folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Oracle Dmp Dosyasını Açmak

Oracle Dmp Dosyasını Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu lanet olası oracle dan nefret ediyorum. Dmp uzantılı bir oracle backup'ım var. backup'ı açıcam ama sanki bu gerzek programı bir Türk firması yapmış gibi. Arkadaş bukadar mı boktan olur, çoğu dialoğunu ben boş zamanımda yapsam 10 kat iyisini yaparım abartmıyorum. 21. yüzyılda hala komut satırından backup dosyası restore etmeye çalışıyorum. Zımbırtıyı kurarken verdiğim user giriş yapmıyor onu aktive etmek içinde konsoldan komutlar yazmamı bekliyor sanırım. Neomuyum lan ben, yazılım dediğin biraz kendini anlatmalı, neyse üf sorumu sorayım da sonra ağız dolusu küfrederim bu firmaya.

soru: elimde dmp dosyası var bunu nasıl restore ederim?

imp.exe ile restore edebiliyorum ama sadece system useri ile giriş yapmayı becerebildiğim için içi zaten dolu olan system databaseine açıyor. halbuki DATA adındaki databasee açması lazım.

bu şeye system userı dışında nasıl giriş yaparım?

Bide dmp dosyasında relationlarmı var artık ne var bazı tablolar restore oluyo bazıları restore olmuyor tablespace, foreign key vs bissürü hata verior.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Redirecting... @Andrei

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bende  öğreneyim bari

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teessüf ederim aytek bey, bir mühendislik harikası olan lider database yazılımına kötü sözler söylemissiniz.

biraz daha bilgi ver abi, hangi sürümden alındı dump ? data pump mı kullanıldı yoksa baska türlü mü export edildi bilgimiz var mı ? veriler kritik degilse ulastır bana dosyayı, bilgisayar basında degilim su an.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Takip edelim.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
Toplam Hit: 1256 Toplam Mesaj: 5
oracle restore dmp