Online Ödeme Sistemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Daha önce hic tecrübem olmadigi bir konu hakkinda bir sorum var. Müsterilere online ödeme sansi vermek istiyorum lisans satin aldiklarinda ve buna karsilik otomatik olarak lisans üretip verdikleri e-mail e göndermek istiyorum.

Mümkün mertebe birden fazla secenek sunmak istiyorum. Kredi karti (visa, maestro), yerel banka (postfinance karti/efinance), paypal vs. . Diger ödeme secenekleri icin sanirim paket paket satan kurumlar var. Mesela payrexx isimli firma hem bu bahsettigim ödeme sistemlerini destekliyor hem de fiyat olarak en uygunu..

söyle bi karsilastirma  var

Bu tabloya göre toplam aylik max 2000 frank gelir olursa, firmalarin kestigi ücretler. Ve 2. resimde de detaylari var. Postfinance (bir banka) ilk kurulum icin yüksek miktar aliyor ama ondan sonra sorun bi de tabi aylik para istiyor. Ancak is eger 2000 frank yerine aylik 20 bin frank ödeme alirsaniz degisiyor. O da söyle

Burda görüldügü gibi fiyati yine kötü degil postfinance'in (20 bin frank icin). Ama her durumda paxrexx en uygunu görünüyor. Ve bir avantaji da birden fazla ödeme sistemini destekliyor (paypal dahil)

postfinance'in destekledikleri

payrexx'in destekledikleri

hem fiyat hem de destekledikleri gözönüne alinirsa paxrexx mantikli geliyor.

Postfinance dememin sebebi, sonucta bir banka ve ben firmam icin bir tane business hesabi acmam gerekecek (sahsi hesabim da ayni bankada zaten). O  yüzden hepsi el altinda olsun diye düsündüm.. Böyle olunca da belki bankanin faydalari vs olabilir diye düsünüyorum ama cok da fikrim yok.

Aranizda payrexx kullanan var mi ya da bu tarz satis islemlerinde ne kullaniyorsunuz? dikkat edilmesi gereken seyler neler (satislar online olacak ya da havale). Asp.net core kullanacagim ürün satin alma websitesi icin.

Her türlü bilgiye acigim cünkü dedigim gibi hic bilgim yok. Sadece bir makale okudum ve anlamaya calisiyorum.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

abi neden stripe kullanmıyorsun. adamların her dil için çok güzel kütüphaneleri var ve subscription falan olaylarını kendisi halleidyor.

ayrıca biz tr deyiz hacı, "kullanan var mı" diye attığın siteler 90% burda çalışmıyodur :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

ÖM attım.

Twitter: @CanKirca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

abi neden stripe kullanmıyorsun. adamların her dil için çok güzel kütüphaneleri var ve subscription falan olaylarını kendisi halleidyor.

ayrıca biz tr deyiz hacı, "kullanan var mı" diye attığın siteler 90% burda çalışmıyodur :D 

tesekkürler hocam cevap icin. Stripe, para kazandikca fiyatini arttiyor. dikkat edersen 20 bin frank icin en cok para kesen onlar. O yüzden miktar yükseldikce onlarin kesecegi para da fazla olacaktir.. Payrexx baya bir uygun görünüyor ama dünya capinda ne kadar kullaniliyor, popüler mi, güvenilir mi bilmiyorum..

Paypal'in türkiye'de calismadigini biliyorum, postfinance'da yerel banka ama onun disinda ne gibi sorunlar var bilmiyorum

@ CanKirca   tesekkürler hocam bakiyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hocam hali hazırda dünya geneline satış yapılan projelerin (telerik, aspnetboilerplate vs gibi) firmaların altyapılarını inceleyip fikir sahibi olabilirsin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

hocam hali hazırda dünya geneline satış yapılan projelerin (telerik, aspnetboilerplate vs gibi) firmaların altyapılarını inceleyip fikir sahibi olabilirsin.

güzel fikir hocam, paylasmazlar diye düsündüm ama telerik'inki bu

https://mypaymentsavvy.com/

ama adi sani belli degil. Savvy diye arattim cikmadi. savvy payment diye arattim bu site cikti :) ama yine de %100 emin degilim :) 

aspnetboilerplat'i bulamadim bi sey.. Böyle sitelere bakmaktansa, adi sani duyulmus her yerde kullanilan, fiyati uygun, güvenilir bir sistem istiyorum. Telerik'in bütcesi ile benimki bir degil. Adamlar belki kendi sistemlerini bile gelistirmis olabilir :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

tesekkürler hocam cevap icin. Stripe, para kazandikca fiyatini arttiyor. dikkat edersen 20 bin frank icin en cok para kesen onlar. O yüzden miktar yükseldikce onlarin kesecegi para da fazla olacaktir.. Payrexx baya bir uygun görünüyor ama dünya capinda ne kadar kullaniliyor, popüler mi, güvenilir mi bilmiyorum..

Paypal'in türkiye'de calismadigini biliyorum, postfinance'da yerel banka ama onun disinda ne gibi sorunlar var bilmiyorum

hocam ödeme kuruluşlarında lisansli ödeme kurulusu ise hangi ülke(ler)den oldugu da önemli tabi. güven sorunu yaşama derim. senin parani x y z şeklinde iletecektir. en fazla bir haftalik ödemende sorun cikar.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

aradaki fark 150 frank hocam, o kadar büyük bir mebla değil

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

aradaki fark 150 frank hocam, o kadar büyük bir mebla değil

hocam o farklara hic inanmiyorum :) mebla büyüdükce o komisyon oraninin da artacagini düsünüyorum ki benim hedefim cok büyük. Ilk isimde basarili olursam (ki ümidim var), baya bir acilmayi planliyorum :) elbette ilk adim icin olabilir.

Baya bir özelligi var aslinda, detayli incelemem lazim.

payrexx dememin sebebi, ana ofisi isvicre'de. O yüzden hic bir sikinti cikaracagini düsünmüyorum.

https://www.startup.ch/Payrexx

stripe ise postfinance desteklemiyor gördügüm kadariyla.. Postfinance en cok kullanilan ödeme yöntemlerinden biri.. Ona harici basvuracaksam ne anlami var?

https://stripe.com/en-ch/pricing/local-payment-methods

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

güzel fikir hocam, paylasmazlar diye düsündüm ama telerik'inki bu

https://mypaymentsavvy.com/

ama adi sani belli degil. Savvy diye arattim cikmadi. savvy payment diye arattim bu site cikti :) ama yine de %100 emin degilim :) 

aspnetboilerplat'i bulamadim bi sey.. Böyle sitelere bakmaktansa, adi sani duyulmus her yerde kullanilan, fiyati uygun, güvenilir bir sistem istiyorum. Telerik'in bütcesi ile benimki bir degil. Adamlar belki kendi sistemlerini bile gelistirmis olabilir :) 

hocam şu sıralar bizde ödeme sistemi seçimi için aranıp duruyoruz. dediğin doğru cirona göre oranlar vs. değişiyor. sana %20 çeken firma başkasına %10 çekebiliyor. aspnetboilerplate için https://twitter.com/hibrahimkalkan?lang=tr dayı bu. mesaj atıp sorarsan geri dönüş yapabilir.

ayrıca ilk başta yüzyüze görüşebileceğin, mali dengene göre blokaj süresi kısa yada komisyon ücreti düşüklerden birini ve senin ihtiyaçlarını (subscribe ve ww transfer) karşılayacak herhangi bir firma ile çalışmaya başla gitsin. devamında zaten ciron oluştuğunda bir çoğu benzer oranlar çıkaracaktır. beğenmezsen sene sonunda yeni arayışa geçersin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 903 Toplam Mesaj: 10
online ödeme sistemi online ödeme