OS X El Capitan Kullananlar Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam bende yosamiti sorunu vardı macbooku değiştirdim yeni cihaz elcapitan ile geldi son güncellemelerini yaptım soyle bir 4 - 5 ay oldu hiç sorun yavaslık vb bir durum olmadı, ayni anda 3-4 parallel desktop açık canavar gibi. hee aklıma gelmişken 10.11.2 zamanında cok sorun oldu. durup durup restart ediyordu makine kendini gri ekran hatası vererek. 10.11.4 de sorun çözüldü.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Bende ilk çıktığında yüklemiştim, genel olarak bir sıkıntısı yok.

Ancak son 1 ila 2 aydır wifi bağlantı sorunları var. Modemden sanıyordum ama önceki sayfada da biri yazmış, mbp ile alakalı da olabilir. Wifi bağlı iken bazen internet gidiyor, wifiyı kapatıp açıp bir süre bekleyince düzeliyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevaplar icin tesekkurler arkadaslar, yedeklerimi alayim windows u da mac i de bastan kurayim.

Kurmadan once aklima gelen bir sorunu soyleyeyim. Bazi programlarda cozunurluk sorunu yasiyorum. macbook'um retina ekran, bunla ilgili oldugunu biliyorum sorunun. Mesela .net reflector bu sekilde goruluyor

menuler cok kusuk ama altindaki yazilar cok buyuk (altindaki yazilari sanirim ben buyuttum ama menuler bir turlu buyumedi), ayarlarla falan ugrastim (parallels desktops daki retina sekmesi secili ve bunlari da denedim ama olmadi) O yuzden yeni kurulumda benzer bir problem yasamak istemiyorum. Var mi daha once bu tarz bi seyle karsilasmis ve cozmus olan

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

ben şuan için yeni ssd taktım, ama yosemite devam edicem, bişeyi çok iyi biliyorum, apple her yeni cihaz çıkardığında yanında bide işletim sistemi veriyorki bu sistem genel anlamda eski olan tüm pcleri acayip şekilde soğutan davranışlar sergiletiyor, sonuç olarka cihazım eskidi düşüncesi ile gidip yeni versiyonunu alma yoluna gidiyosun, ben bundan oldum olası rahtasız olduğum için yosemite den daha yukarı çıkmayı düşünmüyorum, şuanda bilgisayara yosemite indirip sıfırdan kurulum yapıcam şahsen 10.5 sürümünde hiçbir sıkıntı görmedim şimdiye kadar, ve çok yoğun kullanan birisiyim ben, bence sende geçme ztn applestoreda yorumlar da ciddi bi sıkıntılı kişi olduğu görüşüyor genel sebebi cihazlarının eski ve bu sistemde düzgün çalışmamasından kaynaklı, apple politikasını dikkate al derim.. 

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@EdepsizPenguen, evet hocam bu mantigin oldugunu telefonlarda goruyorum zaten. bende iphone 6 var, versiyon yukselttikce degisimleri fark ediyorum ama o kadar buyuk degisimler degil. Ilk mac OS dan da buna gecince performans sikintisini baya hissettim ama simdi normal geliyor bana :) alistira alistira yavaslatiyorlar. Ama bu OS da bir sorun var. Arada bir grafik hatasi veriyor ve kitleniyor sistem. O yuzden bir ust versiyon buna cozum olur diye dusunuyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertozz
    mertozz's avatar
    Erkek

Mid 2011 iMac 27" var. İlk çıktığından beri her sürümünü denedim maalesef olmadı , tekrar 10.9.5 e döndüm. Sistem kaynaklarının mna koyuyor, ortalama +8 ile +12c gpu ısı artışı yapıyor. mesala 10.9.5 te idle durumda gpu 48c iken bunda 60c görebiliyorsunuz. Diablo 3 te ciddi fps düşüşü ve lag geldi...

Hayal kırıklığı benim için :(

Toplam Hit: 2164 Toplam Mesaj: 17
el capitan yosemite parallels desktops fusion