folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Ortaya Karışık Pratik Çözümler

Ortaya Karışık Pratik Çözümler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

çokça konu var aslında gece gece canım sıkıldı hafif vodkalıyım ohh  ne güzel neyse 

soru :  autorun.inf virüsü var.

cevap : Bu lanet şey kendini bütün sürücülere kopyalıyor  ve maalesef çok beğendiğimiz nod32 bunu temizleyemiyor. En sağlıklısı ( orta düzey kullanıcılar için ) Yeni bir kurulum yapıp hiç bir sürücü ile muhattap olmadan combofix indirip taratmak ve ardından güncel bir avira profesyonel kurup tavizsiz tarama yapmaktır.

soru : Format atarken mavi ekran alıyorum 

cebap : 3 sebebi vardır bunlar ; RAM, HDD ve eski anakartın Satayı tanımadığı içindir bu üçünden biri, yani her birine ortalama 33.9% olasılık düşüyor. 

soru : Bu seferde normal çalışırken mavi ekran alıyorum 

cevap : Genelde sürücü uyumsuzlukları yada bozuk sürücülerden kaynaklanır bu yüzden servis sağlayıcınızdan en yeni sürücüleri kendi orjinal destek sitesinden indirin. Diğer bir olasılık donanım uyuşmazlığı donanımdan kaynaklı Fiziksel bir sorun ( onarılamaz) nadirde olsa mavi ekran verir tek tek bütün donanımları çıkartıp kontrol etmekte fayda var. En gerçekçi olasılık ise yüklediğiniz bir programın bozuk oluşudur zorlandığı zaman çakar mavi ekranı. 

soru : Bilgisayarım açılırken biip biip biip  diye  ötüyor ve açılmıyor 

cevap : Ramları değiştir 

soru : Bende 4GB ram var ama görmüyor 

cevap : işletim sistemini win7 ye yükselt eğer ramlar bozuk değilse  emin ol görecektir 

soru : Bilgisayarım açılırken  NTDRL dosyası kayıp diyor 

cevap : Eğer uzman bir kullanıcı isen XP CDsinden  onara bilir yada yedeğini düzelterek alabilirsin, bir diğer olasılık HDD den kaynaklı okuma hatası  bu durumda CHKDSK /F c:\  komutu vererek onarmasını istiyoruz olursa olur olmazda yeniden kurulur.

soru : Ağ bağlantımda ünlem var ( sınırlı erişim v.s. yazıyor )

cevap 1:  cmd > ipcongif /flushdns (enter )  ardından  ipconfig /registerdns  ( olmadımı )

cevap2 : hub yada modemi resetle (olmadımı )

cevap3: kabloyu değiştir ( olmadımı )

cevap4: etherneti kaldır  yeniden kur ( saçmalık  yine olmayacak )

soru : win7 kullanıyorum ama bazı XP uyumlu yazılımlarda hata veriyor 

cevap :yazılım simgesi üstünde sağ tık yapılır > özellikler > uyumluluk > kutucuğa işaretle ve XP SERVICE PACK^ü seç uygulama tamam de.

soru : HDD dem kafa atıyor 

cevap : olabildiğince yakın bir zamanda yedeklerini ve yeni bir hdd al ( kesin çözüm )

soru : Bilgisayarım belli bir süre sonra kendini kitliyor yada reset atıyor veya kapanıyor.

cevap1: İşlemci fanını kontrol et ( oturmuş mu? )

cevap2: RAM ları kontrol et 

cevap3: anakart üstündeki kondansatöri kontrol et eğer şişme  varsa  anakartın gidici demektir 

cevap4: Reset atma ve kısa bir süre sonra  kapanıyorsa Powersuply de sorun olabilir

soru : internetim olduğundan çok yavaş 

cevap : Servis sağlayıcın ile irtibata geç durumu izah et  abonesi olduğun santral eski ise en fazla alabileceğin hız 4 Ghz ( oda garanti değil )

cevap2: modemi resetle 

cevap3: yeni modem al  veya güncelle

cevap4: hiç biri olmadımı yeni hat al 

uykum geldi ki

Mevzu derin | Papikolas Planet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

kasadan dıt dıt sesleri pek çok problemi anlatır.en basitinden dediğin gibi ram in yanına ben bide işlemciyi ekliyorum :) niyeyse.kafa nasıl atar nasıl ses çıkarır neyder falan diye soran olur onuda yazaydın keşke

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Stargazer bunu yazdı:
    -----------------------------

kasadan dıt dıt sesleri pek çok problemi anlatır.en basitinden dediğin gibi ram in yanına ben bide işlemciyi ekliyorum :) niyeyse.kafa nasıl atar nasıl ses çıkarır neyder falan diye soran olur onuda yazaydın keşke

HDD'den dolayı da gelebilir o ses :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Stargazer bunu yazdı:

HDD'den dolayı da gelebilir o ses :))

anakarr, bios pilinin bitmişliği her bi bok olabilir.sen ikinciyi diyosan hdd den gelmesini geçtim bilmeyen adam kafanın attığını nasıl anlıycak diyom gece diye mal belleme bizi :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

cevap : işletim sistemini win7 ye yükselt eğer ramlar bozuk değilse  emin ol görecektir 

64 bit kurman lazım

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

x-files bunu yazdı:

64 bit kurman lazım

32 bite ve babalar gibi 4 GB 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXoR_CIST
    eXoR_CIST's avatar
    Erkek

NTLDR hatası ile karşılaşanlar, recovery console'dan sırasıyla fixmbr ve fixboot komutlarını verirlerse sorunu çözebilirler. MS'in yayınladığı o NTLDR'yi kopyalayarak sorunun halledildiği makale ile uğraşmaya gerek yok hiç..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

güzel bilgiler dahada artırılabilir bunlar sonrada arşive gönderelim :D

Toplam Hit: 1735 Toplam Mesaj: 8