Org Pedalinin İslevini Degistirme.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Muritler bir arkadasimdan bana bir soru geldi orgunda sesleri basinca uzatan pedal olmasina gerektigi tersine cekince sesleri uzatiyor.Buna normal islevini kazandirmak icin ne yapmak geekir elektronikciler mi anlar? Konuyu detaylida bilmiyorum.Anlatabildim mi onuda bilmiyorum. Konu hakkinda bilgisi olanlardan yardim bekliyorum.yardimci olanlara simdiden tesekkur ederim.iyi gunler.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

sustain pedalı açın içini bağlantıyı tersine çevirin

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

Realist bunu yazdı:
    -----------------------------

sustain pedalı açın içini bağlantıyı tersine çevirin

yakmasınalr lan pedalı ?

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Sustain pedal 0 yada 1 komutu gönderme özelliği olan ts kablolu bir cihaz. Bazı ürünlerde 0 basılı demek, bazılarında ise 0 boşta demek. Sorunu bu yüzden yaşıyorsun.

Genelde çözüm için üzerinde bir switch button oluyor. 0-1 komutlarının basılı olma durumunu değiştirmek için kendine uygun tarafa getiriyorsun butonu.Köşede kıyıda varmı öyle bir buton bakmak lazım.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Yarin kendisiyle tekrar konusacam 2 oneri var elimde biri uzerinde switch butonu varsa onu degistir yok ise icindeki baglantiyi tersine cevir ki bu benim yapabilecegim basit bir sey sanirim.pedali yakma durumu ise aklima takilmadi degil.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

yanmaz hacı onun içinde bişey yok zaten bizim arkadaşın elektro davulun kick pedalı bozulduydu kapı zili anahtarından yaptık :D

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı:

yanmaz hacı onun içinde bişey yok zaten bizim arkadaşın elektro davulun kick pedalı bozulduydu kapı zili anahtarından yaptık :D

Tamamdir hocam sagol yardim icin :)
Toplam Hit: 934 Toplam Mesaj: 7