerden okuyarak ne kadar saçma geldiğine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

okumalarımı telefondan yapıyorum, telefonda rahat okuyabilmeliyim. epub falan çıkarsanız iyi olur

çok internet yememeli, otobüste okuyacak bir şey ararken 30mb lık pdf dergi görsem sikseler indirmem.

etrafımdaki insanlar telefonda çok internet yemeden yapılacak aktiviteler arıyor genelde. bir çoğu ekşi falan okuyo ya da 1-2 ebook bulup onları okuyor arada.

2- konu içinse: uzman olmadığınız bir konu yoksa ve bu konu üzerine çıkarmayı düşünmüyorsanız ben derginizin okunabilecek kalitede olma ihtimalini çok zor buluyorum. bilişim/teknolojiden anlamayan gazetecilerin yazdığı haberleri gazetelerden okuyarak ne kadar saçma geldiğine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. 

teşekkürler dostum bilişim yada teknoloji konularını işlemeyi düşünmüyoruz. birde tarayıcıdan incelenebilir bi şekil düşünüyoruz indirmeli falan şeklinde değil. herhangi bi mobil uygulama gibi birsey de düşünmüyoruz. gazete hafasında biraz daha akademik fakat gündelik tarzda birşey düşünüyoruz ve ilgi alanımız olmayan bi konuda arastırarak ilerlemeyi düşünüyoruz. bizim calısarak ararstırarak anladığımız seyleri aynen anlasılır bir dille anlatmayı düşünüyoruz. diyebilirim. bi ekip calısması olacak zaten. ha birde katılmak isteyen katılabilirde..

Toplam Hit: 815 Toplam Mesaj: 7
online dergi