folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Oracle Dmp Mssqle İmport Etmek

Oracle Dmp Mssqle İmport Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Oracle'dan alınmış .dmp uzantılı bir tane veritabanı yedeği var. Bunu mssql'e import etmek istiyorum. 

İnternetten baktım biraz da, bunu normal yollarla sanırım çeviremiyoruz; .sql'e ya da .csv'ye falan.

Oracle kurmayı da beceremedim, daha doğrusu kurdum da donup duruyor sürekli. Express'ini kurdum, onda da veritabanı bile oluşturamadım. Ne kadar karışıkmış.

Bunu nasıl yapabiliriz ? Yani şöyle adım adım anlatan birşey var mıdır ? Ya da daha önceden yapan biri var mıdır ?

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Hocam Microsoft un toolu olması gerekiyor mobil de olduğum için döküman gösteremem fakat anahtar kelimeyi vererek bir çok sonuca ulaşabilirsin

oracle to mssql migration tool

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Hocam Microsoft un toolu olması gerekiyor mobil de olduğum için döküman gösteremem fakat anahtar kelimeyi vererek bir çok sonuca ulaşabilirsin

Hocam oracle yok, kuramıyorum. Kursam da çalıştıramıyorum.

SQLPlus'da ORA-12560: TNS: protocol adapter error diyor. 

Elimde sadece .dmp.gz uzantılı dosya var. 

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

Hocam oracle yok, kuramıyorum. Kursam da çalıştıramıyorum.

SQLPlus'da ORA-12560: TNS: protocol adapter error diyor. 

Elimde sadece .dmp.gz uzantılı dosya var. 

ps -ef|grep lsnr  komutunu çalıştırsana hocam açık mı ? Açık değilse lsnrctl start ile açıp lsnrctl status ile kontrol et. 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 4
mssql sql oracle dmp