folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Osmanlıca Bilen Var Mı? Çok Ufak Bir Çeviri Sorusu

Osmanlıca Bilen Var Mı? Çok Ufak Bir Çeviri Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba

fotografın altında ne yazıyor merak ettim

kaynak : https://t24.com.tr/foto-haber/belki-beni-tanimayacaksin-omer-koc-koleksiyonundan-ataturk-fotograflari-ve-hatiralari,7808/13

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk yazıyor sanırım benim çevirebildiğim böyle.

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

linç etmeyin de ben nedense Atatürk'ün smokin, takım elbiseli fotoğraflarından ziyede asker üniformalı fotoğraflarını çok daha fazla seviyorum.

Vallahi zeki olduğu her halinden duruşundan belli atamın.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk yazıyor sanırım benim çevirebildiğim böyle.

aslında çeviri değil sadece konuştuğumuz dilin farklı harflerle yazılışı :) hworm arkadaşın yazdığını elif ba bilen bilen biri harflerin başta ortada ve

sonda yazılışını biliyorsa çok rahat okuyabilir.

latinize doğru yapılmış eline sağlık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Katran
    Katran's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı

Mustafa Kemal'den sonra galiba Atatürk değil de "Paşa Hazretleri" yazıyor.. 

Ortak atın beli kırık olur!.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    Katran bunu yazdı
    hworm bunu yazdı

aynen, doğrudur hocam atlmışım o kısmı :)

hworm tarafından 24/Tem/19 13:08 tarihinde düzenlenmiştir

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı
    Katran bunu yazdı
    hworm bunu yazdı

aynen, doğrudur hocam atlmışım o kısmı :)

Aynen oyle yaziyor.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

'Paşa hazretleri , kelimelerini 4ncü satırda okuyamadım. P harfi nerede yau ? 

bravo valla okuyana. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Katran
    Katran's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

'Paşa hazretleri , kelimelerini 4ncü satırda okuyamadım. P harfi nerede yau ? 

bravo valla okuyana. 

P harfi B gibi yazılıyor Osmanlıca'da, B harfi için tek nokta, P harfi için 3 nokta bulunuyor. Hazretleri kısmının da "Hazretle"si yazıyor sadece "R" harfi kadrajın dışında kalmış ya da silinmiş büyük ihtimalle. :)

Katran tarafından 24/Tem/19 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Ortak atın beli kırık olur!.
Toplam Hit: 1083 Toplam Mesaj: 9
osmanlıca atatürk