folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Ortak Dosya Paylaşımı, Cloud Servisleri Hakkında Bilgi Rica Ederim.

Ortak Dosya Paylaşımı, Cloud Servisleri Hakkında Bilgi Rica Ederim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Bir ekibim var Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yaşayan ve ortalama bir bilgisayar bilgisine sahip olan.

Fotoğraflarımızı, dosyalarımızı ortak bir yerde biriktirmemiz gerekiyor. Whatsapp Grubu kullanıyoruz ama ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle resimlerde fotoğraf kalitesi düşüyor.

Herkese mail atın desem en fazla 10 tane resim eklettiriyor. 

Google Drive'ı duymayan yoktur; ama ben kullanmayı bilmiyorum.

Böyle herkese ayrı hesaplar verip ya da herkes kendi hesabını kullanarak, tüm dosyalarınızı şuraya gönderin demek suretiyle, bir cloud hizmeti ücretsiz nasıl sağlanır?

Bu cloud klasörüne bu ekibimiz içindeki herkes istediği zaman erişebilmeli, dışarıdan kimse erişememeli.

Teşekkür ederim.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Tüm bulut depolama uygulamalarında bahsettiğin özellik var. Google Drive ve Dropbox'a fiyat/depolama alanı oranına bakıp size uyan birini kullanabilirsiniz.

Google Drive'da bilmiyorum ancak Dropbox'da local sync özelliği sayesinde aynı networkde çalışan kişilerin dosya/klasör senkronizasyonunu local network üzerinden yaptığı için ciddi bandwith avantajı sağlıyor.

Ayrıca açık kaynaklı olarak ownCloud var kendiniz kurupta yönetebilirsiniz.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 1010 Toplam Mesaj: 2
google cloud google drive icloud