Oracle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Oracle bilen ve kullanan muridimiz var mı ?

Lutfen buraya Oracle la ilgili sacma sapan teknik bilgiler yerine var ise tecrubeleriniz ve Oracle ile ilgili yorumlarınızı beklıyorum,

Ogrenmeye deger mıdır sızce ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    oracle'ı tek başına bilmek bir işine yaramaz bankalar,telekom firmaları yada büyük kuruluşlar veritabanı uzmanı alırken oracle bilgisinin yanında java veya .net aynı zamanda en az bir işletim sisteminde(Unix veya Windows server ailesinden ) yönetici seviyesinde bilgili olmanı istiyorlar.... Oracle'ı iyi bilir aynı zamanda çok zorda olsa sertifikasını alırsan gayet iyi işlerde çalışabilirsin......

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Abu sımdı soruma lutfen az cok forumda bılgı duzeyımı bılen bı ınsan olarak cevap ver,

Gecemi gunduzume katıp oracle ogrenmelı mıyım ?

Ayrıca veritabanı uzmanı olup parasını verıp Oracle sertifikası almak bana kaça patlar ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    bunun kararını ben veremem senin ilerde yapmak istedigin işe göre degişir....Ama ben Oracle+Java+Unix 3lüsünü tek gecerim bu 3 konuya hakimsen birde iyi bir şirkete kapagı attın mı sırtın kolay kolay yere gelmez....Valla Oracle sınavlarının yada egitimlerinin fiyatlarını bilmiyorum araştırır sana söylerim söz....Oracle kasmak baya uzun zaman ve ugraş gerektirir ama bunun yanında dedigim gibi oracle bilgini desteklicek elementlerede yönelmen şart.........

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Cok sagol abı...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Sandman aciklamis zaten aylar oncesinden banada soylemisti ,bende baya bir arastirmistim ,tavsiyem .NET ten daha cok Java ya yonelmen ,cunku buyuk firmalar unix sistemler kullandigi icin .NET dezavantaj sagliyor , ayrica bende uzun bir arastirma yapmistim Antalyada 40yasinda bir arkadasla tanistim adam gozunu acmis Oracle ile tanismis o derece birisi ,libra,azerbaycan,misir gibi ulkelerde bankalara oracle vtys tasarimlari yapmis oldukca tecrubeli bir adam ,o da Turkiye disinda bicok ulkede Solaris + Oracle sistemler oldugunu soyledi ....sana tavsiyem once SQL bilgini oldukca ilerlet,oracle'in toollari karisik oldugu icin zor gibi gorunuyor ..ayrica Oracle icin PL\SQL ve Perl bilmekte gerekiyor....yani oracle cokta zor degil ama uzun bir maraton ...is olanaklarini soylemeye gerek yok ,piyasada hemen hemen en fazla parayi DBA lar aliyor ,hele unix bilip oracle i eklersen paraya para demez musket dersin ;) ...bende vakit olusturup adam akilli baslayamadim daha ama oldukca guzel dokumanlar topladim :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    compu şu dçkümanları bi upload edersen çok makbule geçer :) elde imkan var ama oracle nedir ne değildir şeklinde araştırmaya şu an için vaktim yok en azından dökümanlara ilerde bakarım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xeox
    xeox's avatar
    Erkek

Ulen Sandman poku, Oracle diyeceğine şu bende ki Java kitabını al.. Emre doğru söylüyor. Biz onunla aynı sertifaka progamına katılmıştık. Oracle, SQL vs benim iş gereği bilgim var ama eksikliğini hissettiğim için üstelik yaş 30'u  geçmişken katıldım kurslara JAVA vs için. Şimdi şirketin tüm dünya ülkelerinde ki şubeleri sadece Amerikada ki şube üzerinde ki Serverdan Oracle üzerinden  işlem yapacak.Geçen aylarda bu proje için neler istediler bir bilsen. Bolca zamanını vermen gerekecek. Ama ciddi anlamda ele alırsan bu işi ve bıkmadan kasar edinirsen gerekli donanımı aranır bir adam olursun. Örnek şimdi gir bizim şirketin kapısından o donanımla, hemen ciddi bir maaşla işe alalım seni...:)

Toplam Hit: 2724 Toplam Mesaj: 8