folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Opensea Üzerinden Satış Yapmış Olan Var Mı?

Opensea Üzerinden Satış Yapmış Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Akrabamın yaptığı resimleri opensea üzerinden NFT olarak satmak istiyoruz. Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Daha önce hiç NFT işleriyle uğraşmadım. Mesela hangi cüzdan kullanılmalı? NFT hangi blokzincir üzerinde oluşturulmalı? Aklınıza gelen önemli noktaları paylaşırsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Silvanus
    Silvanus's avatar
    Erkek

Polygon ücretsiz ama kimse almaz, eth olanlar para ediyor ama satış olmazsa maliyeti çok olacak hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Satış olmazsa neden maliyet çok olacak? Ürün başı 25 dolar almıyor mu opensea?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Her blokzincir işlem başına ücret keser. Ethereum en yükseklerden biri. Polygon ağı kesintisi çok düşük opensea ücretsiz işlem yaptırıyor. Para kazanmaya başlayana kadar polygon mantıklı.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Nft yi basmak eth ağında gas fee yani işlem ücreti ödüyorsun. Bu durumda da eth ağı çok meşgul ve yoğun olduğu için gas fee yüksek çıkıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

ben kullandim bi ara. 
    fotoğraf sattım 0.1 ETH den bi kaç tane. 
    sora edisyon yapıp bir fotoğrafı 10 kişiye sattım falan öyle şeylerle uğraştım. 
    kolay bi iş değil twitter da dönüyordu pazarlaması. 
    sora objkt.com da tezos üzerinden satmaya başladım orda da biraz sattım bıraktım. opensea profilim aşağıda. 

https://opensea.io/mustafacebecioglu 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler. Bizde alıcı hazır. Resimleri nft olarak almak isteyen bir kişi var. O yüzden pazarlama konusu 2.planda.

Peki bir resmi parçalara ayırıp mı satıyoruz yoksa tüm resim tek olarak mı satılıyor?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler. Bizde alıcı hazır. Resimleri nft olarak almak isteyen bir kişi var. O yüzden pazarlama konusu 2.planda.

Peki bir resmi parçalara ayırıp mı satıyoruz yoksa tüm resim tek olarak mı satılıyor?

O sana kalmış bir şey yani geliştireceğin projeye bağlı. Bu nftye sahip olanlar nasıl bir avantaj elde edecekler ? Eğer birden fazla resim varsa her resmi tek tek basarsın bir koleksiyon haline getirirsin. 

Toplam Hit: 677 Toplam Mesaj: 8
opensea nft