folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlı"Da Tokatçı Bölüğü

Osmanlı"Da Tokatçı Bölüğü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    Daha önce verildiyse özürdilerim

Tokatçı Bölüğü

Osmanlı devletinde, devşirilen çocukların bir kısmı bol proteyinli ve nişastalı besinlerle beslenmek ve ağır idmanlarla eğitlmek suretiyle bu bölük için yetiştirilirdi. Bu idmanların en önemlisi ise yağlı mermere tokat idmanıydı. Devşirilen ecnebi çocukları akşama kadar yağlı mermelere tokat atarak kendilerini yetiştirdi, bu elemanlardan mermeri çatlatmayı veya kırmayı başaranlar tokatçı bölüğüne alınırdı. ( inşaallah hiç birmiz böyle bir tokat yeme tecrübesi yaşamayız)

Savaşlarda tokatçı bölüğü ordunun en gerisinde yer alır ve savaş sonuda bozguna uğrayan düşman üzerine bırakılırdı. Tabi hâliyle akşama kadr mermer tokatlamaktan nasır tutmuş ellere düşman askerlerinin miğferleri çerez gibi gelirdi, tokadı yiyen düman askerinin miğferi yamulur tabiri caizse feleği şaşardı (hatta bu tokatkatı yediği için kafa tası parçalanan askerler bile olduğu söylenmektedir) Tokatçı bölüğünün işi bittikten sonra, her hangi bir darbe almayan veya tokat yediği halde hayatta kalan askerler bırakılırdı. Bu askerler bir daha Osmanlı ordusuyla savaşmaya cesaret edemezlerdi, savaşsalar dahi tırstıklarından düşük bir performans ortaya koyarlardı.

Bazende tokatçılar savaşın başlarında öne sürülürdü. Böylece düşman askerelerinin: tokat yiyip yere yığılan askerleri görmesi sağlanarak savaşma isteyinin zayıflatılması hedeflenirdi.

Şimdi bu nereden çıktı demeyin internette gezinirken gördüğüm bir resim akabinde aklıma geldi ( resmi aşağıda veriyorum) bende mürit kardeşlerimle paylaşayım dedim :))

http://www.hemalhemsat.com/main/auctiondetail/453007/diger_hizmet_etkinlik/emsalsiz_osmanli_tokadi.php

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    daha önce verilmişti ama yine de saol
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    ahaha ilan süper : )
    ne bölükmüş ama ya : )

... sorcerer & musket ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek
    eminönündeki tokatçılarda bunların torunları galiba:)) gerçi onların tokatlama yöntemi biraz farklı ama olsun neticede onlarda tokatliyor milleti:)

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zulu
    zulu's avatar
    Erkek
    Çok iyimiş, tokatcı diyince aklıma rahmetli Kemal sunal geldi (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    Selamlaşırken tokat mı atıyolarmış.. yada kavga ederken..

sülüman selam.. paat.
    irecep a.s ... küüt ::P
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    yok haji bu tokat düşmana, öyle selamlaştığın adama tokatmı atılır! Hem bu adamlar için tokatla şaka olmaz valla tokadı koydumu adamı alzheimer hastasına çevirir

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    http://www.hemalhemsat.com/main/auctiondetail/453007/diger_hizmet_etkinlik/emsalsiz_osmanli_tokadi.php
    buna öldüm bittim yaa :D:D:D:D

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
Toplam Hit: 8016 Toplam Mesaj: 8