folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Online Ders Anlatım, Video Konferans Programları(Online Meeting)

Online Ders Anlatım, Video Konferans Programları(Online Meeting)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Selam 

25 kişilik bir sanal sınıfta online ders anatımı yapmak için ücretsiz veya cüzi miktarda ücret ödeyebileceğim Türkçe destediği olan bir sistem var mı? (Ekran paylaşımı olacak)

Denediklerim:

Teamviewer Konferans: 25 kişiye kadar ücretsiz kullanım imkanı sunuyor. Ancak android için olan teamviewer meeting uygulaması sıkıntılı. Telefona bir türlü sesi iletmeyi başaramadım.

Join.me: 10 kişiye kadar ücretsiz ancak birçok özelliği kısıtlı

webex: 25 kişilik için olan lisansı bütçeyi aşıyor

gotomeeting: 25 kişilik olan lisansı bütçeyi aşıyor

adobe connect: 30 günlük deneme sürümünü başlattım. İstediğim bütün özellikleri karşılıyor.  Daha önceden de bildiğim bir sistem ancak lisansı çok yüksek. Bunun öğrenci veya öğretmen sürümlerinin fiyatını bulamadım. 

bigbluebutton: içlerinden belki de en güzeli. Kendin kurulum yapıyorsun. Bunun için sunucu lazım (min 4g ram) . Ancak elde sunucu yok

Şu anda bu sistemler arasında En Mantıklısı Adobe Connect gibi duruyor. Sürekli 30 günlük deneme sürümü alarak bir şeyler yapabilirim. Ancak bunun kesin çözümüne nasıl ulaşabilirim?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Bu programlar aracılığıyla yapılan eğitimden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Hayır işi gibi düşünülebilir. 

shock56 tarafından 15/Eki/16 09:27 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

http://tr-tr.help.blackboard.com/Collaborate

Böyle bir program var blackboard isminde. Bir tane beyaz tahta veriyor sen oraya istediğini yansıtabiliyorsun ve öğrencilerinle sol tarafta videolu görüşebiliyorsun. Fiyatı nedir bilmiyorum bir göz atabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

Selam 

25 kişilik bir sanal sınıfta online ders anatımı yapmak için ücretsiz veya cüzi miktarda ücret ödeyebileceğim Türkçe destediği olan bir sistem var mı? (Ekran paylaşımı olacak)

Denediklerim:

Teamviewer Konferans: 25 kişiye kadar ücretsiz kullanım imkanı sunuyor. Ancak android için olan teamviewer meeting uygulaması sıkıntılı. Telefona bir türlü sesi iletmeyi başaramadım.

Join.me: 10 kişiye kadar ücretsiz ancak birçok özelliği kısıtlı

webex: 25 kişilik için olan lisansı bütçeyi aşıyor

gotomeeting: 25 kişilik olan lisansı bütçeyi aşıyor

adobe connect: 30 günlük deneme sürümünü başlattım. İstediğim bütün özellikleri karşılıyor.  Daha önceden de bildiğim bir sistem ancak lisansı çok yüksek. Bunun öğrenci veya öğretmen sürümlerinin fiyatını bulamadım. 

bigbluebutton: içlerinden belki de en güzeli. Kendin kurulum yapıyorsun. Bunun için sunucu lazım (min 4g ram) . Ancak elde sunucu yok

Şu anda bu sistemler arasında En Mantıklısı Adobe Connect gibi duruyor. Sürekli 30 günlük deneme sürümü alarak bir şeyler yapabilirim. Ancak bunun kesin çözümüne nasıl ulaşabilirim?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Bu programlar aracılığıyla yapılan eğitimden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Hayır işi gibi düşünülebilir. 

https://chrome.google.com/webstore/detail/appearin-screen-sharing/bodncoafpihbhpfljcaofnebjkaiaiga

bu işini görebilir sanırım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Youtubede canli izleyici sinirlamasi yokmu. Varsa bu isine yarayabilir.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

younow da bu işi yapabilirsin. Yanlız birtane de arkadaş bulman lazım. Sen dersi anlatırken yazılan yazıları kenardan sorması lazım. Konuk da alabiliyorsun

Toplam Hit: 1320 Toplam Mesaj: 5
online meeting online eğitim