folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öss Çalışanların/Çalışmışların Tavsiye Edeceği Yayınlar/Kaynaklar?

Öss Çalışanların/Çalışmışların Tavsiye Edeceği Yayınlar/Kaynaklar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

geometri icin tumay konu anlatım soru matematik icin fdd konu anlatımı tavsiye edebilirim =)

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

alli bunu yazdı:
    -----------------------------

ReDsEa bunu yazdı:

hocam ben mezunum son 1 ay kaldı ygs ye durumumu anlatayım bana bi yol gösterin..

Türkçem iyi

Tarih Süper

Cografya Süper

Felsefe iyi

Biyoloji orta

Mat1 vasat

mat2 vasatında altında

Ben TM ciyim hangi mantıkla tm yi sectim bilmiyorum ama artık geri dönüşü yok.. Hedefimde Polislik ve Astsubaylık var.. onlar olmazsa 2. bölümde Sosyal2 testini çözüp Sözel Programlara katılcam :)

mat1 den 40 soruda 10-15 civarı net çıkarıyorum... bazen bu sayıyıda bulamıyorum...

Sözeli hallettim 1 ayda mat kasıcam bana ne önerirsiniz temelim zayıf bana 20 net yeter mat1 için bu sayıyı gecmek için ne yapmam lazım

bana yol gösterin dersanede rehberlik servisi denen bişe yok felsefeciden rehberlikçi mi olur a.q

Öss yi bnm durumumdayken son anlarda çalışıp kazanan muridler varsa tecrubelerini anlatsın...

MF olsan daha iyi yardımcı olurdum ama sanırım senin dediğin bölümler için bu sonuçlar yetiyor . 1. bölüm sınavına kadar mat 1 i biraz daha yükseltirsen iyi olur . mat 1 i geliştirmen için çıkmış sorulara bakman şart . ben mf den giricem bu sene 30 civarı net yapıyorum . A yayınları var mat1 den çıkmış sorular kitabı  . konu konu ayrılmış ,çözümlü . ona bakmanı tavsiye ederim son 1 ayda. 

bu arada tm yi seçtim dönüşü yok diyorsun ama bu sene çok az bi katsayı farkıyla istediğin bölümden tercih yapabiliyorsun .

ama Sosyal testinde psikoloji sosyoloji ve mantık var.. ayrıca tarih2 kısmı çok ayrıntılı tarihi hallederim ama diğer kısımlardan korkuyorum gecen sene sosyal 2 yide çözmüştüm össde 21 çıkmıştı :) mat2 bakmadım bile

dediğini yapcam lakin bana şu temel konuları

çarpanlara ayırma üslü-köklü sayılaar asal çarpanlar özdeşlikler felan bunları öğrensem 20 i rahat gecerim die umuyorum ama nasıl öğrencem bil ıq setini indircem bugün bi yararı olurmu temelim zayıf ama

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

o dediğin konular bulmaca gibidir . temelin zayıfsa çalışırken acele etme hızlı olucam diye ezberlemeye çalışma . yavaş yavaş git mantığını anla .1-2 ezber formül vardır gerisini de çalışırsan halledersin . tavsiyem o konuları fem dergisiyle çalışman . internette vardı linkleri bi ara görmüştüm indirip bakabilirsin . bu konularda össde çıkmış sorular da genelde kolay oluyor konuyu çalıştıkdan sonra onları çözersen konuya hakimiyetin de artar .

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

EpheSuS bunu yazdı:

HanDsomE bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

EpheSuS bunu yazdı:

Önemli bilgileri unutmuşum bende resmen :D

EŞİT AĞIRLIKÇIYIM :D

iyide sonuçta herkesin çözeceği 1. bölüm var.

Fakat hocam arkadaş eşit ağırlıkcı. 1-2 fark etmiyor. Fen bilgileri yapmasına gerek yok. Sos ve mat yetiyo sanırım bide türkçe

1 bölümde o kadar kasmaya gerek yok şu anda ilk etapta ygs diye bi sınav var nisanda oluyor onda ufak bi baraj var onu geçenler hazirandaki lyslere kalıyor

lyslerde şöyle mesela pazartesi günü mattan 50 soru salı edebiyattan 50 soru öyle gün gün çok soru şeklinde sınavlar

Benim şu an için kasmam gereken matematik-geometri-coğrafya-edebiyat-dil anlatım.. Tarih zaten iyi onda problem yok biyoloji 1 de iyi kimya 1 idare eder fizik 1 i siktiret :D

yanlış.

Ygs de ki puanın Lys deki Puanını %40 etkiliyo yani barajı geçeyim de ikinci sınava hak kazanayım değil. İkinci sınavda iyi bi puanın olması için Birinci sınavda da iyi bi puanın olması lazım. Bunun yanında Ygs de ki Fen den de sorumlusunuz ama Daha Ygs de ki eski sistemde birinci bölümdeki fen i çözen eşit ağırlıkçı görmedim. Oysa eski sistemde 20 puan - ki boru değil - etkisi var. Yeni sistemde de yine 20-30 puan etkisi olacaktır..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Fetullah filan ama fem iyi be kardeşim :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

fem, pi, güvender, serhat... zorluk deresecie göre ama garantilersin ... bizim arkadaşlar ayda bi kitap bitirirlersi biri katü bil. müh. biri hacettepe tıp 371.36 puan la

Hayırlısı...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hoca acele etme bence

bu yıl ilki olacak ygs ve lys ile kitaplar değişir

şimdilik bütün kıtapları alma sınavdan sonra almanı tavsiye ederim.

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 2841 Toplam Mesaj: 28