folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Opel Astra J Tork Konventörlü Otomatik Aracın Şanzıman Yağı Hakkında

Opel Astra J Tork Konventörlü Otomatik Aracın Şanzıman Yağı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Arkadaş yine androidçi ioscu akpci chpci gsci fbci gibi bir muhabbete düştük opel servisini aradım şaşe nodan baktılar herhangi bir değişim periyodu belirtilmemiş. 

Yağ değiştirtecek olsam en iyi yağ hangisi olur buna aynı kasaDa şanzımanı eline almış arkadaş 

@Serhat hocam

hocam otomatik şanzumancılardan bikaçını ara sor neyse söyler diye umuyorum

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Arkadaş yine androidçi ioscu akpci chpci gsci fbci gibi bir muhabbete düştük opel servisini aradım şaşe nodan baktılar herhangi bir değişim periyodu belirtilmemiş. 

Yağ değiştirtecek olsam en iyi yağ hangisi olur buna aynı kasaDa şanzımanı eline almış arkadaş 

@S-E-R-H-A-T hocam

eğer benim gibi sürekli değişmeyeceksen orjinal GM yağı al.. sürekli değişeceksen alternatiflere bakabilirsin

https://urun.n11.com/motor-yagi/easytronic-sanzuman-hidrolik-mta-yagi-gm-marka-P315132140?gclid=EAIaIQobChMIkd7mtfO25AIV0-F3Ch06zgzAEAQYAiABEgJaQPD_BwE&gclsrc=aw.ds

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Şanzıman yağıda belli sürede akışkanlığını ve yağlama kapasitesini kaybedebilir kitapçığı dikkatli okumakta fayda var. kendi aracım için suzuki swift 2016 4 yıl yada 165bin km diye belirtme mevcut.

eğer sürekli kısa mesafe yada ticari amaçlı kullanım varsa her 30bin km kontrol edilmeli diye belirtme var ayrıca. 

Pawlow tarafından 04/Eyl/19 15:16 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Servise bakma derim hocam. Yağın olduğu yerde yağalancak metal vardır. Yağlanacak metalin olduğu yerde sürtünme vardır. Sürtünmeden dolayı illaki eskime, metal aşınması, yağın kirlenmesi vardır. 100k ideal bir süreç gibi. Bence değiştir derim 100k da

Servise kalırsak bile saçmalıklar var. Sanayiye git veya servise git. Bujiyi değiştireceğini söyle. HİÇBİRİ tork anahtarı ile o bujiyi sıkmaz. Birde tork anahtarı ile sıkmalarını istersin "-öyle şey mi olur" "-gerek yok " "-benim elim tork anahtarı gibidir" bok püsürük derler.

Halbuki araba kitapçıklarında da yazar, bujilerin üzerindede yazar

Bizde 1000 sanayiciden 1 i işini iyi bilir.

Bizde 100 yetkili servisten 1 i işini iyi bilir.

DrKill tarafından 04/Eyl/19 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2904 Toplam Mesaj: 25
şanzıman